Soini oli presidenttifoorumissa

Ihmettelen välistä sitä matalaotsaisuutta, jota tällä palstalla ilmenee.Oli miten oli, mutta puheenjohtajanne Timo Soini nauttii suurta arvostusta pienen puolueenne ulkopuolella. Eilen hän oli arvovaltaisessa presidenttifoorumissa.
11433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

joskus tosiaan hävettää meno täällä ...

Äänestä

puheenjohtajuudesta, sellaista demokratia on.

Äänestä
  • Todella. Suomalaiseen, Pohjoismaiseen ja osin eurooppalaiseenkin demokratiaan kuuluu arvostaa henkilöitä, jotka ovat eduskuntaan päässeiden puolueiden puheenjohtajia, tai muuten sellaisissa läheisissä suhteissa.
    On aivan täysin eri asia muusta arvostuksesta.
    Perussuomalaisten syvin olemus tosin on kaikkien muiden puolueiden johtajien halveksunta. Nimittelyt (eliitti, wanhat puolueet, yms), populistisuudet, yms ovat keinoja, joilla persut yrittävät saada kannatusta. No se onnistuu osin VAIN katkeroituneiden ihmisten suunnasta, joilla ei ole todellista kosketusta lainsäädäntötyöhön. Esim Halme.
    Todellinen varteenotettava, yhteistyökykyinen ja rakentava tälläisen puolueen on erittäin vaikeaa olla.

    Äänestä

käytti ja mitä asioita ne koskivat?

Äänestä
  • Ei EUlle, wanhojen puolueiden harjoittamista huijaamisista, EI EU:lle, Wanhat puolueet huijaa, EI EU:lle,
    ...siinäpä ne taisivatkin olla.

    Äänestä

  • sössötti kirjoitti:

    Ei EUlle, wanhojen puolueiden harjoittamista huijaamisista, EI EU:lle, Wanhat puolueet huijaa, EI EU:lle,
    ...siinäpä ne taisivatkin olla.

    lähteesi?

    Äänestä

  • vai mikä on kirjoitti:

    lähteesi?

    "Tasavallan predentin johdolla pohditaan neljä tuntia "suomalaisen työn kilpailukykyä nykyisessä, nopesti muuttuvassa yhteiskunnassa". Presidentti Halosen lisäksi puheenvuoron käyttävät Nokian ja Shellin hallituksien puheenjohtaja Jorma Ollila, Metsäteollisuus ry:n toimitusjohtaja Anne Brunila, Suomen ammattiliittojen keskusjärjestön puheenjohtaja Lauri Ihalainen ja Elinkeinoelämän valtuuskunnan toimitusjohtaja Sixten Korkman.

    Tilaisuuteen on kutsuttu poliittisia päättäjiä ja virkamiehiä, elinkeinoelämän ja työntekijöiden edustajia sekä tutkijoita ja kansanlaisjärjestöjen edustajia."

    Äänestä

  • sössötti kirjoitti:

    Ei EUlle, wanhojen puolueiden harjoittamista huijaamisista, EI EU:lle, Wanhat puolueet huijaa, EI EU:lle,
    ...siinäpä ne taisivatkin olla.

    ei hokemilla, joita ei osaa edes perustella.

    Äänestä

  • näytöillä kirjoitti:

    ei hokemilla, joita ei osaa edes perustella.

    Timo pistää kaikille jauhot suuhun!

    Äänestä

  • Timon vani kirjoitti:

    Timo pistää kaikille jauhot suuhun!

    Timo is pest

    Äänestä

  • fani myös kirjoitti:

    Timo is pest

    on sitten PEST ! Pohjois-karjalan fani sanoo Timon olevan pest. Mikä tuo pest sitten on?

    Pest on LÄÄNI ! Timo on sitten fanin mielestä lääni. Sillä lailla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


virkanainen vm56 kirjoitti:

Ihmettelen välistä sitä matalaotsaisuutta, jota tällä palstalla ilmenee.Oli miten oli, mutta puheenjohtajanne Timo Soini nauttii suurta arvostusta pienen puolueenne ulkopuolella. Eilen hän oli arvovaltaisessa presidenttifoorumissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu