Jokaisessa kaupungissa on niis sanottu rikkaitten asuin alue missä näytetään kuinka suurta ja modernia osataan rakentaa ja tonttien hinnatkin ovat korkeammat kuin muualla ja ne ihmiset jotka asuvat siellä ovat olevinaan rikkaita/tärkeitä. Löytyykö vammalasta tälläistä aluetta?
Rikkaitten asuinalue?
Vammalan kaupungissa
41452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllähän vammalastakin sellainen löytyy. Iisa on ainakin tällä hetkellä, vaikka ei siinä mitään järkeä tunnu olevan... pieniä tontteja, ei yksityisyyttä ja talot tosiaan kiinni toisissaan... Mutta ei muuallakaan vammalassa ole niin halpaa, talot ja kerrostalo asunnot on ylihinnoiteltuja... lousajasta tuntuu saavan suht järkevään hintaan, kunhan tinkaa ainakin kympin pois.
Mitäs tuolla Johannes Bäckin kadulla myytiin kans
jotain kalliita uusia rivareita?.
Niin onko toi Iisa ns.kaupungin uusi asuinalue
juuri tuollaisiin Pirkkalassakin haluavat kaikki rakentaa pieniin ja vieri vieren taloihin ja sitten kun myydään pois niin pyydetään aivan järkyttäviä hintoja toisaalta hyviä sijoitus kohteita aina saa omansa pois ainakin tällä periaatteella. Onko ne muuten vuokra vai omistus tontteja?
Ei se iisa mun mielestä mikään rikkaiden asuinpaikka ole. Mutta uusi alue ja tottakai uudet maksaa enempi kun vanhat. Lapsiperheitä siellä enimmäkseen asuu.
Omistustontteja on.
Roismalassa kappelin takapihalla on rikkaitten valtakunta.