Mitähän niiden naisten korvien välissä liikkuu, vai liikkuuko mikään, jotka läskeineen valloittavat tampereen kadut,
vielä kun on pussukkaa ja nyssykkää käsissä ja kun ihrakasoja yleensä kulkee useita rinnakkain, tavallisen ihmisen on vaikea kadulla liikkua, ei nuo läskit edes tajua väistää. Miehet ovat paljon fiksumpia ja solakampia.Tilaa on vielä lenkkipoluilla , naisille, tervetuloa.
vielä kun on pussukkaa ja nyssykkää käsissä ja kun ihrakasoja yleensä kulkee useita rinnakkain, tavallisen ihmisen on vaikea kadulla liikkua, ei nuo läskit edes tajua väistää. Miehet ovat paljon fiksumpia ja solakampia.Tilaa on vielä lenkkipoluilla , naisille, tervetuloa.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Tamperrella niinkuin muuallakin on kaiken näköisiä ja kokoisia ihmisiä.
Jos se sinua häiritsee että juuri Tampereella on isonkokoisia ihmisiä niin menenpäs sitten jonnekin Afrikkaan sielä ei ole lihavia ihmisiä.
Jos todellakin olen noin ahras mielinen niin tays:siin sinne mielenterveys puolelle mars.
Tietysti Suomessa on paljon lihavai joka on riski heirän terveyrelle.
Mutta se on niitten oma asia eikä sinun.
Ja siksi toiseksi moni kumminkin laihruttaa.
Ei sitä otsassa lue kuka on viikossa saanut ½kg pois.
Terveellinen laihtumis nopeus on ½-1 kg viikkossa.
Tämä ei varsinaisesti aiheeseen kuulu,mutta haluan silti selventää sinulle,että monissa Afrikan maissa ON lihavia ihmisiä(etenkin naisia)esim. mieheni kotimaassa on paljon ERITTÄIN lihavia. Se on merkki varakkuudesta ja naisilla merkki hedelmällisyydestä. Kaikki Afrikan maat EIVÄT ole kehitysmaita. En halua mitenkään loukata sinua,mutta on niin paljon ihmisiä jotka eivät tätä tunnu tajuavan, siksi halusin tämän tuoda esille.
naisista, joten eikös "kadunvaltaajat" voisi kuskata sinne, pois meidän silmistä. Lihava nainen ei pysty töitä tekemään, puhisee ja pihisee vaan, ruokaa kyllä lapioi naamaansa, se ei väsytä.
katujen kuningatar vuonna -77.
Juu jos tässä aletaan ahras mieliseksi niin, toivoisin että keskustorilta ja muualta poistuis ne alkkikset jotka valloitavat kauniit puiston penkit ettei tavalliset ihmiset voi mennä niihin istuun.
alkikset pissivät penkit pahaan kuntoon ja oksentelevat pitkin puistoja.
Ja ne narkkarit vois häipyä kanssa pois puistoista.
Ei ole kivaa mennä lasten kanssa puistoon ja peltä että joku lapsi löytää jonkun narkkarin ruiskun ja osuu sillä itseensä.
Ja tietysti narkkarilla on hiv tai jotai muuta hyppykuppaa.
Tampereella kuin myös muualla on aina jotain mistä valittaa.
Hei asennevammainen mister, mene hoidattamaan pääsi suvaitsevammaksi. Omat asiasi ovat aivan sekaisinkun ehdit miettimään ja sinua häiritsee noinkin pienet asiat, olet vissiin juonut itsetuntosi mäkeen.
Käyt joskus esim. Bangokissa tms. ja kävele siellä kadulla, niin huomaat, ettei täällä ole ihmisiä ollenkaan missään, eikä autoja ollenkaan.....
Kuuleppas kaikkia mahtuu kaikkialle tänne treellekkin ja kaikki naiset ovat omalla tavallaan nättejä!
ÄIJÄ
Ps. muistahan loukkaantua ja haistatella ja laita tulenkatkuisia katkeria vastauksia tulemaan?
niin se on että läski on läski vaikk voissa paistaisi.. ja vaikka väität että kaikki naiset on omalla tavallaan nättejä, ni ei minun mielestä läskit naiset ole kovin nättejä.
