Jorkki on kuningas

Perussuomalainen puolue tarvitsee tätä miestä. Jorkin aika on tullut!


http://www.saneeraus.org/
15518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Asiallista tekstiä Jorkin suusta lähtenyttä:

Suomalaisia miehiä arvostellaan ja syyllistetään siitä, että he eivät itke. Ei kuulukaan itkeä, Jorma pamauttaa todeten, että tuollaiset itkupuheet ovat "ämmien" höpinöitä. Miehen on kuulunut (yleensä!) olla perheen pää, ja kun susi tulee vastaan, niin ei siinä pidä tulla itku eikä lirahtaa kusi housuihin, eikä paskakaan. Ei ollenkaan, vaan se susi pitää tappaa. Ruveta nyt siinä sen suden edessä vetistelemään. Voi herran pieksut, sanoo Jorma Metsä-Ketelä. Jos suomalainen mies olisi ollut hyvinkin taipuvainen itkeskelemään vuosisatojen saatossa, niin asuisikohan täällä Pohjolan karuilla perukoilla muita kuin muutama villiintynyt poro? Tuskin!

Äänestä

Perussuomalaisten sivuilta hevon v...ttuun sönkkäämästä!

Äänestä
  • Tämä on vapaa keskustelusivusto, jonka omistaa joku muu kuin Persut!

    Äänestä

  • Jorma Metsä-Ketelä kirjoitti:

    Tämä on vapaa keskustelusivusto, jonka omistaa joku muu kuin Persut!

    Jorma, persu palstalla olettavat, ja vaativat että olet aito vennamolainen! jos et ole, niin olet joko hajoittaja tai wanhojenpuolueiden kätyri ja eliittien juoksupoika.

    Äänestä

  • KÄDE kirjoitti:

    Jorma, persu palstalla olettavat, ja vaativat että olet aito vennamolainen! jos et ole, niin olet joko hajoittaja tai wanhojenpuolueiden kätyri ja eliittien juoksupoika.

    Näitten järjenjuoksuun ei aivan heti pääse mukaan. Minä kun en ole kätyri enkä juoksupoika enkä vasuri enkä perseennuolija enkä vennamolainen enkä hajottaja, sanon vain mitä ajattelen ja ajattelen mitä sanon, eikä minua komentele kukaan enkä vastaa kun kysytään ja vastaan kun ei kysytä. Että semmoinen tappaus tällä kertaa...

    Äänestä

Vitutus

Kyllä Jormallekin henkisen jaksamisen pää alkoi tulla vetävän käteen, kun pyörähti ikää 50 mittariin ja alkoi näyttää siltä, että velkojat aikovat häntä pitää jalkarättinään koko loppuiän. Kun elämä alkoi olla sellaista, että joka aamu huomasi heräävänsä viideltä siihen, että tyyny oli tuskanhiestä likomärkä, eikä sen kääntäminenkään mitään auttanut, kun sen oli jo unissaan ehtinyt kääntää, niin Jorma löi liinat kiinni paukauttaen hanskat tiskiin ja päätti, että nyt saa riittää. Silloin eleltiin tämän vuosituhannen alkukuukausia. Tyynyn oireet kuultuaan työterveyslääkäri päätti kirjoitella Jorman sairauslomalle. Kun diagnoosiksi tohtori oli ajatellut laittaa masennuksen, niin siihen Jorma protestoi sanoen, ettei se mikään masennus ole vaan vitutus. Tohtori vain ei sellaista diagnoosia millään papereihin suostunut kirjoittamaan, kun hänen mielestään Kelan systeemeissä ei sellaista koodia ole. No, ei siinä auttanut muu kuin olla suostuvinaan virallisen järjestelmän vietäväksi

Äänestä

"Itkijänaisia" kyllä riittää
Joka välissä tohtorit, hoitajat, tutkijat, sosiaalitädit, diakonissat ja kaiken maailman "itkijänaiset" koettivat häiriöksi asti höpöttää, että Jorman serotoniinit ovat menneet sekaisin ja hänen täytyisi syödä lääkkeitä (onnellisuuspillereitä), että hänellä olisi helpompi olla. Siihen Jorma vastasi, ettei taistelun aikana itkemään ehdi, eikä siinä helppoakaan oloa kaipaile. Verta pakkiin ja adrenaliinia suoneen silloin tarvitaan, kun sutta tappamaan lähdetään, kyllä se olo sitten helpottuu kun susi on saatu tapettua ja heitettyä nahkurin orsille.

Äänestä

Nykyisin heidän työnsä painopiste alkaa olla Helsingissä. Toimisto on Helsingissä ja Seinäjoella.

Äänestä
  • suomen yrittäjien listasta tuollaista konsultti yhtiötä ei hesassa löytynyt.
    Seinäjoella on, ja siinäkin hallituksen jäsenenä
    Leena metsuri-ketelä

    Äänestä

  • Tämmöisiä taistelijoita Suomen eduskunta tarvitsee. Rattijuopot ja muut pikku rikolliset ovat jo osaamisensa näyttäneet.

    Hyvä Jorma! Minä kannatan.

    Äänestä

  • mutta tuossa kirjoitti:

    suomen yrittäjien listasta tuollaista konsultti yhtiötä ei hesassa löytynyt.
    Seinäjoella on, ja siinäkin hallituksen jäsenenä
    Leena metsuri-ketelä

    "Yritystä". Niillä leuhkimalla ja "konsultoimalla" sopii sitten tulla vittuilemaan Perussuomalaisille. Jortin jäljet pelottavat enemmän kuin rutto.

    Äänestä

  • mutta tuossa kirjoitti:

    suomen yrittäjien listasta tuollaista konsultti yhtiötä ei hesassa löytynyt.
    Seinäjoella on, ja siinäkin hallituksen jäsenenä
    Leena metsuri-ketelä

    Yrittäjien listat ovat mitä ovat, ei niillä mitään virallista asemaa ole.

    Maistraatti tietää, että Jorma on ollut oikeasti kirjoilla Helsingissä maaliskuusta 2005

    Kaupparekisteri tietää, että Fresh Start Oy:n kotipaikka on Helsinki ja postiosoite PL 20, 00101 Helsinki ja että yhtiön hallituksen pj on Jorma Metsä-Ketelä.

    Äänestä

  • Ei tieltä eksy! kirjoitti:

    Yrittäjien listat ovat mitä ovat, ei niillä mitään virallista asemaa ole.

    Maistraatti tietää, että Jorma on ollut oikeasti kirjoilla Helsingissä maaliskuusta 2005

    Kaupparekisteri tietää, että Fresh Start Oy:n kotipaikka on Helsinki ja postiosoite PL 20, 00101 Helsinki ja että yhtiön hallituksen pj on Jorma Metsä-Ketelä.

    On aivan turha heitellä tuommoisia arvioita. Tottakai Jortilla pitää firma olla, koska tekee konsultin hommia. Kotipaikkaoikeuskin on Suomessa vapaa, jotta voi valita kotipaikakseen vaikka Utsjoen. Jos Jortti tosiaan on helsinkiläinen en ymmärrä eikö kopla ole jo ottanut häneen yhteyttä. Onko Jorttia näkynyt Kämpin kabineteissa.

    Äänestä

itse ulosotossa 20v. 2003 aloin syörä pillereitä, niitten mukana viina, eläkeelle huhtikuussa, ei velkajärjestelyä, syy tilanne ei vakiintunut, sanoin eihän se koskaan ole, tässä pätkätöiden yhteiskunnassa.

Kuka tässä voitaa?

Jos olisin päässyt saneeraukseen aikanaan, olisin terve, velaton mies, joka olis töissä ja maksais veroja.

Äänestä
  • Suomessa velkaneuvonnan yleinen taso on melkoisen ala-arvoista. Soita sen tähden työaikana vaimolleni Leenalle, hän osaa neuvoa miten voit edetä velkajärjestelyasiassasi. Puhelin 045-6767255.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainesta kirjoitti:

Perussuomalainen puolue tarvitsee tätä miestä. Jorkin aika on tullut!


http://www.saneeraus.org/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu