mikä tämä on?

Tommosen löysin ja ihastuin. mikä laji? mistä saa? paljon maksaa ja millasen elinympäristön tarvihee??
4747
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Archispirostreptus gigas, Jättiläistuhatjalkainen

Äänestä

  • mulla näkyy siinä kuvassa hyppyhäntäisiä?

    Äänestä

  • vivi kirjoitti:

    mulla näkyy siinä kuvassa hyppyhäntäisiä?

    Näyttäisi vaihtuvan kokoajan kuva ko.osoitteessa :)
    Alunperin kuvassa näkyi jättiläistuhatjalkainen

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rakastunut<3 kirjoitti:

Tommosen löysin ja ihastuin. mikä laji? mistä saa? paljon maksaa ja millasen elinympäristön tarvihee??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu