Muuten.....

Miks Kristillisten kannattajat ja muut uskovaiset tukee Israelia.Eikös juutalaiset surmannu(surmauttivat) Jeesuksen.

Yhtä hyvin ne(Himouskovaiset) vois vihata molempia uskontoja koska ne on muita uskontoja taikka sitten pitää islamia ja juutalaisuutta tasa-arvossa
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jättää vuosituhansia vanhat (sikäli hyviäkin elämänohjeita antavat) kirjoitukset vähän omaan arvoonsa. Raamattu ja Koraani ovat tavalliselle järjelle niin sekavia opuksia, ettei niitä tarvitse paljon pähkäillä, kun niistä ei kukaan ymmärrä muuta sen mitä huvittaa!
Usko on ihmisessä ja jos haluaa osaa tehdä oikein, harva haluaa esim. sotia, mutta kun päättäjät on sekoja.

Äänestä
  • Itse olen ateisti ja ihmettelenkin vaan että kyllä noi uskonnot ovat aika kummallisia

    Äänestä

Rahaaaaa rahaaaa valtaaaaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JJK90 kirjoitti:

Miks Kristillisten kannattajat ja muut uskovaiset tukee Israelia.Eikös juutalaiset surmannu(surmauttivat) Jeesuksen.

Yhtä hyvin ne(Himouskovaiset) vois vihata molempia uskontoja koska ne on muita uskontoja taikka sitten pitää islamia ja juutalaisuutta tasa-arvossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu