Tahdon erään leijonamiehen

härkäneito24

en vaan tiedä miten saisin hänet.... Tapailtiin tuossa kuukauden verran, ja oli todella, todella mukavaa. Hän pelkäsi olevansa liian kiireinen minulle. Hän myös usein valitti siitä, kun kesän aikana hänelle oli kertynyt muutama ylimääräinen kilo vatsan seudulle. Ja minä hölmö en edes kiistänyt sitä hänen kuullen mitenkään; olin vain hiljaa. Itse olen hyvässä kunnossa ja erittäin urheilullisen näköinen... Menin muutaman kerran vihjaisemaan, että vientiä riittää paljonkin. Olisi ilmeisesti kannattanut olla hissukseen, sillä muut eivät kuitenkaan minua kiinnosta... Olin vain rehellinen ja ehkä ajatuksena oli tehdä hänestä hieman mustasukkaisen...

Itse harvoin otin häneen ensin yhteyttä, sillä se on mielestäni miesten juttu! Nähtiin kuitenkin melkein joka ilta hänen aloitteestaan. Ja tein hänelle selväksi, että pidän hänestä todella, mielestäni ainakin.

Lopulta HÄN kuitenkin päätyi ratkaisuun, että tarvitsen rauhallisemman miehen, ja että tunnun hänestä enemmän ystävältä!! (täytyy myöntää, ettei näin ole käynyt ikinä ennen, itse olen aina joutunut kiertelemään että "Ei kiinnosta") Kestän toki torjunnan, ei siinä mitään, minulla on hyvä itsetunto, tämä mies vain on todella tärkeä minulle!

Noh, kuulin mutkan kautta, että tämä leijonamies oli sanonut oikein hyvälle ystävälleen, ettei hänen kanttinsa ollut kestänyt minun kanssa, ja että piti minusta kovastikin...

Siispä, yritänkö unohtaa hänet vai mitä pitäisi tehdä...

Ironista, kun kerrankin olisin kiinnostunut jostain miehestä, niin JUURI tämä ei sitten olekaan minusta! Aina ei tietenkään saa kaikkea, mitä haluaisi. :(

Kiitos ASIALLISISTA neuvoista (tiedän nimittäin, että jotkut ihmiset näkevät punaista tätä tekstiäni lukiessaan)

ps. en ole itseäni täynnä oleva, vaikka sen kuvan tästä tekstistä monet saavat, kerroin vain faktat jutun taustasta :)

14

3125

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinen nainen

      Jokainen on leijonalle se toinen. Leijonamiehet eivät pysty pidättelemään itseään. Katso muualle.

      • näin on

        ei enempää voi osua naulankantaan kun sinä vastasit!!!


    • päin tämä

      leijonamies oikein oli? Tarina kuulostaa vain tutulta..

      • härkäneito24

        Sanotaanko ympäripyörästi, että Satakunnasta... :) Miten sinun juttusi meni, vai olitko sivustaseuraajan roolissa?


    • Truidu

      No kuule!! Olen ihan samanlaisessa tilanteessa leijonamiehen kanssa. Olemme erittäin lämpimissä väleissä, ja hän epäröi, koska välittää 'liikaa'??!! Älyttömin juttu kohdallani, mutta nmiin inspiroiva, että annan ajan kulua. Tulee jos on tullakseen. Muut miehet eivät enää kiinnosta alkuunkaan. Jos näin täydellisen sopiva ja yhteenkuuluvaisuutta hehkuva suhde ei onnistu ikinä, niin en sitten usko mihinkään. Hän tietää tunteeni täysin, mutta silti odottelee tilanteen kehittymistä. Kyllä se siitä.. uskon niin.

      • Uroskisu

        Me leijonauroot harvemmin sytytään naisille, jotka ei näytä selvästi aikeitaan.Liian lammasmaista meininkiä.


    • härkäneito24

      Kiitoksia aiemmista neuvoista!