Jos et muita epäkohtia treella huomaa, voi että on sulla sitten asiat loistavasti, ONNEKSI OLKOON HÖLMÖLÄINEN!
Oikeasti toi sun viestis ei voi olla keneltäkään kuin provo, ethän sä oikesti noin jumalattoman tyhmä ole?
Hei, kyllä se on ja ihan oikeesti. Ihme että se saa kulkee vapaasti vaikka on selvästi jättäny taas lääkityksen ottamati. Kohta siä huutaa taas piipaat ja sitä viedään takas hoitoon!
Ei ihan pelkkien lihavien naisten juttu ole, kyllä ne normaalitkin jättävät väistämättä kadulla. TODELLA ärsyttävää kun itse saa kääntyillä ja vääntyillä kun akat vain porhaltavat eteenpäin. Yhden kerran tosissani menetin hermoni ja ajattelin, että väistän juuri sen verran kuin vastaantulijakin. Ja seuraavaksi sitten kolautinkin suoraan olkapäällä jotakin tanttaa päin. Mutta eihän hän ollut moksiskaan jatkoi vaan menoaa,, kuin ei mitään. Huh huh. Näin on myöhemminkin käynyt.
Ja tämä on oikeasti vain NAISTEN ongelma, erityisesti keski-ikäisten ja vanhempien. Miehet kyllä väistävät sekä nuoret että vanhat.
Tähän lihavuus juttuun en ota kantaa, mutta OPETELKAA NAISET KÄVELEMÄÄN SIELLÄ KADULLA.
Prkl......
Ei ihme, että joudutte olemattomien vääränaamaisten aina pahalla päällä olevien naistenne kanssa käymään esim. marketeissa, kun ette parempia tuolla v-mäisellä käytöksellänne saa! Katselkaa ympärillenne miten hymyilemättömiä ja negatiivisia ihmisiä on esim. kaduilla ja vielä niin lapsellisen kärsimättömiä esim. juuri kaduilla kävellessänne, kuten joku huomautti edellä, täällä ei todellakaan ole ihmisiä kaduilla verrattuna isoon maailmaan, siellä et pysty kävelemään kahta minuuttia juomatta itseäs hermosi menettääneenä hengiltä.
Voi kun jouduttu kestämään itseänne, miten kestätte?
Tottahan tuo on, en kyllä väistä minäkään, usein törmään ja samalla tökkään kyynärpäällä kylkeen, joskus huutelevat perään, siellähän huutavat,
miehet on onneksi opetettu tavoille, he osaavat kulkea kaduilla, ja väistävätkin.
Jaa miehet osaa vain käyttäytyä.
Jaa minusta sekin mies joka minua meinasi lyörä pullolla niin ei se minusta ollut kovin viksu kaveri.
Entäs se mies joka usutti koiransa lapseni ja hänen kavereitten päälle ei sekään viksua käytöstä ollut.
Mutta kunpikin ukko oli juovuksissa.
Minusta miehet ei ole kamalan viksuja, tietysti on herran miehiäkin.
Ainakin kadulla, mutta mistä sit neljän seinän takama tapahtuu niin sitä me ei tieretä.
Naisilla on miehiä huonompi tilataju. Sen takia ajaminen näyttää kömpelöltä ja naisen on vaikea arvioida muiden etäisyyttä itseensä kävellessään.
Miehet myös tarkkailevat ympäristöään paremmin kuin naiset. Nainen saattaa myös jäädä seisomaan muiden tielle, kun se ei tajua olevansa kulkuväylällä.
eiks italiassa nainen vapauteta kolarista jossa olisi pitänyt katsoa peruutuspeiliin, kun naiset ei pysty yhtäaikaan katsomaan peiliin ja tiehen, eikä oo mikään plontivitsi vaan totista totta.
Siinä on perää tuossa aiemmassa jutussa varmasti.
No niin, sori sori arvon naiset ihanaiset....
Hakeudu kiireesti hoitoon.Saatoikean lääkuityksen!
Ihme kun olet vielä vapaalla jalalla.
Turpasi kiinni!
Ihan kiva kun vaan naiset on lihavia.
Minkääs takia naisilla on aina niitä kasseja ja pussukoita? No tietenkin siksi, kun hoikat miehet menee perheen autolla yksistään ja se akka joutuu kuskaan kauppakassinsa bussissa.
Kyllähän näitä lihavia naisia näkee, jotka älämölöävät joka paikassa. Mutta en silti unohtaisi näitä ah, niin ihania läskejä ja kaljamahamiehiä, jotka örisevät joka paikassa ja luulevat olevansa niin hyvännäköisiä. Oksettaa oikein kun sellanen tulee vastaan. Ja haisevatkin vielä niin saatanan pahalle.
haisevatkin, yskittää kun ohi kävelevät, on niin kamala haju, yksi sellainen tuli meillle, muutaman minuutin kestin hajua sitten heitin ulos. Miksi naisen pitää haista niin kamalalle, vai tuoko ikä mukanaan niin pahat lemut, eikö pesu auta vai peseekö naiset itseään ollenkaan. Naisen täytettyä 25, alkaa mätäneminen, kun siinä on niitä liikaläskejä, ajatelkaa ja verratkaa vaikka sian suoliin hellepäivinä, sama haju.
Kuulostaa niin kuin asuisit ihka oikeassa sikalassa. Taitaa olla se oma perseen ja hien haju joka seuraa takanas joka paikkaan. Hyi saatana! Sinäkin joku ihranen kaljamaha kuitenkin, jonka haju täyttää kesäisin rappukäytävänkin! YÖK.
Taas yksi kuivakka peiliin tujotteleva laiheliini valittaa omaa surkeaa elämää. Läski on kuule mukavan lämmintä noin talviaikaan. Keräähän sinäkin vähän, niin muuttuu mielikin iloisemmaksi ja voit naureskellen kulkea omien kassiesi kanssa ristiin rastiin katuja kenenkään velvoittamatta sinua mihinkään.
Elämä kun on tasan niin onnellista kuin sen haluat olevan!
Mielestäni muhkea untuvatakki on mukavampi talvella kuin 10 kiloa ihraa. Takin voi sisätiloihin tullessa ripustaa naulakkoon odottamaan seuraavaa käyttökertaa, kun taas sitä selluliitti-kuosista kymmenkiloista toppausta on pidettävä myös sisätiloissa.
häpeän omaa akkaa niin paljon, että jätän sen rappuun seisoskelemaan kun menen esim toimistoon, lääkäriin jne. Kirjastoon mennessäni jätän akan puiston penkille. Kapakkaan mennessä on pari paukkua päässä, kyllä akka mukana kulkee, ei niitä läskejä huomaa itsekään, mutta muuten on melkoinen riesa, eroon siitä haluaisin, mutta kun sillä on rahat, on vaan kestettävä ja kärsittävä.
Vitun sosiaalipummi, hanki työ ja omaa rahaa niin ei tartte elellä muiden kustannuksella. Säälittävä!
En ymmärrä pariskuntia joiden täytyy olla mustasukkaisena vahtimassa toisiansa joka paikassa , ei pääse mihinkään ilman toista, voi että...
sit ihmetellään kun menee huonosti.
no meitä huonoitsetuntoisia on moneen junaaan.
oikeastihan tuo oli provo tuo sun kirjoituksesi, kuitenkin laitoin ihmetyksen.
Ja eihän normiälyinen jää mihinkään odottellemaan rappuun ym. olet ansainnut tuollaisen ihmisen.
ämmän mukaan joka paikkaan, miksi?
Ai niin se ei päästä sua ressukkaa mihinkään, koskaan et ole käynyt poikain kanssa thaimaassa tai virossa huorissa ym. ole aivan reppana!
napapaidat.
Kevyen liikenteen väylä on tarkoitettu kevyelle liikenteelle. Ei kukkakuosiin verhoutuneille mastodonteille, jotka ovat ottaneet elämäntyökseen tukkia koko helvetin väylä leveine perseineen, lastenrattaineen ja tietysti räkättävine koirineen. Auta armias kun näitä massaltaan ja tilavuudeltaan perheauton kokoisia lylleröitä osuu kaksi tai useampi samalle väylälle, niin johan pientareet ja pusikot vilisee kuntoilijoita ja työmatkalaisia, kun nämä sisäisesti kauniit tukkivat koko väylän, ihan vaan siksi kun Ridge lähti eilen Brooken kelkkaan ja Emmerdaalista kuului taas kummia.
Ettei nyt ihan haukkumiseksi mene, niin täytyy kyllä myötää, että mielummin törmään siihen 120 kiloiseen elintasoindikaattoriin, kuin kanssakuntoilijaan. On se läski pirusti lihaa ja luuta pehmeämpää.
Samat isot perseet ne tukkii täälläkin pyörätiet, menisivät kauppiin tai pyynikille tai muuhun puistikkoon, niihin sopii enemmänkin läskiä.
On se vaan kumma juttu nykyajan nainen, kun sen perse venyy niin kamalasti, siinä olis tutkijoille ainesta jota tutkia ja aineksen kertymisen syitä kaivella, vai onko se vaan laiskuus ja se mitä suuhun laittavat, syy siis niihin läskeihin,
mutta viäkööt puansa pois ihmisten tiältä.
Aina niin laihat miehet? :DDD
Voi luoja sitä kaljamahan kirjoa. Noita läskiperseitä parempaa ette ole ansainnut.
Olen parikymppinen aktiivinen liikunnan harrastaja. Läpi vuoden kuntosalia, jumppaa ja lenkkeilyä, kesällä lisäksi uintia ja talvella hiihtoa. Silloin tällöin tulee kokeiltua myös muita urheilulajeja vaihtelun vuoksi esim. ratsastusta, laskettelua, sulkapalloa yms.
Kaverit ovat aina ihmetelleet miten pysyn näin hoikkana. Helppo vastaus: paljon liikuntaa, kohtuullinen makeisten, herkkujen, pikaruokien määrä, ei mitään älyttömän suuria annoksia (ravintolassa jaksan harvoin syödä loppuun), niin ja - hyvät geenit. Väitän, että geeneihin tämä hoikkuus suurimmalta osin perustuu. Äitini oli kokoiseni tässä iässä.
Mutta... geenit lakkaavat taatusti vaikuttamasta, kun arki kohtaa...
Toista kesää töissä ja huomaa kunnon tippuneen. Näin on. Kyllähän sitä aina miettii kesän alkaessa, että hyvin tuota kuntoilupuolta jaksaa hoitaa työnkin ohessa, mutta duuni on jo itsessään sen verran fyysistä, että kotiin päästyään valahtaa vaan mielellään sinne sohvannurkkaan.
Ikävähän se on myöntää, mutta tulevaisuudessa tulen lihomaan, niin vähän kuin ihmiset sitä tällä palstalla haluavatkaan. Empä usko, että todellisten töiden alkaessa ja parin pienen lapsen jälkeen/ohessa riittää yksinkertaisesti enää resursseja itsensä hoitamiseen. Kuinkahan moni mies tällä palstalla, joka haukkuu läskejä naisia, on itse perheellinen ja vannoo käsi sydämmellä, että vaimolla jää tarpeeksi aikaa itselleen, ja että vaimo vielä jaksaa käyttää vähäisen vapaa-aikansa liikuntaan?
Myös roikkuvat lökäpöksyt (tuhkaluukkua hipoen) maata laahaavat puntit ainakin viisi numeroa liian isot roikku vaatteet.
Lippa takaraivolla laahustaen.
Talvilenkkarit kesällä nauhat auki,talvella kaikki paidat auki repsottaen.
Jalat bussin selkänojiin nostettuna.
Eiköhän se ole koiras nuorisollakin parsittavaa ulkonäössä.
Samoin miesten kaljamaha napapaidat,mahan alla roikkuvine vöineen tuskin lienee esteettisiä nekään.Ruposissa kiina lenkkareissa askeltaen.
Näkyy sitä "irtolihaa" kertyneen muuallekin.
Joten tilaa on vielä lenkkipoluilla muillekin.