Ponia halvalla keltään?

Nimetön

Haluaisn ostaa halvalla ponin.serkkuni talli sijaitsee n.2km päässä joten ei kovin kaukana ja pääsisin päivittäin käymään tallilla joten poni ei joutuisi olemaan ainakaan yksin. Myös tallilla asustaa jo ennestään yksi hepo jonka kanssa se voisi olla yhdessä. iällä tai rodulla ei ole niinkään väliä, korkeus 120cm-140cm.

15

1207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • milja.oksanen

      Onko sinulla vanhempien lupa*??

    • mä tiedän !!!! :)

      katto kaa hevostalli netistä
      :):)

    • Mulla on

      Mulla olis tarjota kiltti ja säyseä risteytystamma (suomnepienhevonen ja risteytysponi)Ikää 7 vuotta.Maastovarma ja on aivan ihana mamman kultakimpale, myynnin syy on, olen kasvanut "Esterilleni" liian isoksi poni on 135cm.Kisattu esteitä 80cm ja osaa He b.Sopii myös pihattoon, tulee toimeen kaikkien kanssa.Varsonut kerran.Maastovarma yms.Raspaukset ja rokotukset kunnossa.Mukaan tulee kaikki varusteet.(Satula,loimet,suojat,huovat,suitset,kärryt,valjaat,harjat ym.
      Ja hintaa tältä mussukalta löytyy 150€ hevonen siis nyt seisoo tarhassa 10x10 ja on100km päästä minusta eli liikuntaa saa 3 kertaa 1kk ja on siis tarhassa yksin ei laitumella.Kirjottele jos kiinnostuit:)

      • S.Heppahullu!

        oISIN TOD KIINNOSTUNUT! Voitko sä myydä sen mulle?


      • Ponifani<3

        Onko poni terve? Onko jalkavaivoja ym? Sopisiko poni ensihevoseksi?

        Olisin kiinnostunut:)


      • ponia vailla

        Onkos poni viel myynnissä? siskoni etsii ponia ja ei ole mistään löytänyt sopivaa joten tämä saattaisi olla juuri hyvä! :) laitathan sähköpostia osoitteeseen [email protected]


      • kalort

        Onks viel myynissä ja oisko jollai tallipaikka vapaana😍


    • S.Heppahullu!

      Haluaisin sen minkä sä ilmotin. Siis sinä Mulla on niin ostaisin sen! Ilmoita mulle siitä lisää. Mun sähköposti ois [email protected]

    • hei halooooo

      onx vähä halpa O.o 150€ varusteineen kärryt ja satula?? :O en ikinä ostaisi.. siis oli mikä hevonen tahansa niin eips.. no ehkä shettisvarsasta voisin maksaa et vähä järkee päähän!!

      • ....

        ja ehkä viidessä vuodessa on löytyny jo poni!!!


      • popoijj

        mä ostaisin ainakin, koska se on ihan helvetin halpa :D


    • Piki<3

      Jos halutte ostaa ponin tai hevosen Kirjoittakaa googleen: myyntihevoset

    • hepparakasolen

      mulla on kokemusta oon jo hypänny ja kaikkee ja menny ilman satulaa suomenhepalla niin voisin ostaa sen sulta 350 eurolla jasit viella sille tulisi ihan varmastirakastava koti. sanon sit mulla on otsikko

    • .:.

      IHMISET! Jos etsitte ponia halvalla, koska ei ole varaa, älkää ostako! Miten hoidatte kustannukset? Raspaus, kengitys, lääkitys, vakkuutus, varusteet...Todennäköisesti tuo 150 "säyseä" hevonen on kaikkea muuta. Myisittekö kilttiä ponianne 150 eurolla?nEi sillä budjetilla hevosta hankita. En halua haukkua, mutta näin säilytte pettymykseltä.

    • huoh....

      Ei kannata edes harkita tuon ilmotuksen perusteella sen ponin ostoa. Noin halvalla ei ikinä kannata ostaa!! Ties mitä jalkavaivoja tai muuta voi olla. Varatkaa nyt ainakin 2000e kunnollisen ponin ostamiseen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe