Vaasassa loppui tänään vapaan tekniikkaleiri. Leiri oli hienosti järjestetty ja kokosi taas sankan joukon vapureita paikalle. Enempää ei olisi edes neljälle käytössä olleelle matolle mahtunutkaan. Haluan kiittää järjestäjiä; valmentajat olivat todella taitavia ja Gällivaaran tytöt toivat leirille mukavan lisämausteen. Monen suomalaisen pojan silmät pyörii vieläkin.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi ! oliko se joku alueleiri? Ketä oli valkkuina?
T:Tero Luostarinen
Ei ollut alueleiri vaan ihan avoin vapaapainin tekniikkaleiri kaikille,
löytyy myös painiliiton kalenterista.
Leiri on järjestetty jo useampana vuotena lopetamaan kesäkauden ja avaamaan vapaan kauden.
Osallistujia on ollut joka vuosi kiitettävästi ympäri Suomea, tänävuonna mukana oli myös 10 tyttöä Ruotsista.
Valmentajina urakoivat Ruotsista Fariborz Besarati sekä Marko Einola sekä Pasi Kohtala, unohtamatta VVVn Kari Salmea, joka paitsi pyöritti koko showta, toimi tulkkina ja apuvalmentajana Basaratille.
Hieno, homma että siellä pelitti. Kuulin, että oli 100 painijaa. Hurja määrä. Vastaavia tapahtumia saisi ilmeisesti olla enemmänkin.