      Juttu vaan paranee... :) Kuulin nimittäin myös erittäin luotettvalta tasolta, että tämä leijonamies ei ikinä ole seurustellut tummahiuksisen tytön kanssa, sillä niihin ei kuulemma voi luottaa!!! HAH! Kaikkein pahimpia kuulemma ovat sellaiset varustettuina ruskeilla silmillä!!! Eli minä olen pahin mahdollinen! APUA hänen kanssaan, mies on kuitenkin lähemmäs kolmekymppinen!

      Niin, ja häntä alkoi tosiaan ilmeisesti kaduttamaan tämä ystävä -päätös... Ei hän tosin minulle sitä ole alentunut sanomaan, senkin kuulin samaiselta henkilöltä kuin muutkin jutut. Ollaan siis taas nähty ja oltu yhteydessä tämä viikko... :) Hän vaan jaksaa valittaa kokoajan kiireitään, aivan kuin puolustuksena sille, ettei kerkeä näkemään, vaikken minä vaadi tai kysele yhtään mitään!! =) Niin, ja hänellä on oikeasti ura nousujohteinen; kiirettä siis pitää.

      Outo mies, mutta niin puoleensavetävä... Toivon, että olen saanut hänet pauloihini :) Nähtäväksi jää.

    • Tuntee leijonia..

      Nyt on jellona ottanut vähän itseensä ku häntä pitäisi kehua eikä kaverin omaa itseään! Muista aina imarrella leijonaasi, loukkaantuu verisesti jos kehut jaetaan muille. Eikös olekkin hassun hauskaa seuraa tämä aurinkoinen tulimerkin edustaja. Hänen kanssaan ei varmasti aika tule pitkäksi eikä ole tylsää! Järjestä ylelliset treffit, niin veikkaisin että hän on sinun:) toivon ainakin näin! Ei muuta ku toimeksi, ettei kaduta loppu elämää! Pidän tosissaan sulle peukkuja!!!

    • daniella1975

      Mikä olet horoskoopilta itse? Minulla on leijona mies ollut 4v. Aivan ihana joskin kiireinen meillä on yksi lapsi ja toinen tulossa.. Hän on ÄÄRINMÄISEN mustasukkainen!!!! Alussa kun inäkin vihjasin että muitakin tulijoita olisi. Otti herneet palkoineen nenään. Leijonamiehen saa pikkusormen ympärille kehumalla häntä ja paijaamalla. Olemalla kuitenkin itsenäinen nainen (ei riippakivi) Pitäisi antaa itsestään 100% suhde toimii niin kauan kun et anna aihetta olla mustasukkainen.. Olen perehtynyt näihin horoskooppeihin aika paljon!

      • härkäneito24

        Härkähän minä siis olen horoskoopiltani... En siis maailman helpoimpia ihmisiä, mutta sanotaan, että elämä on opettanut minua paljon jo tähän ikään mennessä. Olen ainakin yli-rehellinen, myös melko itsepäinen, ystävällinen ja erittäin elämänmyönteinen ja iloinen ihminen. Tämä leijona saa minut nauramaan, ja se on tärkeää!

        Luulen, että tein hänet liian mustasukkaiseksi toiminnallani. No nyt tosiaan ollaan taas tapailtu, kun häntä alkoi kaduttamaan. Hän pelkää varmaan, että joku muu tulee ja ottaa.

        Katsotaan, mihin tämä nyt johtaa. Päätin, etten ainakaan ahdista häntä nurkkaan! :)


      • vastaa
        härkäneito24 kirjoitti:

        Härkähän minä siis olen horoskoopiltani... En siis maailman helpoimpia ihmisiä, mutta sanotaan, että elämä on opettanut minua paljon jo tähän ikään mennessä. Olen ainakin yli-rehellinen, myös melko itsepäinen, ystävällinen ja erittäin elämänmyönteinen ja iloinen ihminen. Tämä leijona saa minut nauramaan, ja se on tärkeää!

