Pitääkö Shahrukh Khanin nimi ääntää "shahrukh khan" vai "shaahruks ksaan"?
Sanotaanko Saif Ali Khan "seif ali ksaan"?
Rani Mukherjee "mukserzii"?
SHAHRUKH KHAN
5
655
Vastaukset
- srk
ShahRukh Khan; "sharuk kaan" eli siis hoot häipyy aika lailla... jotenkin noin jos sitä lausuntaa nyt vois kirjottaa...
Saif Ali Khan = Saif Ali Kaan
Rani Mukerji (Mukherjee) = Rani Mukerzii
:o) Että tälleen!- mistänäitä
mistä näitä löytää netistä .. ? Niitä ei main stream juttuja
- Rani
En oikein ymmärtänyt mitä haluat löytää?
- Bollywood fan
Itse asiassa Shahrukh Khanin nimi äännetään niin, että tuo kh on voimakas kurkku h, eikä k:ta juuri kuulu. Tämä käy ilmi ainakin hindin-kielisestä kirjoitusasusta (urdua en osaa lukea). Intialaisten olen kuullut ääntävän sen sekä k:na että h:na, mutta se riippuu myös ihmisen omasta äidinkielestä miten he sen lausuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688