´94 A6 2.6l V6 kysymyksiä...

Eli jos joku tietäjä voisi ystävällisesti vastata muutamaan kysymykseen:

-Joko ´94 tuli tämä pieni face lift? (lamput ym.?)

-2.6l V6 hepoja 150, mutta mikä lienee vääntö?

-Eihän tuo raketti ole, mutta mielenkiinnosta mitä tehdas lupaa huippunop. ja kiihtyvyydeksi 0-100km/h?

-Quattron toimintavarmuus lienee kohtuu hyvä? Eli ei voimansiirto-ongelmia?

-Ajotietokone ei liene vakiokamaa?

Kiitos paljon vastaaville tietäjille!
31174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Audi A6 2.6 V6 Quattro

Teho: 110 kw / 5750 rpm
Vääntö: 225 Nm / 3500 rpm
Kiihtyvyys: 10,1 s
Huippunopeus: 208 km/h
Kulutus: 13,5 - 10,0 - 8,0

Ei ole facelift-malli, koska Audi muutti silloin mallimerkinnäksi A6. Quattro-tekniikka on noin yleisesti ottaen varsin kestävä.

Äänestä

Itse omistan A6 vm-95 2.6l v6 ,ei ole paljon moittimista mutta huollot aika kalliit varaosat joita joskus voi mennä,ns:iso huolto sis. jakohihnan vaihdon noin 800E merkkiliikkeessä.varusteista en tiedä mitä vakiona on ,itselläni on automaattivaihtein öljyn vaihto n. 360E ,tarvii kuulemma erikois työkalut ja audin oman öljyn ei pelaa muilla öljyillä vaihto väli 60TKM .varusteista viel.on lmastointi ja ajotietokone mikä näyttää kulutuksen ,näyttää tosin hieman liian vähän ,ehkä näyttää oikein kun ei ole automaattivaihteistoa. automaatti kuluttaa hieman enemmän!

Äänestä

Mites se nyt menikään, kun ´94:sia on sekä 100 ja A6:sina?

Eli ovatko ´94 100:set myöhäisheränneitä ´93:sia, vai ´94 A6:set jotain loppuvuoden malleja jotka vastaavat jo ´95:sia? Näin selkeästi kysyen :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...tietäjille kirjoitti:

Eli jos joku tietäjä voisi ystävällisesti vastata muutamaan kysymykseen:

-Joko ´94 tuli tämä pieni face lift? (lamput ym.?)

-2.6l V6 hepoja 150, mutta mikä lienee vääntö?

-Eihän tuo raketti ole, mutta mielenkiinnosta mitä tehdas lupaa huippunop. ja kiihtyvyydeksi 0-100km/h?

-Quattron toimintavarmuus lienee kohtuu hyvä? Eli ei voimansiirto-ongelmia?

-Ajotietokone ei liene vakiokamaa?

Kiitos paljon vastaaville tietäjille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu