Kertokaas ammattilaiset

miten tehdään ns. Kimura lock?Missä asennossa vastustajan pitää olla ja mitä silloin pitää tehdä.
4625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Täältä löytyy tarinaa ja kuvia tekniikasta www.grapplearts.com/KimuraArticle.htm

Äänestä
  • Ei voi olla niin vaikeata että menee sille tietylle sivulle jonka osoitteen haluaa pistää kirjoitukseensa ja maalaa sen siniseksi ja painaa CTRL C ja sitten menee sinne minne haluaa kirjoittaa sen osoitten ja klikkaa sen haluamansa paikkaan ja painaa CTRL V niin se menee siihen ihan tavallisen värisenä mutta kun olet lähettänyt viestin se näkyy sinisenä ja sinne on helppo päästän. Aina ei vaan jaksais näpyttää koko osoitetta.

    Äänestä

  • plääh kirjoitti:

    Ei voi olla niin vaikeata että menee sille tietylle sivulle jonka osoitteen haluaa pistää kirjoitukseensa ja maalaa sen siniseksi ja painaa CTRL C ja sitten menee sinne minne haluaa kirjoittaa sen osoitten ja klikkaa sen haluamansa paikkaan ja painaa CTRL V niin se menee siihen ihan tavallisen värisenä mutta kun olet lähettänyt viestin se näkyy sinisenä ja sinne on helppo päästän. Aina ei vaan jaksais näpyttää koko osoitetta.

    Onko vaikeata maalata viestissä näkyvä nettiosoite sinisellä, painaa CTRL C ja sen jälkeen klikata selaimen osoiteriviä ja painaa CTRL V sekä tietysti enteriä..?

    Äänestä

  • Headbreaking artist kirjoitti:

    Onko vaikeata maalata viestissä näkyvä nettiosoite sinisellä, painaa CTRL C ja sen jälkeen klikata selaimen osoiteriviä ja painaa CTRL V sekä tietysti enteriä..?

    Sattuipa! Just kun olin kirjoittanut tuon edellisen viestin älyssin että voi tehdä tuon saman jutun jonka kirjoitit...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Not so pro kirjoitti:

miten tehdään ns. Kimura lock?Missä asennossa vastustajan pitää olla ja mitä silloin pitää tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu