onko sinun vaikea puhua tunteistasi? tarkoitan sellaisista asioista jota ovat syvällä sisimmässäsi... toisin sanoen vaikea kohdata asioita, jotka satuttaa..
Olen huomannut itsestäni, että pakenen tietynlaisia minua satuttavia asioita, sen sijaan, että kohtaisin ne. Niitä on myös vaikea jakaa. Ja tämä taas aihettaa sen, että saatan tuntua etäiseltä toiselle..
Leijona
3
922
Vastaukset
- leijonatar_87
juu mä oon ihan samanlainen,mulla on paha tapa "juosta karkuun" jos tulee joku vaikee tilanne tai jotain vastaavaa ja en osaa kohdata asioita jotka satuttaa mua tai jotain.. ja sitten en osaa kertoa tunteistani ,sisimpiä ajatuksiani,kumppanille,eli en avaudu helposti,osaan kyllä näyttää tunteeni mutta en sanoa,kuulostaa varmaan oudolta mutta näin on =D
- leijonana
Minä olen aina pelännyt että jos paljastan tunteeni olen suojaton. Toinen pääsee satuttamaan liikaa tai saa liikaa valtaa elämääni. Minäkin olen hellinyt ja passannut ja pitänyt niin hyvänä kuin ihminen voi mutta kaikkein sisimpääni ei moni ole päässyt kurkistamaan. Minulle sanoi eräs ihminen että kun tutustuimme muutama vuosi sitten hän mietti että onpa hauska ja iloinen ihminen mutta mitähän on naamion takana. Niitä vaikeita asioita en osaa jakaa kenekään kanssa. Siksi kai minusta on tullut kaikissa suhteissani se vahvempi osapuoli. Vastuun ja taakan kantaja, arkipäivän pyörittäjä. Kuitenkin haluaisin joskus vierelleni sen vahvan miehen. Turvallisen olkapään jossa joskus voisin levätä ja heittää kaikki murheeni pois.
- leijona91
Minulla on aina ollut helppo ilmaista tunteitani ja annan ihmisten nähdä sisimpäni, mutta se ei ole aina hyvä juttu. Lopulta ihmisestä tulee sitten ennalta arvattava ja se ei ole siitä ihmisestä kivaa. Joten en sitten tiedä kumpi on huonompi; osata näyttää tunteensa vai piilottaa ne?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233081Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122179Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712043Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001863Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761593Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401376Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151309Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111105
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076