MÄ LUOTAN SIIHEN ET PIKKU G NOUSEE VIELÄ HUIPULLE TAKAS! MÄ ODOTAN UUSIA LEVYJÄ VANHOJA TUTTUJA KAPPALEITA KUUNNELLEN! USKOKAA! SIITÄ TULEE VIEL SUUREMPI STARA KU ENNEN OLI!!!
-sitä odottaen-
USKON SUHUN!
5
743
Vastaukset
- Puavo
Toivoo Keskustan puoluetoimiston väki...
Buhhahhhahhhahhaahhaa......!!!- ihmisetmeidän
sanotaanko nyt näin että rukoilen syvästi, ellen syvemmin, että Pikku G ei koskaan tulisi takaisin. Sehän oli taas yksi naurettavan "suosittu" suomalainen hirveänkuuloinen pikkupossukka.
- ensiksi
Jättää politikointi ja tutustua asioihin syvällisemmin.
Minä lopetin kuuntelemasta pikku g:tä juuri tästä syystä, kun hänet otettiin vaalimainokseksi ja arvot ovat puolueessa täysin erilaiset kun g:n sanoitukset. - Takarivin Taavi
Pikku G lopettaa räppärin uran koska hän tähtää politiikoksi. Uusia levyjä ei ole tulossa, ellei sitten pukata Pikku G:n 40 parasta (s)hittiä -vaalilevyä, elämäkerta, poseerausta Vanhasen ja Saarelan kanssa...
Pikkua parlamentaarikoksi preppaa lupaustensa mukaisesti pääministeri Vanhanen. Vanhis tosin sanoi viime talvena, ettei voi jatkaa sitä hommaa koska on vuonna 2007 tasavallan presidentti. Tasan ei käy onnen lahjat ja Masa on edelleen pääministeri, mutta Pohjolan seksikkäin sellainen.
Pikku alkaa esiintyä eduskunnasta putoavan Mikko Alatalon kanssa viikonloppuisin. Mikon vanha hitti menee uusiksi näin: Mä teinipoika oon/ tulin Nurmijärveltä eduskuntataloon/se on globaali ilmiö - jou/mä hyvä jätkä oon/En oo enää Pikku Gee vaan melkein tosi iso Gee/mä juoksupoika oon, mä ääniharava oon...- Watcher.
Itselläni on kaksi pikku g:n levyä, ensimmäisessä levyssä kaikki hitit ovat aivan perskeleen hyviä kun taas toinen oli jo aikamoinen pettymys. Epäilen että pikku g:tä ei tulla enään kuulemaan keikoilla eikä radioissa, se on kylmä fakta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-196035Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite875663Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993659- 1253644
- 1231406
- 571347
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301262- 381069
- 451053
- 261029