..eli onko mahdollista päivittää suoraan 98:sta 2000:seen? Jos, niin miten? Ja jos ei niin miten se pitäisi sitten tehdä?
Susikasista kakstonniseen...
Simsalabim
3192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jos (ja kaiketi kun) sulla on täysversio 2000:sta niin ei muuta kuin cd masiinaan ja asentamaan. Periaatteessa voit nakata sen samalle levylle (ainakin mulla pelittää, tosin levyllä ei "paljon" kamaa ollutkaan...) eikä tarvii vanhojakaan tiedostoja poistaa, saat kaksoisbuuttaavan koneen ja voit käynnistyksessä valita haluatko työskennellä (w2000) vai verestää vanhoja kaatuilumuistoja (w98)
jep, V
Laita susikanta suoraan xp:n etpety
Siis kyse oli päivittämisestä, ei rinnalle asentamisesta. Niin eli jos kieliversio on sama, windowsista saa sen asennettua siihen päälle eli se korvaa vanhan asennuksen. Jos toinen on FIN ja toinen esim. ENG, ei päivitys onnistu vaan on asennettava rinnalle, tai vaihtoehtoisesti formatoitava kiintolevy ja asennettava 2000 puhtaalle levylle.