9-5 2.0t vai 2.3t

Kertokaahan viisaammat onko mittää eroa käytännön ajossa noilla koneilla? Ruottissa vaan ois paljon paremmat valikoimat 2.0t konei. Tehoero 20hv, vääntö 40nm, ilmotetut kulutuksetkin miltei samat.
1594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mutta jos tykkäät turbosta osta 2.0 boksi, Jollet viritä 2.3t on todella miellyttävä moottori ja 2.0t on täysin riittävä normaaliajoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jalluwaan kirjoitti:

Kertokaahan viisaammat onko mittää eroa käytännön ajossa noilla koneilla? Ruottissa vaan ois paljon paremmat valikoimat 2.0t konei. Tehoero 20hv, vääntö 40nm, ilmotetut kulutuksetkin miltei samat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu