Audi A4 Tdi -00 180tkm Mitä maksaa??

Mitähän maksaa vaihtaa molemmilta puolilta listat ovista?? Alkaa meenaan irtoileen...=(
Kellään vastaavaa ongelmaa?
5879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

maksaa 1649€. että tilaa toiset samalla varalle.

Äänestä
  • Laitoin listat tilaukseen!!
    Onko hankala itse vaihtaa??

    Äänestä

Listat vaihtaa naurettavan helpolla vaikka itse. Osat saa edullisemmin esim. http://www.merteil.fi/ - Alalistat ovat edullisemmat ja kylkilistat kalliimmat. Audicenterillä etuoven alalista maksoi n. 55e.

Alalistan kiinnikkeitä on muistaakseni 7kpl/ovi, lista on kiinni etuosastaan yhdellä ruuvilla, joka saattaa helposti pyöriä kiinnikkeessään, minkä jälkeen se on vedettävissä "ulkosuuntaan" oven suuntaisesti irti. Jos joutuu käyttämään voimatyökaluja niin kannattaa varoa oven maalipintaa.

Äänestä
  • Onneksi en vienyt merkki huoltoon korjattavaksi!!
    Onko hankala itse vaihtaa??

    Äänestä

  • Andy1980 kirjoitti:

    Onneksi en vienyt merkki huoltoon korjattavaksi!!
    Onko hankala itse vaihtaa??

    Joudut vaihtamaan molemmat etuovet, ehkä myös konepellin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Andy80Tre kirjoitti:

Mitähän maksaa vaihtaa molemmilta puolilta listat ovista?? Alkaa meenaan irtoileen...=(
Kellään vastaavaa ongelmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu