lukekaa ja

naurut
http://www.finnbo.fi/gold/
että näin kyllä näitä riittää
5856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eikös toi riko jo rahankeruujudanssia?

Äänestä
  • Ja näin Kalevi Aho mainostaa firmaansa:

    Yhtiömme toimialana on rakennusliiketoiminta sekä työvoiman vuokraus. Ammattitaitoisella henkilökunnallamme on vuosikymmenien kokemus kaikenlaisesta rakentamisesta kotimaassa ja ulkomailla.
    Kun tarvitset alan osaajia vaikkapa lyhytaikaisiinkin projekteihisi, yrityksemme palvelee sinua ja auttaa löytämään oikean tekijän oikeaan aikaan.
    Rakennamme omakotitalot, rivitalot, vapaa-ajan asunnot jne. sekä laskutustyönä että urakalla.
    Työn laadusta annamme kirjallisen takuun.

    Koskeekohan tuo takuu myös noita e-kirjoja?...

    Äänestä

  • joujou kirjoitti:

    Ja näin Kalevi Aho mainostaa firmaansa:

    Yhtiömme toimialana on rakennusliiketoiminta sekä työvoiman vuokraus. Ammattitaitoisella henkilökunnallamme on vuosikymmenien kokemus kaikenlaisesta rakentamisesta kotimaassa ja ulkomailla.
    Kun tarvitset alan osaajia vaikkapa lyhytaikaisiinkin projekteihisi, yrityksemme palvelee sinua ja auttaa löytämään oikean tekijän oikeaan aikaan.
    Rakennamme omakotitalot, rivitalot, vapaa-ajan asunnot jne. sekä laskutustyönä että urakalla.
    Työn laadusta annamme kirjallisen takuun.

    Koskeekohan tuo takuu myös noita e-kirjoja?...

    Nerokkain tapa Hankkia tuloja Internetissä!
    muutamassa kuukaudessa taloudellinen riippumattomuus.

    Kuinka 35,00 €uroa muuttuu 450.000,00 €uroksi jopa 7 kuukaudessa!

    Arvoisat Naiset ja Herrat Käytä 10 Minuuttia aikaasi ja lue seuraava teksti. Tämä informaatio tekee Sinusta rikkaan. Se toimii ja on täysin laillista. Me erotumme kaikista samantyylisistä ohjelmista, joita Internetissä nykyisin esitellään. Katso vaikka itse. Me olemme pysyneet perusajatuksessa, koska tämä ohjelma on arvoltaan KULTAA. Tämä ohjelma on toiminut aikaisemmin saksan -kielisissä maissa, nyt tämä mahdollisuus on saapunut myös pohjoismaihin. Voit hankkia Internetissä runsaasti rahaa työskentelemällä PC:llä kotikonttorissasi! Voit ansaita jopa enemmän kuin 450.000 Euroa seuraavan 7 kuukauden aikana, kun mainostat ja markkinoit tätä ohjelmaa. Kuinka ja missä mainostat ja markkinoit ohjelmaa, sen tulet oppimaan "step-by-step" - ohjeista, mitkä on julkaistu seitsämässä (7) E-Kirjassa. Ohjeet ovat selkeät ja helppo ymmärtää. Ansaitse 450.000 Euroa seitsämässä kuukaudessa! Nyt varmaankin ajattelet, että se on mahdotonta? Jatka lukemista niin saat tietää, kuinka se tulee mahdolliseksi. Koska tämän ohjelman suosio tunnetaan jo Internetissä, saksalainen TV -kanava omisti kokonaisen TV -lähetyksen tarkastellen tämän ohjelman sisältöä selvittääkseen miten se toimii, ja todellakin, sillä tekee rahaa. Lähetyksessä tarkasteltiin myös tämän ohjelman laillisuutta. Lopputulos oli, ettei ole olemassa lakia, joka kieltäisi osallistumasta tähän ohjelmaan. Tämän pohjalta ohjelmamme on harmiton ja yksinkertainen tapa ansaita rahaa, kaiken lisäksi, työskentemällä kotona.
    " JA NYT, TÄSSÄ SE ON "
    Tulosta tämä sivu, niin voit lukea ohjelman ajatuksen läpi useampaan kertaan. Seuraava mahdollisuus ansaita rahaa tulee herättämään kiinnostuksesi. Voit aloittaa hyvin pienellä investoinnilla ja tulokset ovat huikeat. Jos haluat ansaita 450.000 Euroa alle seitsämässä kuukaudessa, jatkaa lukemista... Tämä on mahdollisuus ansaita rahaa Internetissä. Sinun ei tarvitse mennä jonkun luokse myymään ”jotain” henkilökohtaisesti, voit itse päättää milloin työskentelet ja mikä parasta: Voit työskennellä poistumatta kodistasi. Jos olet odottanut menestystäsi jo kauan
    TÄSSÄ SE ON! Seuraat vain ohjeita ja unelmistasi voi tulla totta. Tämä verkostomarkkinointi-ohjelma toimii 100%:sti. Käytä Internetin tarjoama hyöty heti hyväksesi. Verkostomarkkinointi-ohjelmat ovat suosittuja. Esimerkiksi vakuutusyhtiöt Saksassa työskentelevät samalla periaattella. 1990 -luvun loppupuolella 40-55% kaikista tuotteista ja palveluista myytiin verkostomarkkinonti-menetelmää käyttäen. Verkostomarkkinointi on miljardi luokan -liiketoimintaa ja 3.500.000:sta maailman miljonääreistä 20%:ia (700.000) on ansainnut omaisuutensa viime vuosina verkostomarkkinoinnin avulla. Lisäksi, tilastot kertovat, että verkostomarkkinoinnin avulla syntyy joka päivä 100 uutta miljonääriä. Tässä verkostomarkkinointi mallissa sinulla on kaksi lähdettä tulojen hankkimiselle. Suorat tulot omasta myynti toiminnasta sekä tulot, jotka tulevat henkilöiltä, jotka olet saanut mukaan tähän ohjelmaan.. Jatkuvat tulot ovat varakkuuden salaisuus. Tämä tarkoittaa, että investoit kerran rahaa ja aikaa, siitä seuraa jatkuvia tuloja, saat tuloja myös muiden tekemästä työstä.

