Joko saa vaihtaa...?

Joko saa laittaa nastarenkaat? Luvattiin ensi viikolle syksyn tuloa.. sadetta ja tuulta. Kohta on yöpakkaset ja aamulla sitten liukasta.

Kävin jo tallista hakemassa valmiiksi.....
2354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vaikka heti.

Äänestä

... se entinen mies, joka osti mopon. Mies kysyi myyjältä, että mites tätä nyt sitten ajetaan. - No aloitat ykkösellä ja vähän aikaa ajettuasi vaihdat kakkoselle, kuului vastaus. Ukko ajaa huristeli tyytyväisenä tiehensä.

Parin viikon kuluttua mopomies ilmestyi kaupan ovelle kyselemään, joko saisi vaihtaa kakkoselle.

Niin että kyllähän vaihtaa saa. Mullakin on M S -rengastus ympäri vuoden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


talvi tulee kirjoitti:

Joko saa laittaa nastarenkaat? Luvattiin ensi viikolle syksyn tuloa.. sadetta ja tuulta. Kohta on yöpakkaset ja aamulla sitten liukasta.

Kävin jo tallista hakemassa valmiiksi.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu