Mikä siinä on, että kaikkia Oulun kaupunginosia pitää mustamaalata kokoajan?! Lueskelin tässä näitä vanhempia viestejä, jossa mainittiin esim. kaakkuru II, Rajakylä, Tuira, Toppila ym.... kaikissa oli narkkareita, juoppoja tai muita huligaaneja. Mihin Oulussa voi sitten muuttaa??? Kysynpä vain! Omat kokemuksethan ne parhaita on...vai????
miksi oi miksi? :)
kertokaa minulle....
4920
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muuta PATENIEMEEN. Siellä ei ole mittään. EI YHTÄÄ MITTÄÄ!!!
Syrjässä olevissa kaupunginosissa on juopot, keskustassa popittelevat kusipääteinit...
No kun se vaan on niin.Eikö ole ihan reilua esim.ulkopaikkakuntalaisia kohtaan, jotka ovat tänne muuttamassa niin tietää mihin ei kannata muuttaa?!Se kun vaan sattuu olemaan niin, että joihinkin paikkoihin ongelmat kasaantuu ja niin on käynyt esim.Meri-Toppilassa,Kaakkuri II:ssa ja Rajakylässä.En edes itse palijasjalakasena oululaisena muuttaisi noihin paikkoihin niin enpä kyllä ketään toistakaan kehottaisi sinne muuttamaan.
Oulussa kyllä riittää kaupunginosia joihin voi muuttaa huoletta esim.Talvingas muut enimmäkseen pientaloilla rakennetut alueet,vanhoista kaupunginosista esim.Myllyoja,Iinatti,Koskela,Mäntylä,Lintula jne on rauhallisia alueita.Ei kai se pakko ole ehdoin tahdoin itteään tunkea sinne missä ongelmia on jos tarjolla on vaihtoehtoja?
olen asunut kaakkurissa yli 2kk enkä ole nähnyt YHTÄÄN juoppoa tai narkkia, vaikka olen päivittäin käynyt ulkona.missähän ne oikeen piileksii???