        Luulen, että tein hänet liian mustasukkaiseksi toiminnallani. No nyt tosiaan ollaan taas tapailtu, kun häntä alkoi kaduttamaan. Hän pelkää varmaan, että joku muu tulee ja ottaa.

        Katsotaan, mihin tämä nyt johtaa. Päätin, etten ainakaan ahdista häntä nurkkaan! :)

        Vaikken olekaan se sinun unelmiesi jellona, niin voin kai sen verran sanoa, että jos leijonamies sanoo, että hänellä on muutama kilo vatsan seudulla ja jos se ei sinua häiritse, niin SINUIN ON HETI sanottava se hänelle. Leijona tarvitsee naisen kehut. Häntä itseään nimittäin häiritsee kilot, mutta jos sinua ei niin tee se heti selväksi. Älä tee leijonaa mustasukkaiseksi - menetät hänet kokonaan. Ei leijona niin tyhmä ole etteikö tiedä, että sinulla vientiä olisi. Leijona on sen verran ylpeä, ettei hänen naisensa saa muita tosissaan vilkuilla vaan leijonan täytyy olla sinun aurinkosi ja palvontasi kohde. Kuulostaa aika egoistiselta mutta jos leijona saa sinun palvontasi, niin sen jälkeen hän omistaa aikasi sinulle. Ja uskoisin, sinun olevan tyytyväinen.


      • seeqq
        vastaa kirjoitti:

        Vaikken olekaan se sinun unelmiesi jellona, niin voin kai sen verran sanoa, että jos leijonamies sanoo, että hänellä on muutama kilo vatsan seudulla ja jos se ei sinua häiritse, niin SINUIN ON HETI sanottava se hänelle. Leijona tarvitsee naisen kehut. Häntä itseään nimittäin häiritsee kilot, mutta jos sinua ei niin tee se heti selväksi. Älä tee leijonaa mustasukkaiseksi - menetät hänet kokonaan. Ei leijona niin tyhmä ole etteikö tiedä, että sinulla vientiä olisi. Leijona on sen verran ylpeä, ettei hänen naisensa saa muita tosissaan vilkuilla vaan leijonan täytyy olla sinun aurinkosi ja palvontasi kohde. Kuulostaa aika egoistiselta mutta jos leijona saa sinun palvontasi, niin sen jälkeen hän omistaa aikasi sinulle. Ja uskoisin, sinun olevan tyytyväinen.

        Voe, olen tehnyt ihan väärin. Olen oikein yrittänyt saada erästä leijonaa mustasukkaiseksi. Kun yksi toinen tuli viereeni istumaan ja flirttailemaan mulle, tämä leijona katseli siellä ja minä oikein esitin sellaista kiinnostunutta tälle toiselle. Ihmettelinkin, miksi tämän leijonan kiinnostus lakkasi heti sen jälkeen. Minun mielestäni tämä leijona ei kuitenkaan pidä kehuista, vaikka olen häntä kehunutkin paljon.


    • artemida

      Useinhan juuri se mikä on tavoiteltavaa, kiinnostaa! En tiedä liekö sun tapauksessa näin käynyt...tietänetkö itsekään vai onko alitajuntaista toimintaa. Itselleni hyvin tyypillistä kuitenkin. Sama kuvio kuin sullakin, et olen joutunut "rumimpia kepillä häätämään", mut jos joku tyyppi onkin ns. vaikea pakkaus, tavoiteltava ja vähän epävarma, ihme kyllä alkaa kiinnostaa. Ja näinhän se usein sit on, se jonka haluaa, sitä ei sit saakaan, jää luu käteen.
      Jos tollasia on kuitenkin kundi jutellu, ota yhteyttä ja katsele mitä asian etee on tehtävissä ;))) Oikein kivaa syksyä sulle!

    • anni

      leijonamiehesi ole varattu...? jos on kiireinen...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      87
      2049
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1323
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      136
      993
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      214
      933
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      81
      827
    6. 95
      813
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      724
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      73
      691
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      51
      690
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 42
      568
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    17. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      449
    18. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      444
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe