Taas sama juttu, useampi auto kasassa ja heti aamusta =/
Pääkaupunkiseudulla kolaroitiin
9
849
Vastaukset
- Tammy
Missä näin?
Tampereen motarilla ei ollu kolareita tms kun tultiin. Muutama kahjo siellä tietysti veivaa kaistalta toiselle ja roikkuu perseessä kiinni, mm harmaa farkkumersu tällä kertaa autona. On on kova kiire...- The Rat
Ajelin 2/3 ykköskehästä aikavälillä 7:50 - 8:20. Eipä näkynyt kolareita (ruuhkaa kyllä oli reilusti ja radiossakin pyydettiin ottamaan yhteyttä jos on kolissut kun tavallistakin huonommin veti).
Olisikohan taas ollut jollain sisääntuloväylällä? The Rat kirjoitti:
Ajelin 2/3 ykköskehästä aikavälillä 7:50 - 8:20. Eipä näkynyt kolareita (ruuhkaa kyllä oli reilusti ja radiossakin pyydettiin ottamaan yhteyttä jos on kolissut kun tavallistakin huonommin veti).
Olisikohan taas ollut jollain sisääntuloväylällä?6.15-6.30
- jo vain
jannetin82 kirjoitti:
länsiväylällä 7.00-7.30
Lappi alkoi mistä? hä häh hää
- rajoitustenmukaan
jo vain kirjoitti:
Lappi alkoi mistä? hä häh hää
Minä menen junalla keskustaan, jos ei aivan välttämättä tarvitse autoa esim. tavaroiden tai useampien eri osoitteissa olevien asiakastapaamisten takia.
Käytännössä pystyn usein järjestämään niin, että menen tosiaan junalla, kun on keskustaan asiaa. On paljon parempi fiilis perillä. Ei ole valmiiksi vihainen, kun pitäisi aloittaa työt. rajoitustenmukaan kirjoitti:
Minä menen junalla keskustaan, jos ei aivan välttämättä tarvitse autoa esim. tavaroiden tai useampien eri osoitteissa olevien asiakastapaamisten takia.
Käytännössä pystyn usein järjestämään niin, että menen tosiaan junalla, kun on keskustaan asiaa. On paljon parempi fiilis perillä. Ei ole valmiiksi vihainen, kun pitäisi aloittaa työt.niinhän minäkin teen, jos olen menossa omille asioilleni, mutta akisin on pakko mennä autolla, kun melko moni tavaran vastaanottaja haluaa tavarantoimituksen perille asti. =) Selkokielellä: Ajan jakeluautoa helsingissä.
- lähdetään
Mattimyöhäsiä tänä aamuna oli paljon liikkeellä. 100km/h alueella reilua 120km/h että kerkeää työpaikalle. Ohitusta oikealta 80km/h kaistan kautta vaikka muut kaistat 100km/h.
- yli 300000
autoa joka päivä! He sotkevat liikenteen ja vievät parkkipaikkamme. Pysykää siellä Kehä III:n takana, maalaiserkut!
Helsinki, Espöoo, Vantaa, Kauniainen ovat jo yli miljoona kansalaista. Lähialue mukaan, jotka täällä mellastavat ja maalaisadorkat, että ulkolaiset turistit, se tietää yhteensä Stadin liikenteeseen n. 1,7 miljoonaa tallaajaa.
Opetelkaa ajamaan. Käytää oikea autokoulu! Isät kieltoon opettajina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437