Joko Caliberin laittaneet, ovat hankkineet talvirenkaat? Kiinnostas mikä koko ja merkki.Onko vannejako 5x100? Itsellä kohta ajankohtainen hankinta.
Caliberin talvirenkaat
8
2392
Vastaukset
- SXT Diesel
Nokian hakapeliitta 5? Tulee auton mukana, (Marraskuussa).. 17" vanteille.
- Jasperi69
Auton mukaan tyrkyttivät Nokian pakettia aluvanteilla, 215/65/16 Nokian hkpl 4, hinnaksi keksivät 860€. Halvemmalla saa rengasliikkeestä vastaavan paketin, sillä Hkpl on liikkeiden poistotuote (Renkaat 420€). Vanne 5x114.3 et n.40 keskireikä 67.1mm
- KRK
Miten autokauppias voi tyrkyttää tuollaista rengaspakettia? Ei käy 16 tuumaset vanteet Caliberiin.Otin asiasta selvää suoraan maahantuojalta!
- caliberikuski
Hyvin yksinkertaista. Aja jonkun asiantuntevan rengasliikkeen pihaan Caliberillasi ja sano että tohon talvirenkaat. Kyllä ne tietää siellä että mitä kokoa jne. Niin minä tein ja kun talvi tulee niin mun Caliberissa on (kalliit) mutta hienot ja leveet kumit alla. Samanmerkkisiä renkaita käytetään USA:ssa poliisien Dodge Magnumeissa.. Ei voi olla ihan onnettomat.. Ja tietysti nastalliset. En luota kitkarenkaisiin.
- Jasperi69
Mitkäköhän on merkiltään ja kooltaan kyseiset poliisirenkaat ja missä niitä myydään. ei oikein googlettamalla löydy 215/60/17 nastarenkaita.
- Joopa-joo ja vielä joo
Hankkii "caliberikuski" ensin ikää, sitten ajokortin, sitten rahaa ja sitten vasta sen Caliberin. Oli sanamuoto ("hienot ja leveet") vähän sellainen, että taisi oli provo koko juttu.
Poliisin Magnumeissa on varmaan saman MERKKISET, mutta eri tyyppiset ja eri kokoisetkin ja varmaankin nastattomat... Mikäköhän se merkki muuten on? Jos tiedät, niin olisit varmaan kertonutkin. Ja liikkeen nimenkin olisit voinut myös kertoa. - caliberikuski
Joopa-joo ja vielä joo kirjoitti:
Hankkii "caliberikuski" ensin ikää, sitten ajokortin, sitten rahaa ja sitten vasta sen Caliberin. Oli sanamuoto ("hienot ja leveet") vähän sellainen, että taisi oli provo koko juttu.
Poliisin Magnumeissa on varmaan saman MERKKISET, mutta eri tyyppiset ja eri kokoisetkin ja varmaankin nastattomat... Mikäköhän se merkki muuten on? Jos tiedät, niin olisit varmaan kertonutkin. Ja liikkeen nimenkin olisit voinut myös kertoa.Renkaiden koko: 225/55-17
Merkki: Continental
Ja: ei ollut provo. On rahaa, ajokortti ja Dodge.
Hyvää päivänjatkoa. - Caliberikuski
Joopa-joo ja vielä joo kirjoitti:
Hankkii "caliberikuski" ensin ikää, sitten ajokortin, sitten rahaa ja sitten vasta sen Caliberin. Oli sanamuoto ("hienot ja leveet") vähän sellainen, että taisi oli provo koko juttu.
Poliisin Magnumeissa on varmaan saman MERKKISET, mutta eri tyyppiset ja eri kokoisetkin ja varmaankin nastattomat... Mikäköhän se merkki muuten on? Jos tiedät, niin olisit varmaan kertonutkin. Ja liikkeen nimenkin olisit voinut myös kertoa.Juu, ei ole sama malli ja koko tietenkään kun
ollaan vähän eri maassa ja olosuhteissa ja autokin oli Magnum josta mainitsin.. Ei Caliber.(!!!)
"Poliisirenkaan" koko: P225/60 R18 ja malli: Conti Pro Contact.
Vieläkö haluutte tietää lisää??
Vinkki: Älkää toki tota rengasta laittako.. Heh..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026618
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313970törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303405Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831817- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471113Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11940- 42899