Vaikuttava kirja, tositapahtumiin perustuva.
Markku Pääskynen osaa kuvata ihmisen sisäistä puhetta hienosti tässä romaanissa, joka kertoo perheen hyytävästä tragediasta.
Pidin kirjasta paljon!
Pääskynen: Vihan päivä
3
734
Vastaukset 3
- Päivi
, kirjan kieli oli kieltämättä vaikuttavaa.
- oitissa
Kirja on hyvin loukaaava niitä kohtaan joita kyseinen ulosotto/syyttäjä mikä lie mies kohdannut. Tiedän sen olen tutustunut lapsena ja voin vain sanoa että Suomessa virkamies saa tehdä mitä vaan eikä asialle toinen virkamies tee muuta kuin syyttää lisää. Näinhän ei pitäisi olla inhimillisestä maailmassa.
Juttua ei kannata koskaan unohtaa. Tässä on varmasti virkamies panostanut äitiä viimeiseen pisaraan asti - kirjanlukija
Ei se minusta mikään erikoisen hyvä ollut. Kiitos kuitenkin tästä tiedosta, että perustuu tositapahtumiin, koska sitä en tiennyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 86956
- 119833
- 143794
- 38748
- 70657
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40629Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu179566- 32549
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58513Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46512- 80510
- 65506
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 38457
- 41446
- 45443
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i1443Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74436Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61430