    TÄSSÄ OHJEET, KUINKA TÄMÄ NEROKAS OHJELMA TUO SINULLE TUHANSIA EUROJA! Tämä menetelmä ansaita rahaa toimii 100%:sti. Olen varma, että sinulla olisi tulevaisuudessa käyttöä 450.000 eurolle ja enemmällekin. Ennenkuin sanot ei: "tämä on ...!" Ole hyvä, lue tämä sivu huolellisesti alusta loppuun. Sinun pitää tehdä seuraavasti: Kuten kaikki verkostomarkkinointi-yritykset, mekin rakennamme omaa liiketoimintaamme, hankkimalla mukaan uusia kumppaneita, jotka myyvät tuotettamme edelleen. Saadakseen tuloja, he myyvät tuotettamme, E-Kirjoja. Internetin maailmanlaajuisesta luonteesta johtuen, voit hankkia uusia kumppaneita kaikkialta maailmasta. Sinulle tilaukset tulevat kirjepostissa ja sinä saatat tilauksen perille tilaajalle sähköpostin välityksellä, sen vuoksi sinun ei tarvitse käydä henkilökohtaisia myynti-neuvotteluja tilaajien kanssa. Teet tätä kotonasi, neljän seinän sisällä, toimistossa tai missä itse haluat. Tämä on suurin verkosto, mikä on olemassa.
    Ja näin se toimii:
    1. Tilaus: Tilaa kaikki tilauslistalla olevat 7 E-Kirjaa . Et voi myydä E-Kirjoja, ellet ole tilannut niitä ensin!
    a.) Lähetät jokaisen E-Kirja tilauksen mukana 5 Euron setelin, E-Kirjan numeron alapuolella olevaan osoitteeseen. Lähetät siis yhteensä 7 kirjettä, 7:ään eri osoitteeseen. Ole hyvä ja aseta 5 Euron seteli tilauslomakkeen sisään niin, ettei sitä voi havaita kirjekuoren läpi!

    b.) Kirjoita tilauksesi Nr.1: "Please, send me the E-Book Nr.1" ja tilaamasi kirjan nimike. Nimike löytyy kirjan numeron perästä (esim. "E-Book Nr 2: free advertising possibilities Nr.1-6") Seuraavaksi kirjoita huolellisesti tilauslomakkeeseen oma sähköpostiosoitteesi, koska saat kaikki tilaamasi E-Kirjat sähköpostin välityksellä. Kirjoita myös kirjepostiosoitteesi.
    Tilauslomakkeiden 2., 3., 4., 5., 6. ja 7. kanssa toimit samalla tavalla, vaihdat vain tilaamasi E-Kirjan numeron vastaamaan listan numeroa, sekä E-Kirjan nimikkeen.

    c.) Muutaman päivän sisällä vastaanotat sähköpostin välityksellä kaikki 7 E-Kirjaa. Tallenna ne PC:n kiintolevylle, jotta voit lähettää ne taas eteenpäin, kun saat E-Kirja tilauksia kirjepostin kautta asiakkailtasi.
    2. Erittäin tärkeää: Älä muuta tilauslistassa olevia nimiä tai niiden järjestystä muulla tavalla, kuin mitä alla olevassa ohjeessa on kuvattu (2.a - 2.i)! Noudata ohjetta kirjaimellisesti, muuten menetät huomattavan määrän ansioita. Kun ymmärrät kuinka ohjelma toimii, ymmärrät myös, miksi se ei toimi, jos toimit vastoin ohjeita. Ajattele sitä hetki, tämä ohjelma on testattu, jos teet siihen muutoksia vastoin ohjeita, se ei toimi!
    a.) Ota lista esiin saatavilla olevista e-kirjoista esiin. Tee tilaukset em. ohjeen mukaan.
    b.) Kun olet tilannut kaikki 7 E-Kirjaa, on aika tehdä ”hallittu” muutos nimilistaan seuraavasti: Poista nimi ja osoite E-Kirja Nr. 7 alapuolelta. Tämä henkilö on kulkenut kierroksen läpi ja on luultavasti ainakin 450.000 Euroa rikkaampi!
    c.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 6 alta E-Kirja Nr. 7 ala-puolelle.
    d.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 5 alta E-Kirja Nr. 6 ala-puolelle.
    e.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 4 alta E-Kirja Nr. 5 ala-puolelle.
    f.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 3 alta E-Kirja Nr. 4 ala-puolelle.
    g.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 2 alta E-Kirja Nr. 3 ala-puolelle.
    h.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 1 alta E-Kirja Nr. 2 ala-puolelle..
    i.) Kirjoita oma nimi ja osoite E-Kirja Nr. 1 ala-puolelle.

    Ole tarkkana, kirjoita nimesi ja osoitteesi oikein sekä tarkista vielä kaikkien muiden listassa olevien nimien ja osoitteiden oikeellisuus. Kopioi seuraavaksi koko tämä sivun mainosteksti mukaan lukien juuri muokattu nimilista ja tallenna se PC:lle. Älä missään tapauksessa muuta ohjetekstiä!!! Jos sinulla on vaikeuksia siirtää nimiä listalla paikasta toiseen, tulosta lista ennen mitään muita toimenpiteitä, niin että sinulla on nimi -ja osoitelista varmuuden vuoksi myös tulostettuna paperille. Liiketoiminnan käynnistyskustannukset ovat minimaaliset. Tarvitset ainoastaan 35 Euroa starttirahaa. Tietysti omistat jo oman PC:n Internet yhteydellä sekä sähköpostiosoitteen. Muita kuluja ei tule, kuin Internet -yhteysmaksut. Olemme keränneet 7:ään E-Kirjaan arvaamattoman arvokasta tietoa tukemaan sinua markkinointiliiketoiminnassa Internetissä. Kun hyödynnät kaiken mitä E-Kirjat opastavat, tulet saavuttamaan tavoitteesi. Voit aloittaa liiketoimintasi kevyesti, katsotaan kuinka hyvin se toimii.

    Oletetaan, että tavoitteesi on saada 5 henkilöä verkostoon tasolla 1.. (kun sovellat käyttöösi 7 E-Kirjan sisällön, tulet helposti saamaan mukaan enemmänkin uusia osanottajia). Seuraavaksi otaksumme, että jokainen kauttasi mukaan tullut jäsen hankkii mukaan myös 5 uutta osanottajaa. Alla olevasta esimerkki laskelmasta voit todeta mihin tavoitteeseen tämän ohjelman myötä on mahdollisuus päästä.

    1. Taso - 5 osanottajaa .......................... 25 Euroa
    2. Taso - 25 osanottajaa...................... .125 Euroa
    3. Taso - 125 osanottajaa....................... 625 Euroa
    4. Taso - 625 osanottajaa.................... 3 125 Euroa
    5. Taso - 3125 osanottajaa.............…. 15 625 Euroa
    6. Taso - 15625 osanottajaa.................. 78 125 Euroa
    7. Taso - 78125 osanottajaa................ 390 625 Euroa
    Yhteensä ............................................. 488 275 Euroa
    Oletamme, että jokainen osallistuja hankkii mukaan vain 5 uutta osanottajaa. Ajattele hetki, mitä tapahtuu kun saat mukaan 20 uutta osanottajaa. Joku haluaa saada mukaan 100 osanottajaa tai jopa ylikin! Ajattele mikä mahdollisuus! Jokaista 5 Euron seteliä vastaan, jonka saat postissa, lähetät vain siinä tilatun E-Kirjan sähköpostin välityksellä tilaajalle. Siinä kaikki! Lähetä E-Kirjat tilaajalle aina saman päivän aikana tilauksen saavuttua! Pidä huolta, että lähetät E-Kirjan niin pian kuin mahdollista, koska tilaaja voi aloittaa oman liiketoimintansa vain jos hän saa lähettämäsi E-Kirjan sähköpostin välityksellä sinulta.
    ** Tilaa jokainen E-Kirja järjestysnumeron ja kirjan nimikkeen kera! ** Lähetä vain 5 Euron seteleitä. Älä lähetä shekkejä! Lähetä tilauksesi normaalina kirjepostina. Varmista että seteli on kääritty paperiin! Tilaukseen sinun tulee kirjoittaa::
    a.) Haluamasi E-Kirjan järjestysnumero sekä nimike
    b.) Sähköpostiosoitteesi (selvästi)
    c.) Nimesi ja kirjeposti osoite (selvästi)
    Kuten jo aikaisemmin mainittiin, E-Kirjojen Nr. 2-7 sisältö ilmaisen mainostamisen mahdollisuuksista on ollut riittävä saamaan ohjelmaan mukaan miljoonia osanottajia.
    Tilaa Nyt:
    E-Book Nr 1: How you create a homepage Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Kalevi Aho Anjankuja 3 B 115 02230 Espoo / Finland
    **********************************************
    E-Book Nr 2: free advertising possibilities Nr.1 - 6 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Edit Bako Kipparinkuja 1 d 52 02320 Espoo Finland
    **********************************************
    E-Book Nr 3: free advertising possibilities Nr.7 - 12 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Ilkka Sillankorva Ohdaketie 9 04300 Tuusula / Finland
    **********************************************
    E-Book Nr 4: free advertising possibilities Nr.13 - 18 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Marianne Sontag Kuurintorpantie 1 i 02750 Espoo/Finland **********************************************
    E-Book Nr 5: free advertising possibilities Nr.19 - 24 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla
    Andrea Pfeifer Kilonkallionkuja 5 C 17 02610 Espoo /Finland **********************************************
    E-Book Nr 6: free advertising possibilities Nr.25 - 30 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Christian Duppre Im Perch 12 D-66903 Frohnhofen/ Germany **********************************************
    E-Book Nr 7: free advertising possibilities Nr.31 - 35 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Felix von Wileke Haupstr.16 C D-64853/ Germany
    **********************************************
    Vinkkejä menestymistä varten. Suhtaudu tähän ohjelmaan kuin mihin tahansa muuhunkin liiketoimintaa! * Asennoidu ammattimaisesti ja seuraa tarkasti ohjeita. * Ole kärsivällinen ja pitkäjännitteinen perehtyessäsi tähän ohjelmaan.. Kun noudatat ohjeita tarkasti, tulet olemaan tyytyväinen tulokseen! Ennen kaikkea: Usko itseesi ja luota kykyihisi ! ! !
    Tällä hetkellä Internet käyttäjiä on yli 175.000.000 ! ! !
    Ohjeet, jotka takaavat sinun menestyksesi: Seuraa näitä ohjeita, jotka takaavat menestyksen sinulle. Jos et saa tilauksia E-Kirja Nr. 1:stä ensimmäisen kahden viikon sisällä, lähetä ja tee lisää mainoksia niin kauan että olet saanut 20 tilausta. Sen jälkeen sinun pitäisi saada vähintään 100 tilausta E-Kirja Nr. 2:sta seuraavan 4 viikon aikana. Jos et, sinun pitää jatkaa edelleen mainosten tekemistä ja lähettämistä niin kauan kunnes olet saanut 100 tilausta E-Kirja Nr. 2:sta. Kun olet saanut 100 tilausta E-Kirja Nr. 2:sta, voit nojata taaksepäin ja ottaa rennosti, koska ohjelma on alkanut tekemään sinulle rahaa, joka virtaa luoksesi. Tasoilla 5 ja 6 joudut todennäköisesti pyytämään apua, jotta saat kaikki tilaukset toimitettua. Sinulla on tarpeeksi tekemistä avatessasi kirjeitä ja laskiessa niistä saatavaa tuottoa.
    TÄRKEÄ MUISTUTUS: Joka kerta kun nimesi siirtyy listalla eteenpäin, nimesi siirtyy seuraavan E-Kirjan alapuolelle. Näin voit helposti seurata edistymistäsi verkostossa. Jos haluat edelleen kasvattaa ansioitasi, jatka ohjelmaa ja aloita koko prosessi uudestaan alusta! Tässä ohjelmassa ei ole ylärajaa kuinka paljon voit ansaita. Ennenkuin päätät liitytkö tähän ohjelmaa vai et, vastaa yhteen kysymykseen: Haluatko muutosta elämääsi? Jos vastaat "kyllä", ole hyvä ja katso seuraavat tosiasiat jotka liittyvät tähän ohjelmaan:
    1. Myyt tuotetta, jolla ei ole valmistuskustannuksia.
    2. Myyt tuotetta, jolla ei ole kuljetuskustannuksia.
    3. Myyt tuotetta, jolla ei ole mainoskuluja.
    4. Käytät hyväksesi Internetin tehokkuutta sekä verkostomarkkinoinnin voimaa levittämään tuotetta ympäri koko maailmaa.
    5. Investoinnit: vain 35 Euroa, omaa aikaasi sekä yhteyskulut Internetiin.
    6. Lähes kaikki ansiot, jotka saat, ovat puhdasta voittoa sinulle, ei välikäsiä, eikä monimutkaisia provisio malleja.

    Tilaa 7 E-Kirjaa jo tänään, ota ensimmäinen askel kohti taloudellista vapautta!
    Määrätietoinen liiketoiminta tuo parhaimmat tulokset!!!
    Tiedote: Jos tarvitset apua liiketoiminnan aloittamisessa, esim. tuloverotuksen tms. kanssa, voit ottaa yhteyttä verotoimistoon. Oma aktiivisuutesi vaikuttaa menestymiseen ja tulojesi tasoon. Tämä ilmoitus ei sisällä suoria tai epäsuoria takeita ohjelmalle. Jos kuitenkin sellaisia löytyy tekstistä, se kumotaan ja mitätöidään täten. Tekstissä esiintyvät lausunnot (certificates) tai tulot voivat olla totuudenmukaisia, emme kuitenkaan voi todistaa niiden paikkansa pitävyyttä.
    Imprint: Kalevi Aho Anjankuja 3 B 115 02230 Espoo
    Finland.

    Äänestä

  • kghkgk kirjoitti:

    Nerokkain tapa Hankkia tuloja Internetissä!
    muutamassa kuukaudessa taloudellinen riippumattomuus.

    Kuinka 35,00 €uroa muuttuu 450.000,00 €uroksi jopa 7 kuukaudessa!

    Arvoisat Naiset ja Herrat Käytä 10 Minuuttia aikaasi ja lue seuraava teksti. Tämä informaatio tekee Sinusta rikkaan. Se toimii ja on täysin laillista. Me erotumme kaikista samantyylisistä ohjelmista, joita Internetissä nykyisin esitellään. Katso vaikka itse. Me olemme pysyneet perusajatuksessa, koska tämä ohjelma on arvoltaan KULTAA. Tämä ohjelma on toiminut aikaisemmin saksan -kielisissä maissa, nyt tämä mahdollisuus on saapunut myös pohjoismaihin. Voit hankkia Internetissä runsaasti rahaa työskentelemällä PC:llä kotikonttorissasi! Voit ansaita jopa enemmän kuin 450.000 Euroa seuraavan 7 kuukauden aikana, kun mainostat ja markkinoit tätä ohjelmaa. Kuinka ja missä mainostat ja markkinoit ohjelmaa, sen tulet oppimaan "step-by-step" - ohjeista, mitkä on julkaistu seitsämässä (7) E-Kirjassa. Ohjeet ovat selkeät ja helppo ymmärtää. Ansaitse 450.000 Euroa seitsämässä kuukaudessa! Nyt varmaankin ajattelet, että se on mahdotonta? Jatka lukemista niin saat tietää, kuinka se tulee mahdolliseksi. Koska tämän ohjelman suosio tunnetaan jo Internetissä, saksalainen TV -kanava omisti kokonaisen TV -lähetyksen tarkastellen tämän ohjelman sisältöä selvittääkseen miten se toimii, ja todellakin, sillä tekee rahaa. Lähetyksessä tarkasteltiin myös tämän ohjelman laillisuutta. Lopputulos oli, ettei ole olemassa lakia, joka kieltäisi osallistumasta tähän ohjelmaan. Tämän pohjalta ohjelmamme on harmiton ja yksinkertainen tapa ansaita rahaa, kaiken lisäksi, työskentemällä kotona.
    " JA NYT, TÄSSÄ SE ON "
    Tulosta tämä sivu, niin voit lukea ohjelman ajatuksen läpi useampaan kertaan. Seuraava mahdollisuus ansaita rahaa tulee herättämään kiinnostuksesi. Voit aloittaa hyvin pienellä investoinnilla ja tulokset ovat huikeat. Jos haluat ansaita 450.000 Euroa alle seitsämässä kuukaudessa, jatkaa lukemista... Tämä on mahdollisuus ansaita rahaa Internetissä. Sinun ei tarvitse mennä jonkun luokse myymään ”jotain” henkilökohtaisesti, voit itse päättää milloin työskentelet ja mikä parasta: Voit työskennellä poistumatta kodistasi. Jos olet odottanut menestystäsi jo kauan
    TÄSSÄ SE ON! Seuraat vain ohjeita ja unelmistasi voi tulla totta. Tämä verkostomarkkinointi-ohjelma toimii 100%:sti. Käytä Internetin tarjoama hyöty heti hyväksesi. Verkostomarkkinointi-ohjelmat ovat suosittuja. Esimerkiksi vakuutusyhtiöt Saksassa työskentelevät samalla periaattella. 1990 -luvun loppupuolella 40-55% kaikista tuotteista ja palveluista myytiin verkostomarkkinonti-menetelmää käyttäen. Verkostomarkkinointi on miljardi luokan -liiketoimintaa ja 3.500.000:sta maailman miljonääreistä 20%:ia (700.000) on ansainnut omaisuutensa viime vuosina verkostomarkkinoinnin avulla. Lisäksi, tilastot kertovat, että verkostomarkkinoinnin avulla syntyy joka päivä 100 uutta miljonääriä. Tässä verkostomarkkinointi mallissa sinulla on kaksi lähdettä tulojen hankkimiselle. Suorat tulot omasta myynti toiminnasta sekä tulot, jotka tulevat henkilöiltä, jotka olet saanut mukaan tähän ohjelmaan.. Jatkuvat tulot ovat varakkuuden salaisuus. Tämä tarkoittaa, että investoit kerran rahaa ja aikaa, siitä seuraa jatkuvia tuloja, saat tuloja myös muiden tekemästä työstä.

    TÄSSÄ OHJEET, KUINKA TÄMÄ NEROKAS OHJELMA TUO SINULLE TUHANSIA EUROJA! Tämä menetelmä ansaita rahaa toimii 100%:sti. Olen varma, että sinulla olisi tulevaisuudessa käyttöä 450.000 eurolle ja enemmällekin. Ennenkuin sanot ei: "tämä on ...!" Ole hyvä, lue tämä sivu huolellisesti alusta loppuun. Sinun pitää tehdä seuraavasti: Kuten kaikki verkostomarkkinointi-yritykset, mekin rakennamme omaa liiketoimintaamme, hankkimalla mukaan uusia kumppaneita, jotka myyvät tuotettamme edelleen. Saadakseen tuloja, he myyvät tuotettamme, E-Kirjoja. Internetin maailmanlaajuisesta luonteesta johtuen, voit hankkia uusia kumppaneita kaikkialta maailmasta. Sinulle tilaukset tulevat kirjepostissa ja sinä saatat tilauksen perille tilaajalle sähköpostin välityksellä, sen vuoksi sinun ei tarvitse käydä henkilökohtaisia myynti-neuvotteluja tilaajien kanssa. Teet tätä kotonasi, neljän seinän sisällä, toimistossa tai missä itse haluat. Tämä on suurin verkosto, mikä on olemassa.
    Ja näin se toimii:
    1. Tilaus: Tilaa kaikki tilauslistalla olevat 7 E-Kirjaa . Et voi myydä E-Kirjoja, ellet ole tilannut niitä ensin!
    a.) Lähetät jokaisen E-Kirja tilauksen mukana 5 Euron setelin, E-Kirjan numeron alapuolella olevaan osoitteeseen. Lähetät siis yhteensä 7 kirjettä, 7:ään eri osoitteeseen. Ole hyvä ja aseta 5 Euron seteli tilauslomakkeen sisään niin, ettei sitä voi havaita kirjekuoren läpi!

    b.) Kirjoita tilauksesi Nr.1: "Please, send me the E-Book Nr.1" ja tilaamasi kirjan nimike. Nimike löytyy kirjan numeron perästä (esim. "E-Book Nr 2: free advertising possibilities Nr.1-6") Seuraavaksi kirjoita huolellisesti tilauslomakkeeseen oma sähköpostiosoitteesi, koska saat kaikki tilaamasi E-Kirjat sähköpostin välityksellä. Kirjoita myös kirjepostiosoitteesi.
    Tilauslomakkeiden 2., 3., 4., 5., 6. ja 7. kanssa toimit samalla tavalla, vaihdat vain tilaamasi E-Kirjan numeron vastaamaan listan numeroa, sekä E-Kirjan nimikkeen.

    c.) Muutaman päivän sisällä vastaanotat sähköpostin välityksellä kaikki 7 E-Kirjaa. Tallenna ne PC:n kiintolevylle, jotta voit lähettää ne taas eteenpäin, kun saat E-Kirja tilauksia kirjepostin kautta asiakkailtasi.
    2. Erittäin tärkeää: Älä muuta tilauslistassa olevia nimiä tai niiden järjestystä muulla tavalla, kuin mitä alla olevassa ohjeessa on kuvattu (2.a - 2.i)! Noudata ohjetta kirjaimellisesti, muuten menetät huomattavan määrän ansioita. Kun ymmärrät kuinka ohjelma toimii, ymmärrät myös, miksi se ei toimi, jos toimit vastoin ohjeita. Ajattele sitä hetki, tämä ohjelma on testattu, jos teet siihen muutoksia vastoin ohjeita, se ei toimi!
    a.) Ota lista esiin saatavilla olevista e-kirjoista esiin. Tee tilaukset em. ohjeen mukaan.
    b.) Kun olet tilannut kaikki 7 E-Kirjaa, on aika tehdä ”hallittu” muutos nimilistaan seuraavasti: Poista nimi ja osoite E-Kirja Nr. 7 alapuolelta. Tämä henkilö on kulkenut kierroksen läpi ja on luultavasti ainakin 450.000 Euroa rikkaampi!
    c.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 6 alta E-Kirja Nr. 7 ala-puolelle.
    d.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 5 alta E-Kirja Nr. 6 ala-puolelle.
    e.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 4 alta E-Kirja Nr. 5 ala-puolelle.
    f.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 3 alta E-Kirja Nr. 4 ala-puolelle.
    g.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 2 alta E-Kirja Nr. 3 ala-puolelle.
    h.) Siirrä nimi ja osoite E-Kirja Nr. 1 alta E-Kirja Nr. 2 ala-puolelle..
    i.) Kirjoita oma nimi ja osoite E-Kirja Nr. 1 ala-puolelle.

    Ole tarkkana, kirjoita nimesi ja osoitteesi oikein sekä tarkista vielä kaikkien muiden listassa olevien nimien ja osoitteiden oikeellisuus. Kopioi seuraavaksi koko tämä sivun mainosteksti mukaan lukien juuri muokattu nimilista ja tallenna se PC:lle. Älä missään tapauksessa muuta ohjetekstiä!!! Jos sinulla on vaikeuksia siirtää nimiä listalla paikasta toiseen, tulosta lista ennen mitään muita toimenpiteitä, niin että sinulla on nimi -ja osoitelista varmuuden vuoksi myös tulostettuna paperille. Liiketoiminnan käynnistyskustannukset ovat minimaaliset. Tarvitset ainoastaan 35 Euroa starttirahaa. Tietysti omistat jo oman PC:n Internet yhteydellä sekä sähköpostiosoitteen. Muita kuluja ei tule, kuin Internet -yhteysmaksut. Olemme keränneet 7:ään E-Kirjaan arvaamattoman arvokasta tietoa tukemaan sinua markkinointiliiketoiminnassa Internetissä. Kun hyödynnät kaiken mitä E-Kirjat opastavat, tulet saavuttamaan tavoitteesi. Voit aloittaa liiketoimintasi kevyesti, katsotaan kuinka hyvin se toimii.

    Oletetaan, että tavoitteesi on saada 5 henkilöä verkostoon tasolla 1.. (kun sovellat käyttöösi 7 E-Kirjan sisällön, tulet helposti saamaan mukaan enemmänkin uusia osanottajia). Seuraavaksi otaksumme, että jokainen kauttasi mukaan tullut jäsen hankkii mukaan myös 5 uutta osanottajaa. Alla olevasta esimerkki laskelmasta voit todeta mihin tavoitteeseen tämän ohjelman myötä on mahdollisuus päästä.

    1. Taso - 5 osanottajaa .......................... 25 Euroa
    2. Taso - 25 osanottajaa...................... .125 Euroa
    3. Taso - 125 osanottajaa....................... 625 Euroa
    4. Taso - 625 osanottajaa.................... 3 125 Euroa
    5. Taso - 3125 osanottajaa.............…. 15 625 Euroa
    6. Taso - 15625 osanottajaa.................. 78 125 Euroa
    7. Taso - 78125 osanottajaa................ 390 625 Euroa
    Yhteensä ............................................. 488 275 Euroa
    Oletamme, että jokainen osallistuja hankkii mukaan vain 5 uutta osanottajaa. Ajattele hetki, mitä tapahtuu kun saat mukaan 20 uutta osanottajaa. Joku haluaa saada mukaan 100 osanottajaa tai jopa ylikin! Ajattele mikä mahdollisuus! Jokaista 5 Euron seteliä vastaan, jonka saat postissa, lähetät vain siinä tilatun E-Kirjan sähköpostin välityksellä tilaajalle. Siinä kaikki! Lähetä E-Kirjat tilaajalle aina saman päivän aikana tilauksen saavuttua! Pidä huolta, että lähetät E-Kirjan niin pian kuin mahdollista, koska tilaaja voi aloittaa oman liiketoimintansa vain jos hän saa lähettämäsi E-Kirjan sähköpostin välityksellä sinulta.
    ** Tilaa jokainen E-Kirja järjestysnumeron ja kirjan nimikkeen kera! ** Lähetä vain 5 Euron seteleitä. Älä lähetä shekkejä! Lähetä tilauksesi normaalina kirjepostina. Varmista että seteli on kääritty paperiin! Tilaukseen sinun tulee kirjoittaa::
    a.) Haluamasi E-Kirjan järjestysnumero sekä nimike
    b.) Sähköpostiosoitteesi (selvästi)
    c.) Nimesi ja kirjeposti osoite (selvästi)
    Kuten jo aikaisemmin mainittiin, E-Kirjojen Nr. 2-7 sisältö ilmaisen mainostamisen mahdollisuuksista on ollut riittävä saamaan ohjelmaan mukaan miljoonia osanottajia.
    Tilaa Nyt:
    E-Book Nr 1: How you create a homepage Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Kalevi Aho Anjankuja 3 B 115 02230 Espoo / Finland
    **********************************************
    E-Book Nr 2: free advertising possibilities Nr.1 - 6 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Edit Bako Kipparinkuja 1 d 52 02320 Espoo Finland
    **********************************************
    E-Book Nr 3: free advertising possibilities Nr.7 - 12 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Ilkka Sillankorva Ohdaketie 9 04300 Tuusula / Finland
    **********************************************
    E-Book Nr 4: free advertising possibilities Nr.13 - 18 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Marianne Sontag Kuurintorpantie 1 i 02750 Espoo/Finland **********************************************
    E-Book Nr 5: free advertising possibilities Nr.19 - 24 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla
    Andrea Pfeifer Kilonkallionkuja 5 C 17 02610 Espoo /Finland **********************************************
    E-Book Nr 6: free advertising possibilities Nr.25 - 30 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Christian Duppre Im Perch 12 D-66903 Frohnhofen/ Germany **********************************************
    E-Book Nr 7: free advertising possibilities Nr.31 - 35 Tilaa tämä E-Kirja 5 Eurolla:
    Felix von Wileke Haupstr.16 C D-64853/ Germany
    **********************************************
    Vinkkejä menestymistä varten. Suhtaudu tähän ohjelmaan kuin mihin tahansa muuhunkin liiketoimintaa! * Asennoidu ammattimaisesti ja seuraa tarkasti ohjeita. * Ole kärsivällinen ja pitkäjännitteinen perehtyessäsi tähän ohjelmaan.. Kun noudatat ohjeita tarkasti, tulet olemaan tyytyväinen tulokseen! Ennen kaikkea: Usko itseesi ja luota kykyihisi ! ! !
    Tällä hetkellä Internet käyttäjiä on yli 175.000.000 ! ! !
    Ohjeet, jotka takaavat sinun menestyksesi: Seuraa näitä ohjeita, jotka takaavat menestyksen sinulle. Jos et saa tilauksia E-Kirja Nr. 1:stä ensimmäisen kahden viikon sisällä, lähetä ja tee lisää mainoksia niin kauan että olet saanut 20 tilausta. Sen jälkeen sinun pitäisi saada vähintään 100 tilausta E-Kirja Nr. 2:sta seuraavan 4 viikon aikana. Jos et, sinun pitää jatkaa edelleen mainosten tekemistä ja lähettämistä niin kauan kunnes olet saanut 100 tilausta E-Kirja Nr. 2:sta. Kun olet saanut 100 tilausta E-Kirja Nr. 2:sta, voit nojata taaksepäin ja ottaa rennosti, koska ohjelma on alkanut tekemään sinulle rahaa, joka virtaa luoksesi. Tasoilla 5 ja 6 joudut todennäköisesti pyytämään apua, jotta saat kaikki tilaukset toimitettua. Sinulla on tarpeeksi tekemistä avatessasi kirjeitä ja laskiessa niistä saatavaa tuottoa.
    TÄRKEÄ MUISTUTUS: Joka kerta kun nimesi siirtyy listalla eteenpäin, nimesi siirtyy seuraavan E-Kirjan alapuolelle. Näin voit helposti seurata edistymistäsi verkostossa. Jos haluat edelleen kasvattaa ansioitasi, jatka ohjelmaa ja aloita koko prosessi uudestaan alusta! Tässä ohjelmassa ei ole ylärajaa kuinka paljon voit ansaita. Ennenkuin päätät liitytkö tähän ohjelmaa vai et, vastaa yhteen kysymykseen: Haluatko muutosta elämääsi? Jos vastaat "kyllä", ole hyvä ja katso seuraavat tosiasiat jotka liittyvät tähän ohjelmaan:
    1. Myyt tuotetta, jolla ei ole valmistuskustannuksia.
    2. Myyt tuotetta, jolla ei ole kuljetuskustannuksia.
    3. Myyt tuotetta, jolla ei ole mainoskuluja.
    4. Käytät hyväksesi Internetin tehokkuutta sekä verkostomarkkinoinnin voimaa levittämään tuotetta ympäri koko maailmaa.
    5. Investoinnit: vain 35 Euroa, omaa aikaasi sekä yhteyskulut Internetiin.
    6. Lähes kaikki ansiot, jotka saat, ovat puhdasta voittoa sinulle, ei välikäsiä, eikä monimutkaisia provisio malleja.

    Tilaa 7 E-Kirjaa jo tänään, ota ensimmäinen askel kohti taloudellista vapautta!
    Määrätietoinen liiketoiminta tuo parhaimmat tulokset!!!
    Tiedote: Jos tarvitset apua liiketoiminnan aloittamisessa, esim. tuloverotuksen tms. kanssa, voit ottaa yhteyttä verotoimistoon. Oma aktiivisuutesi vaikuttaa menestymiseen ja tulojesi tasoon. Tämä ilmoitus ei sisällä suoria tai epäsuoria takeita ohjelmalle. Jos kuitenkin sellaisia löytyy tekstistä, se kumotaan ja mitätöidään täten. Tekstissä esiintyvät lausunnot (certificates) tai tulot voivat olla totuudenmukaisia, emme kuitenkaan voi todistaa niiden paikkansa pitävyyttä.
    Imprint: Kalevi Aho Anjankuja 3 B 115 02230 Espoo
    Finland.

    Katsotaanpa. Systeemissä on siis mukana miljoonia ihmisiä. Lasketaanpa varovasti että ykköstasolla olisi vain miljoona ihmistä. Käytetään lisäksi maltillista kasvuarviota, eli jokainen saisi vain viisi kaveriaan remmiin.

    Oletetaan, että Kalevi saa mukaan viisi kaveriaan ja siirtyy tasolle kaksi. Uusia jäseniä on nyt 5 miljoonaa. Alla Kalevin taso ja alimman tason osanottajamäärä.

    Kalevin taso pelaajia yköstasolla
    1 miljoona
    2 5 miljoonaa
    3 25 miljoonaa
    4 125 miljoonaa
    5 625 miljoonaa
    6 3,125 miljardia
    7 15,625 miljardia

    Siis jotta Kalevi ja hänen kanssaan samalla tasolla olevat etenisivät seitsemännelle tasolle, mukaan pitäisi tulla yli 15 miljardia uutta pelaajaa. Entäs ne Kalevin viisi kaveria. He saisivat luvatut rahat, jos viimeiselle tasolle tulisi yli 78 miljardia pelaajaa. Kalevin kavereiden pitäisi vakuuttaa omille kavereilleen, että mukaan voidaan hyvinkin saada noin 400 miljardia pelaajaa.

    Tottakai koko maailman väestö liittyy samaan verkkoon useampaan kertaa, mutta kuka suostuu postinkantajaksi jakamaan ne rahakuoret? Kalevi vai?

    Äänestä

... hyvät naurut. Tosin tää on harmiton kiertokirje. Kuitenkin on vallan omituista, että joku viittiikin jatkaa näitä. Tää, joka mulle sen lähetti oli ihan vilpittömin mielin liikkeellä. Hän oli todella hämmästynyt ja lopussa myös pettynyt, kun oli laittanu sen eteenpäin. Hän todellakin uskoi tohon puppuun. No hyväuskoisia tuntuu edelleen riittävän, joten ei oo mikään ihme, että VM-kusetuksiinkin väkeä lankeaa tuon tuosta.

Tällä jutulla ei siis ole mitään tekemistä Mannerheimin Lastensuojeluliiton kanssa. He ovat viimeksi tiedottaneet tästä kiertokirjeestä keväällä 2006.

Sain siis tällaisen sähköpostiini:

> >Lupaathan pistää eteenpäin.
> >
> >Nasu tuli takaa Puhin vierelle.
> >"Puh!" kuiskasi hän.
> >"No mitä?" "Ei mitään",sanoi Nasu ja otti Puhin käpälästä
> >kiinni.
> >"Tarkistin vain että olet siinä."
> >
> >Tällainen saapui Mannerheimin lastensuojeluliitosta...
> >Kuunnelkaa nyt. Vietin 13 tuntia saadakseni kokoon
> >sähköpostiosoitteita, ainoastaan auttaakseni erästä pientä
> >tyttöä, joten lukekaa tämä.
> >Tämä ei siis ole mikään ketjukirje, vaan meidän valintamme
> >pelastaa pieni tyttö, joka on kuolemaisillaan vaaralliseen syöpään.
> >Ole kiltti ja lähetä tämä kaikille jotka tunnet!
> >
> >Tällä pienellä tytöllä on ainoastaan 6 kuukautta elämää
> >jäljellä ja hän halusi viimeisenä toiveenaan lähettää ketjukirjeen,
> >joka
> >pyytää kaikkia elämään elämänsä täysillä, koska hän ei voi sitä tehdä.
> >Hän
> >ei koskaan voi läpäistä koulua tai mennä naimisiin ja perustaa
> >perhettä.
> >Mutta jos sinä lähetät tämän niin monelle kuin mahdollista,
> >voit antaa hänelle ja hänen perheelleen hiukan toivoa, koska Amerikan
> >syöpäsäätiöantaa pienen summan rahaa hänen lääkkeisiinsä,(6 cent)
> >jokaista nimeä kohtaan kenelle tämä on lähetetty. Yksi henkilö on
> >lähettänyt
> >tämän 500 henkilölle!
> >
> >Joten minä tiedän että sinä voit lähettää tämän ainakin 5-6
> >henkilölle.
> >Jos olet niin itsekäs ja tuhlaat tämän lukemiseen
> >5-10 minuuttia, mutta et sitten viitsi lähettää tätä eteenpäin,
> >olet täysi ääliö! Se voisit olla sinä joka siellä makaa. Ja ne
> >eivät edes ole sinun rahojasi jotka tässä kuluvat, vain sinun aikasi.
> >Tiedän ,että haluatte nyt kaikki yllättää minut. Rakastan teitä
> >kaikkia.
> >LUPAATHAN LÄHETTÄÄ ETEENPÄIN?
> >
> >

Ja mitaan ette voi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saatte kunnon kirjoitti:

naurut
http://www.finnbo.fi/gold/
että näin kyllä näitä riittää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu