Hanna Partanen

Taas yksi todiste siitä, että sen minkä rinnoissa voitaa, sen aivoissa häviää.
4274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nyt kokoomus on värvännyt riveihinsä todellisen kurjistajien kuningattaren. Hanna laskee kalorit, joilla köyhäin pitäisi pysyä hengissä ja sillä verukkeella alennetaan toimeentulotukea.

Äänestä

Hanna Partanen aloitti kalakukkojen teon jo 1930-luvulla Kuopiossa. Hänen yrityksensä on maankuulu, sillä Hanna Partanen ei silavan määrässä pihistele.

Äänestä
  • Se teeveestä tuttu.

    Äänestä

  • Hyvvee o, rukiine kuor, muijkkua, läskijä ja palajo suolloo. Se o sitä työmiehe ruokoo, jonko pielle kokkoomusherrat eij ymmärrä mittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Monityydyttynyt Rasvahappo kirjoitti:

Taas yksi todiste siitä, että sen minkä rinnoissa voitaa, sen aivoissa häviää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu