Sain todella pitkästä aikaa levyn kuunteluun ja ihmetyttää, miksi ihmeessä Ismo ei arvosta levyä; soita sitä keikoilla muuta kuin joskus nimilaulun ja siinä se.
Onko kukaan kuullut ja nähnyt tuota SinHeinola Sinfonietta - Rock 2005 dvd:tä? Siinähän on risteys/kurjet/t-elämää ja maailmanparantaja.
Viimeistä harvoin on tullut keikalla - samoin kurjet on harvinaista herkkua.
*Sisäinen Solarium"
4
725
Vastaukset
- Pamir
Sisäinen solarium liittyy mielikuvissani Labraan, joka oli erikoinen syöksy musiikilliseen kuvaelmaan. Yksi parhaista Ismon biiseistä on tällä levyllä oleva Ehkäpä elämä onkin vain sitä miltä tuntuu. Datsun-kipaletta, mikä myös on hieno, olen kuullut keikoilla.
- Tumpelo
Meinaan se Heinola Sinfonietta DVD...Ja kyllä Ismo veti taas kipaleet mahtavasti!!!
- plku
Mun mielestä Sisäinen solarium on yksi ismon parhaista levyistä. Ja varsinkin nimikko singlellä oleva Tule tuli on todella hyvä!
- zatopek
plku kirjoitti:
Mun mielestä Sisäinen solarium on yksi ismon parhaista levyistä. Ja varsinkin nimikko singlellä oleva Tule tuli on todella hyvä!
Minun mielestäni Ismon levyt ovat verrattavissa vain häneen omiin muihin levytyksiinsä. Ja kaikki ismon levyt ovat yhtä mahtavia kaikki tyynni!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2141819Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1501550- 781418
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla91311- 571256
- 741125
- 1091049
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva551000- 62997
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53890