Sisäpiiritieto kertoo, että Turun käräjäoikeuden syyttäjä on valmistelemassa asiaa ja jo lähestynyt Moven johtoa (asianomaisia) kirjeellä josta selviää mm. että syytekohtia on neljä kolmen aikaisemman sijasta. Se neljäs tosin ei koske ainakaan Moven johtoa(asiasta ei enempää tietoa).
Ilmapiiri näyttää siltä, että homma menee rutiinilla läpi ja päätös on Moven kanalta positiivinen. Eli siis Moven nykyisen kaltainen toiminta todetaan lailliseksi.
Laitellaanpa sitten lisää kun asiaa ilmaantuu.
ps. te jotka tunnistatta minut niin älkööt paljastako...please.
Ilmapiiri näyttää siltä, että homma menee rutiinilla läpi ja päätös on Moven kanalta positiivinen. Eli siis Moven nykyisen kaltainen toiminta todetaan lailliseksi.
Laitellaanpa sitten lisää kun asiaa ilmaantuu.
ps. te jotka tunnistatta minut niin älkööt paljastako...please.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ilmapuntaristako tämän katsoit vai kahvinporoista?
Minä kuulin sellaista sisäpiiritietoa, että Manu kavereineen pantaisiin Siperiaan työleirille sadaksi vuodeksi, iltasella sitten saavat "kyytiä". Hyvä että on paikat Tapilla treenattu, ei pitäisi tuntua sitten niin pahalta!
Move vapautetaan kaikista syytteistä ja korvauksena kaikki tunkit saavat valtiolta toisen sprint-polkupyörän!
meno maittaisi, pannaan samaan pakettiin (ja vaötion piikkiin s2e:stä tottakai!) parit gangsta-kengät.
syytteessä tämänhetkisestä/nykyisestä, vaan aiemmasta toiminnastaan, jota EI SAA tekemättömäksi, eikä nykyinen toimintakaan sitä muuta lailliseksi. Muutoinhan logiikkasi mukaan jos ryöstän huomenna pankin ja tiistain jälkeen en yhtään pankkia, niin pankkiryöstöni oli laillinen eikä minua siitä voida tuomita.
Ja nythän se ratkesi mistä moven joskus kummastuttavatkin (useimmiten naurattavat) lausunnot ovat peräisin:
Tämäkin liittyy alkuaikojen toimintaan, ja ehkä lähinnä tähän puhelinliittymä hässäkkään...
Ilmapiiri ei vaikuta siihen mitä oikeus päättää.Ja sille te ette voi todellakaan mitään....
kyse samasta "sisäpiiritiedosta" jonka kerroit siitä, ettei Movea syytetä lainkaan eikä juttu mene oikeuteen asti?
Ei hitsi ! Päivän parhaimmat naurut..:DDDD
P.P. Kannattaisi vaihtaa ne keffeporot edes kerran vuodessa uusiin..:DDD