Osaisiko kukaan sanoa mistä saisi ostettua mittalaseja halvalla? mittalasit tulisi vaan omaan käyttöön ja drinkkien reenaamiseen, ni ei huvittais kotiin ostaa mitään kalliita merkittyjä laseja.. :/
Baaritarvikkeista
4
2319
Vastaukset
- siis niitä
sellasia mittalaseja, mitkä on esim. 4cl tai 9 cl? Biltema myy joitain baaritarvikkeita, ehkä mittalasejakin.
Halvimmalla saat kun lainaat baarimikolta ;)- tekila
joskus saattaa kirpparilla olla tarjolla mittoja, niinku nyt sattu käymää, ostin 4cl mitan 5e:llä.
Semmonen ihan aito luvallinen baarimitta
- ...
Biltema, Clas Ohlson, Ikea, Anttila (ainakin Kodin 1), Stockmann...
Noissa ainakin olen nähnyt. - helium-k
Minkä takia tarviit halvan baarimitan? Kun ostat sen Stockalta tai Alkosta ja se on teräksinen, se on ikuinen. Muovimitan saat apteekista tai tavaratalon kertakäyttöasia-osastolta. Ottaa päähän tuollaiset umpisäästäjät.. ei tajua! Jos joku maksaa 7 e tai 3,5 e, mitä sitten? älä juo, jos et voi mitata aineita. Limsapullo helpoin. ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1027767Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4176917SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625182Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien994107Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954026Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723987Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103752Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03450Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil92296Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161879