Miksi tällä palstalle on vain pelkästään katkeria ja jotenkin elämäänsä turtuneita ihmisiä? on itseki paljon mukavampi olla, kun vähän löysää pipoa.
Miksi?
Katkeria
6203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
saisi pipo keikkua päässä hyvinkin löysällä. Mutta, mutta kun on se urputtajaegå, pelkkä nikin näkeminenkin saa pipon kutistumaan kauhusta ja pääkin turpoaa ainakin pari ratkaisevaa senttiä.
Todellakin..., edes teema ei ole ajankohtainen moneen vuoteen? Eiköhön porukalla löysätä pipoa ja nähdä muutakin kuin oma surkeus ja kielteinen elämänasenne.Kannattaa ainakin kokeilla. Ei ole haitaksi käydä vaikapa "Positiivarit.fi"-sivuilla.
Niinpä kireällä pipolla varustautunut henkilö sotkee lisäksi politiikan ja uskonnon (kts muut otsikot) ja siitähän se soppa syntyy... ja terrorismi. Parempi pysyä erossa kumpaisestakin.
kun hoidetaan politiikalla!!!
uskonto unohtuiko lsitalta hoitovälineenä?
Tän päivän Hesarissa oli pääkirjotussivulla juttua, että Suomessa (huom! Ei Cheauzeskun Romaniassa) vaan tosiaan tämän päivän ihmisoikeuksia niin kovasti korostavan Halosen suomessa (tarkoituksella kirjotin pienellä maan tässä asiassa) kehitysvammaiset sidotaan sänkyihin. Paljon mukavampi tosiaan olis olla heilläkin, jos vähän löysättäis remmejä.
Kehitysvammaiset on kerättty laitoksiin paljon suuremmassa määrin kuin muissa Pohjoismaissa, oliko se meillä peräti 30.000 kehitysvammaista, joista valtava osaa elää useassa 200 ihmisen suurlaitoksissa ja sidotaan sänkyihin. Ilmeisesti näillä ei ole omaisia sitten lainkaan, jotka vahtis kuinka heitä kohdellaan eikä viranomaisetkaan vahdi. Huh!