Millaisia kokemuksia Damixan vesikalusteista/tuotteista?
Itsellä tarvetta suihkutermostaattihanalle ja ajattelin Damixaa...
kiitos
Damixa
10
8246
Vastaukset
- damixaa
Oltiin rautakaupassa ostamassa hanaa ja arvottiin oraksen ja Damixan lähes samannäköisten ja hintaisten hanojen kanssa. Kysyttiin myyjältä niiden eroja, ja myyjä suositteli varauksetta damixaa. Sanoi että Oraksella on piilossa olevat osat muovia, ja Damixalla metallia (olisko ollu kuparia?). Lisäksi Damixalla oli huomattavsti pidempi takuuaika hanoille ja kestävämmät mekanismit. Tästä syystä kuulemma Damixa on se, mitä hän suosittelee. Ostettiin sitten Damixa, muttei olla vielä asennettu, joten en osaa sanoa miten se oikeasti toimii.
- Nimetön
danfoss teki ennen tuon damixan hanoja eli merkki ja kai valmistajakin nimen myötä muuttui damixaksi.
danfossin hana tai siis suihkutermostaatti toimi rautapitoisessa vedessä 20vuotta,joten ei liene tai toivottavasti ei damixan myötä laatu huonontunut. - sekään
Damixaa myy anttilakin. LVI liikkeistä ei taida löytyä.
..Jos rautakauppa myisi autojakin uskoisitko varauksetta myyjän ammattitaitoon ja siihen että hän esittelee tuotteita puolueettomasti.
Jos sinulle on väitetty että damixa on orasta parempi taitaa syy löytyä esim. myyntikilpailusta tahi muuten kulisseista :) - jep jep
Nimetön kirjoitti:
danfoss teki ennen tuon damixan hanoja eli merkki ja kai valmistajakin nimen myötä muuttui damixaksi.
danfossin hana tai siis suihkutermostaatti toimi rautapitoisessa vedessä 20vuotta,joten ei liene tai toivottavasti ei damixan myötä laatu huonontunut.danfoss teki ennen tuon damixan hanoja eli merkki ja kai valmistajakin nimen myötä muuttui damixaksi.
danfossin hana tai siis suihkutermostaatti toimi rautapitoisessa vedessä 20vuotta,joten ei liene tai toivottavasti ei damixan myötä laatu huonontunut.
Tämä on kyllä nimenomaan toisinpäin, Damixa teki ennen Danfoss merkille hanoja. - alan liikeistäkin
sekään kirjoitti:
Damixaa myy anttilakin. LVI liikkeistä ei taida löytyä.
..Jos rautakauppa myisi autojakin uskoisitko varauksetta myyjän ammattitaitoon ja siihen että hän esittelee tuotteita puolueettomasti.
Jos sinulle on väitetty että damixa on orasta parempi taitaa syy löytyä esim. myyntikilpailusta tahi muuten kulisseista :)Kyllä vaan Damixaa myydään ihan lvi-liikkeissä, olen käynyt katsomassa. Ja taidetaan sitä Orastakin Anttilassa myydä. Missäpä SITÄ nyt ei myytäisi. Prismassakin olen nähnyt yms.
- Anonyymi
Kuulisin mielelläni hieman tuoreempia kokemuksia Damixasta.
Minkälainen merkki kyseessä? Saako varaosia mikäli jotain tarvitsee? Laatu?- Anonyymi
EN SUOSITTELE. Damixa tiputtaa useita tippoja hanan sulkemisen jälkeen ja tippa jää hanaan josta pitäisi mainita oston yhteydessä. Uusi vaihdettiin takuuna ja tekee samoin.
- Anonyymi
Osta mieluummin vanha käytetty oras. Ellei ole rahaa uuteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EN SUOSITTELE. Damixa tiputtaa useita tippoja hanan sulkemisen jälkeen ja tippa jää hanaan josta pitäisi mainita oston yhteydessä. Uusi vaihdettiin takuuna ja tekee samoin.
Itsellä samaa vikaa musta keittiöhana daxima. Vuoden vanha hana tiputtaa noin 5-10 tippaa hanan sulkemisen jälkeen. Taidan koittaa takuun kautta uutta hanaa
- Anonyymi
Ikealla on Damixaan laitettu uusi nimi, en itelle halua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510223
- 525010
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422181Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052038- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131581Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411382Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31971Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24953