seitkyt-tuntinen työviikko takana ja paljon batterya. muksut nukkuu ja vaimo. vähäisten yöunien takia roplasin vähän uusia hankintoja. olen hulluna kaikkeen uuteen elektroniikkaan ja juuri työviikon lopettaneena korkkasin kolme bissee samantien ja kietasin ne huiviini. väsyttää helvetisti, muttei niin paljon kuin aamuina joina meinaan nukkua rattiin. läpsin itseäni ja hoilailen, karjun ja ajattelen "rajua" seksiä.. jotta pysyisin hereillä matkalla töihin. 04.30 tididididingdong.. h-kello soi.. duunikamat päällle. autoon.. päivä päättyy autoni kaartaessa pihaani n.23.30.. VITTU ONNEKS ON VIIKONLOPPU.. vittu et mä kaipaan jo 7-16.00 päiviä, et mä näkisin mun lapset hereillä.. vittuuks mä täällä puran.. selittää seuraavaksi alityöllistetyt insinööripaskat kuitenkin.. tai työttömät koulutetut.. pistän joka tilistä tasan 400 egee jokaisen lapseni tilille ja vietän kaiken vapaa-aikani lasten parissa. nyt vedän muutaman bissen ja nukun aamulla pitkään.. täytyy hakea vanhenmalle muksulle 50 tuumanen lcd töllö omaan huoneeseensa huomenna ja viedä kööri järvelle uimaan. son moron.
just vedän vkl-bissee
10
1263
Vastaukset
- realistinen
Sun muija kyllästyy koska et ole koskaan kotona. Kaikkesi yritit jotta rahaa ja hyvää oloa olisi kaikilla. Ei auta muijas lähtee jonkin taviksen matkaan rakkauden huumassa ja vie lapset, puolet omaisuudesta ja ne lastenkin rahat. Sitten siinä vedät vkl-kaljaa kun makselet tulojesi mukaan ylisuurta elaria ja lapsiasi et tule näkemään koskaan.
- Pariton Isä
Ehkä kannattaisi kuitenkin miettiä asioiden tärkeysjärjestystä.
Ehkä lapset tarvitsevat enemmän isää kuin materiaa.- ..............
jos huonosti käy, tulee heistä myöhemmin katkeria materialisteja! Ei lapsille tartte antaa kaikkea mitä ne haluaa ja muka tarttee... ne tarttee VAIN vanhempiaan!
- pitää
työtäkin tehdä hiusten kasvattamisen sijaan !
- liikaa, vaan
pitää kirjoitti:
työtäkin tehdä hiusten kasvattamisen sijaan !
sopivasti... hiukset kasvavat itsekseenkin... lapsikin kasvaa ruumiillisesti, mutta henkisessä kasvussa olisi kiva jos isäkin olisi paikalla joskus, eikä vain rahaa ahmimassa.
- hein eken
haistakaa vitunmoinen setelitukko!!
- puhua
pelkkää sontaa, eli haista sinä vaine ne työttömyyskorvauksesi hengityksestäs...taas...onneton provoilijaparka..
- se....
jaksaa provoilla...onhan sillä tietty työttömänä aikaa...
- Bisseee
Vkl bissee !
Meillä menee koko loppu viicco !! - ljkhjghjklg
Ap taitaa olla teini. Kukaan aikuinen kun ei juo energiahuomia vaan saa kofeiininsa kahvista. Täsmälleen sama piristävä vaikutus, mutta huomattavasti halvempaa eikä mädätä hampaita suuhun kuten energia-sokeri-rahastuslitkut.
Painu vittuun, Jonne Amispelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454452Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232899Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412652Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811644Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161528- 501238
- 851164
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031054- 591003
- 45996