kuka tää antti tuisku on?

tietämätö

kuka tää antti tuisku oikeen on kun on menny vähän ohitte mutta ei taida olla kovin kuuluisa kun en oo ikinä kuullu

13

1001

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietäjäinen.

      Se on näyttelijä, siinä Kotipelto sarjassa. Muistaakseni näytteli siinä Urho Jäykkää, sitä lupsakkaa mutta hurjaa emäntää, joka aina huiski kaulimella sitä viheliäistä naapuria Kurttilaa.

    • idiootti

      Jos sinä et ole koskaan Antista kuullut,niin ei se sit voi olla kukaa kuuluisa.Haloo pönttö!
      No,provohan toi juttus todellisuudessa oli,että hyvää päivän jatkoa vaan sulle!

    • ..........

      http://koti.mbnet.fi/aybabtu/AnttiTuiskunParasLevy.php
      http://koti.mbnet.fi/aybabtu/AnttiTuiskunParasKeikka.php

      "Vitun luuserit ette oo ees nähny ku Antti vetää livenä ranteet auki. Olin keikalla, ja melkein lähti henki. Harmittaa suuresti kuinka monet ääliöt ymmärtävät Antin musiikin väärin ja erinäiset kultit taistelivatkin kyseisessä konsertissa.
      Olisi ollut muuten hienoa jos Antti olisi päässyt tämän vuoden Tuskaan, mutta joku ääliö ehdotti sivulavaa ANTILLE (voitteko kuvitella?), ja Antti haistatti miehekkäästi vitut ja jatkoi Euroopan kiertuettaan.
      Anttihan yritti myös tällaista oikein tr00ta rotuerottelua oman kansallissosialististen uskomustensa vuoksi. Tarkoitan nyt siis sitä kuinka hän halusi valita tietyntyyppiset ihmiset konsertteihinsa (ei yli 9-vuotiaita, ei miespuolisia, valkoinen ihonväri ainoa sallittu, backstagelle pääsi vain 6-vuotiaat pikkutytöt jne...). Valitettavasti Antti haastettiin oikeuteen ja nykyään konserteille saa tulla kuka tahansa. Eipä ole kyllä yhtäkään 10-vuotiasta vielä tosin nähty.
      Anttihan kokoaa armeijaa lapsista. Ja tässä tulee todellista sisäpiiritietoa: Antti ja Pikku G aikovat valloittaa maailman yhteisellä kiertueella ja aivopestä kaikki universumin lapset ankariksi black metal-sotureiksi."

    • tinja-a

      Ensimmäisen suomen idols kisassa toiseksi tullut kilpailija.-.

      • vastaus,

        koitappa uudestaan.


      • sarzukka..

        antti tuisku oli KOLMAS suomen ekassa idols-kisassa!! ..se meni siis näin:
        1. Hanna Pakarinen
        2. Jani Wickholm
        3. Antti Tuisku

        että ihan tiedoks vaan.. :)


      • tinja-a
        sarzukka.. kirjoitti:

        antti tuisku oli KOLMAS suomen ekassa idols-kisassa!! ..se meni siis näin:
        1. Hanna Pakarinen
        2. Jani Wickholm
        3. Antti Tuisku

        että ihan tiedoks vaan.. :)

        No voi anteeksi kun muistin väärin mrs. täydellinen--


      • sarzukka
        tinja-a kirjoitti:

        No voi anteeksi kun muistin väärin mrs. täydellinen--

        no saat anteeksi. ò.ó
        ja kukaan ei oo väittäny et oisin täydellinen.
        että se siitä diivailusta.


    • vastaus sulle

      ... kotimainen kaappihomo, jolle joku on menny erehdyksessä sanomaan että se osaa muka laulaa. Ja nyt se kiduttaa ihmisiä pukkaamalla levyjä ulos vähän väliä.

      Ehkä sitä sit kestää kuunnella kauemmin kun 3 sekuntia kuhan sille ekaks iskee äänenmurros.

      • antti tuisku on homo...

        antti tuisku on tylsimys... ;DDD


    • CrYpToRcHiD

      Veli ja serkku olivat Voice 2006 konsertissa ja kertoivat myöhemmin, että vähän "varttuneempi" väki hajaantui toisaalle aika nopeasti lavan edestä kun Antti Tuisku astui lavalle =D. Mutta sitten taas toisaalta teinitytöt rynnivät hurjaa vauhtia lavan eteen kirkumaan "Anttiiiiii, mä lovetan sua, ihq!!!"

    • Mieeeee

      Jos ette viellä tienneet, niin Antti Tuisku on laulaja ja hän on ollut idols kisassa vuonna 2004.Antti Tuisku on mielestäni todella hyvä laulaja!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      298
      7347
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      71
      5610
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      146
      3397
    4. Kylillä nainen puhutaan

      Että olet heilutellut peittoa yhden, toisen ja kolmannen kanssa. Pitääkö paikkansa?
      Ikävä
      143
      3339
    5. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      183
      1756
    6. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      31
      1620
    7. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      42
      1354
    8. Heih! Vieläkö ehtii laittaa auringonkukat kasvamaan?

      Kerkeekö auringonkukat kukkimaan, kun upottaa auringonkukan siemenet kävelyreittien varrella multiin? Vai onko jo ihan
      Maailman menoa
      61
      1319
    9. Miksi haluat alentaa muita?

      Luulin sinua niin erilaiseksi, poikkeavan hyväksi, olin väärässä.
      Ikävä
      22
      1291
    10. En mä itke

      sun perään mies. Tykkäsin kyllä. Tykkään vieläkin, mutta kyllä tä tästä. Mun sisällä kuplii kuitenkin jo ilo kesästä ja
      Ikävä
      12
      1134
    Aihe