Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

etu vai taka

Sain kuulla, että naisia on tasan kahdenlaisia. Toisia pannaan edestä, toisia takaa.- Itse kuulemma kuulun jälkimmäissiin.... olenko siis vain yksinkertaisesti VÄLJÄ. Olen myös aiemmin kuullut termin etu- ja takapilluinen. Onko sillä tekemistä asian kanssa?
1520307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Toisilla naisilla vittu on lähempänä pyllynreikää
kuin toisilla siksi sanotaan takapilluksi.Ei voi
sanoa että sulla on väljä pillu.Kyllä takapillusia
voi panna edestäpäinkin.Mistä oot saanu päähäsi
että sulla on väljä vittu?

Äänestä
  • siis, mihin tämä edestä ja takaa naitavuus perustuu, jos kerran naisia on kahdenlaisia? onko kyse avaruudesta vai siitä reiän sijainnista..?

    Äänestä

  • kikka kirjoitti:

    siis, mihin tämä edestä ja takaa naitavuus perustuu, jos kerran naisia on kahdenlaisia? onko kyse avaruudesta vai siitä reiän sijainnista..?

    kävelytyylihän tässä taas paljastaa kaiken. eli... kävelytyyli on kaiken a ja o, ä ja å... normaalisti kun olet kävelyllä niin seuraa onko jalkasi jalkapöydät leveämmällä kuin kantapäät tai kantapäät leveämmällä kuin jalkapöydät, tai onko ne tasan. näin ammattikielellä sanottuna auraako jalkasi vaiko harittaako jalkasi. mikäli jalkasi auraavat ( varpaiden "ukkovarpaiden" väli pienempi kuin kantapäiden) on kysymyksessä takapillu, mikäli ne taas harittavat on kysymyksessä etupillu. loogista eikö vain, tarviihan tavara toimiakseen tilaa eivätkä ihmisen jalkojen isot nivelet mahdu tavaran kanssa tasan (ainoastaan silloin jos on leveä lantio ja tästähän se johtuupi). eli ei väljästä tavarasta vaan elintilasta. tavara takana jalat edessä, tavara edessä jalat takana... Ihmisen biologiaa jne...

    Äänestä

päin

Äänestä
  • Niin,.. tai sitte edestä

    Äänestä

tarkistetaan se väljyys!

Äänestä

Jeps!
Kyllä vaan..
On olemassa takaveitikka jonka näkee jo kävelytyylistä ja jalkojen asennosta.
Itse pidän Takaveitikkaa parhaana seksikumppanina.

Äänestä

Kikka hyvä,
Ensiksikin on todella olemassa ns.takavittuisia naisia... jos naisen lantio on kovin taaksepäin kaareutuva eli mielettömän herkullisen näköinen puhutaan siitä tolla nimellä.Jos koet että sulla on väljä, eikä mies saa vastaavaa kokemusta edestäpäin kokeilehan niin että mies pitää sua polvitaipeista alta kiinni jalat yhdessä ylöspäin ja eipähän äijä kestä kuin hetken kun on valmis ja saat varmasti kehut päälle...

Äänestä

Hei Kikka!
Kyllä kaikki naiset ovat väljiä kun ovat kunnolla kiihoittuneet ja kiimasta märkiä.
Asiasi ovat siis ihan okei!

Äänestä

Sen, onko nainen etu- vai takapillunen, näkee, useimmiten, heti päältä. Parhaiten sen näkee sivulta, siis mikä on takapuolen muoto ja lantion asento (toki on myös siltä-väliltä -naisia, muta yllttävän vähän).

Molempia naisia voi naida sekä edestä että takaa, mutta itse kuulun siihen koulukuntaan, jolle takapilluinen nainen takaapäin on se maksimaalinen.

Äänestä
  • naisia? Minulle on meinaan sanottu ihan pukeissa ollessani että sua voi kivasti panna edestä tai takaa, kovasti sitä hämmästelin että mistä se näkyi, mutta oikeassahan se oli.. Miehenikin sitten sanoi kun asiasta kskustelimme, että mulla ei ole selkeästi kumpikaan, ei etu- eikä takapillu, ja on tavallaan molemmat.. ? Hämmentävää, mutta mielenkiintoista, kun tuli nyt puheeksi ;D Ei sillä nyt niin väliä kun molemmilta puolilta sujuu.. ite pillunreikä ei siis ole edessä, vaikka klitta sun muut eteen näkyykin, ja hyvin pystyy panemaan takaakin päin.. siis pillu kokonaisuudessaan alkaa aika edestä ja loppuu aika taakse.. miten sen nyt selittäis.. ? mies sanoi että on vähän niin kuin koulukirjoista, että niin kuin kuuluukin olla mut ei kumminkaan..? Että miksi tämmöistä sanotaan sitten? Vai onko sille mitään nimeä..?

    Äänestä

Voi kuule tyttö hyvä,eipä se taida johtua sinun "väljyydestä" jos ei partnerisi jorma kykene täyttämään sulojasi,älä suotta murehdi moisia.

Äänestä

jos nainen on todellinen takapillu, niin sitä on melko hankalaa naida edestäpäin, siis sellai läh.saarnaaja.asento. Mutta se onnistuu hyvin kun heittää naisen esim. keittiön pöydälle selälleen, se on melko usein sopivalla korkeudella, ja sitten vaan jalat haaralleen ja parrua arpeen. Siinä on lisäksi se hyvä pointti, että koko tavara on hienosti esillä ja näkyvillä,,,,ja miehiähän se näkymä kiihottaa paljon enemmän kuin naisia..Niin, sitten jos on etupilluinen nainen, niin kyllä sitä todella pitää olla melko pitkä ja käyrä molo, että sellaiseen takakautta pystyisi kiksauttamaan. Kyllähän sen muutaman yrityksen jälkeen nopeasti keksii, kummasta mallista on kysymys,,,,laatuhan voi olla molemmilla yhtä hyvä.

Äänestä
  • niin, piti vielä lisätä....suurin osa naisista on sellaisia, että pillu on oikealla kohdalla, ja nainti onnistuu sekä edestä, että takaa.....melko harvassa nämä ääripillut kuitenkin ovat....mutta jos kohdalle sattuu, niin sehän vaan lisää kokemuksia..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kikka kirjoitti:

Sain kuulla, että naisia on tasan kahdenlaisia. Toisia pannaan edestä, toisia takaa.- Itse kuulemma kuulun jälkimmäissiin.... olenko siis vain yksinkertaisesti VÄLJÄ. Olen myös aiemmin kuullut termin etu- ja takapilluinen. Onko sillä tekemistä asian kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu