Mua ei seksi kiinnosta pätkäkään. Siis oikeasti. Seksi on vaan lapsentekoa varten. Nautintoa saan sen sijaan hellyydestä.
Harmi, että niin harva suomalaismies siihen kykenee.
Harmi, että niin harva suomalaismies siihen kykenee.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Puhut pehmeitä. "Kykenemistä" ei ole se, että on seksuaalisesti rajoittunut. Meissä viriileissä, seksinnälkäisissä miehissä on yllin kyllin heitä, jotka arvostavat läheisyyttä ja hellyyttä. Seksi ei ole siitä pois. Molemmat ovat hyvän suhteen rakennuselementtejä. Jos haluat kumppaniksesi miehen, joka ei ole kiinnostunut seksistä, löydät varmaan jonkun häiriintyneen kaverin, jonkun sellaisen kuin tämä Ahmedi, joka lensi päin WTC:n torneja.
Milläs luulet miehen kiinnostuvan sinusta, jos sinusta ei ole partneriksi seksuaalisessa mielessä? Koitapa huviksesi arvata, kumpi mies antaa sinulle enemmän, sellainen jonka tyydytät täydellisesti vaiko se, jolle annat vain lämmintä kättä. Elät lapsen maailmassa. En suosittele sinulle lapsen tekoa vielä pitkään aikaan.
Mee kiireeesti lääkäriin, nyt on jotain pahasti vialla.
Onko joku uskonnollinen hurmos saanut sinut väärille urille vai mistä moinen johtuu?
Parisude on mahdoton tuolla asenteella, jos nimittäin mies on normaali.
ja teilläkö on oikeus määritellä normaali mies? omani ainakaan ei pidä seksiä ERITYISEN merkittävänä eikä koe sen harrastamiseen tarvetta, joskin halua välillä löytyy. mielestäni hän on aivan normaali, vaikka itsellä ehkä olisi jalat levällään useamminkin. täytyyhän kassit välillä tyhjentää, mutta sen saa tehtyä itsekseenkin ja niin varmaan monet tekeekin.
en epäile yhtään etteikö tällekin naiselle löytyisi miestä, joka ei niin seksistä välitä yli muun. ei sellainen ole luonnonoikku, mutta varmasti pysyvät piilossa ja vaikka väkisin sekstaavat päivittäin kivekset kuoliossa, kun epänormaaleiksi väitätte. miehille arka paikka, nimittäin. on oltava "miehekäs" eli pantava kaikkea mikä liikkuu!
eli seksittömyydestä. Valitettavasti useimmat näistä aseksuaaleista luulevat että seksittömyys on seksillisyyttä kehittyneempää, ja sen vuoksi tuovat julki sen seksivihansa. Samoin valitettavasti jotkut seksiä harrastavat pitävät aseksuaaleja epänormaaleina tai sairaina tapauksina.
Aseksuaalisuus on ihan normaalia, joten saa aloittaja olla aseksuaali jos haluaa, se ei ole keneltäkään pois. Mutta kaikkien aseksuaalisten tulisi ymmärtää se, että hankkivat sitten itselleen sellaisen puolison joka ei myöskään pidä seksistä vaan vain pelkästään läheisyydestä.
Ketään ihmistä ei voi muuttaa, aseksuaalia ei voi muuttaa seksiä harrastavaksi seksipedoksi, eikä seksipetoa voi muuttaa aseksuaaliksi. Se ei yksinkertaisesti tule koskaan toimimaan, ei vaikka kuinka toivoisi ja rukoilisi. Sen vuoksi kannattaa tehdä jo seurustelun alussa pelisäännöt selviksi ja kertoa jos on aseksuaali, ja pistää suhde samantien poikki jos toinen kaipaakin seksiä enemmän. Tuo kannattaa pitää mielessä niidenkin jotka joskus suhteen alkuvaiheissa valehtelevat itselleen vain toista miellyttääkseen etteivät muka kaipaa seksiä parisuhteessa. Erosta tulee huomattavasti vähemmän tuskaisempi jos jo alussa lähdetään omille teille, kuin että jäätäisiin kärsimään seksittömässä suhteessa, tai jouduttaisiin kuuntelemaan toisen vonkaamisia koko ajan.
Aivan oikein. Seksin tarve on kirjoitettu perimään ja sitä ei muuksi voi muuttaa.
On vain pirullinen tilanne kun toinen haluaa seksiä päivittäin ja toinen kerran vuodessa.
Se ei toimi.