R-kioskin

Osaako ketään kertoa minkälaista on toimia R-kioski yrittäjänä. Sopiiko perheelliselle ja minkälaisia työpäiviä ja ennenkaikkea elääkö sillä ja mikä jää omaksi palkaksi tällä yritystoiminnalla?
1426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tai no riippuu siitä millä alueella r-kioski sijaitsee, mutta yleensä ottaen lähialueella on myös ruokakauppoja, jotka ovat auki myös sunnuntaisin.

Tiedän itse yhden r-kioskin, mikä perustettiin vanhan veikkaustoimiston tiloihin. Näin saatiin tien toiselta puolelta ajettua normaali kioski (ilman veikkausta) konkkaan, mutta kun samalla kadulla on myös pieniä ruokakauppoja niin r-kiskalla on yrittäjä vaihtunut tasaisin väliajoin, eikä kukaan ole saanut sitä kannattavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrittäjäksi kirjoitti:

Osaako ketään kertoa minkälaista on toimia R-kioski yrittäjänä. Sopiiko perheelliselle ja minkälaisia työpäiviä ja ennenkaikkea elääkö sillä ja mikä jää omaksi palkaksi tällä yritystoiminnalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu