Warkauden Lehti aamulla kertoi miten demarit oli jyrännyt suureen voittoon Haapasaaren kaava-asiassa. Rintama pitää aivan kuten aikanaan rintamalla. Tämähän näyttää olevan jatkumoa demaripolitiikalle miten kaupunkia tyhjennetään.
demarit ryhdistäytyvät
että sillee
261973
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
toveria pahasti selkään, mutta sen ne tuntuvat osaavan.
tuntuu häärivän taustalla, jätkä ojennukseen tai tulee kirveellä ja vaahtosammuttimella kulumaan
yksitoista jäsentä ja kh.n edustajana vaahtosammutin vai olisiko jauhesammutin, mene ja tiedä
VAAHTOSAMMUTIN= konkka alla ja oma laituri Huruslahdella
En minäkään vanhana miehenä jaksanut peltiliivit yllä kulkea, kun käänsit selkäsi puukotus alkoi heti. Tätä tämä politiikka on varmaan jokaisessa puolueessa, mutta itse jouduin kokemaan tämän demareissa. Jaksamisiin peltiliivit päällä
lautakunnassa hallituksen jäsenellä on vain puheoikeus, mutta ei muuta. Perehdy kuntalakiin ja tule sitten sooloilemaan tänne.
toveri painellut äänestyksissä eri nappia kuin KIRVES JA VAAHTOSAMMUTIN. Siltä näyttäs
Tyhmä pää, niin siitä kärsii koko ruumis !!!!!
Porukassa tyhmyys tiivistyy !!!!
demareilta hieno hämäys. Tehdä tästä iso juttu ettei todellinen paska paljastu. Talous kuralla ja pahempaan suuntaan vain sukelletaan. Eikö todellakaan täältä Varkauden valtuustosta löydy ryhtiä, että tälle hallitukselle saadaan lähtö. Ymmärtäkää hyvät valtuutetut että te leimaannutte myös tämän hallituksen toimien mukana.
vain demareita sillä siellä äänestyksessä oli mukana myös vasemmiston Jorma Leppälehti
Tekninen lautakunta teki haapasaari päätöksen ei kaupungin hallitus ja toisekseen taitaapi olla aikalailla tutkittu juttu jo monessa instassissa
asian takana on kuullun mukaan kirves ja vaahtosammutin. eli ei ole teknisellä lautkunnalla omaa mielipidettä
paska haisee jos oma puolue on toveria vastaan, näyttää silloin jo kaikkien silmiin että puolueessa on jotain vialla ja pahasti. Olis varmaan puolueella aika kova itsetutkiskelun paikka.
oma porukka vastaan, kaikki muut puolella. Äly hoi älä jätä
Onko tämä sama Leppälehti joka oli aikoinaan rakennuksilla laudankantajana rakennustyömailla. Muistan että hän oli myös joskus joku luottamus- tai työsuojeluhenkilö, mutta mitä hän tekee nykyisin. Olisi kiva tietää jos on sama henkilö, sillä olen entinen kansakoulukaveri
päätöksen takana on kirves ja vaahtosammutin
Tunnetaan varmaan mekin toisemme, mutta kysymykseen vastaus Leppälehti on opettajana ammattikoululla
päätöksiä, ei hyvä veli sellaisia..hyvä tekninen lautakunta
Oli asia oikein tai väärin, mutta ihmetyttää miten demarit tökki toveria puukolla selkään. Taisi isoveli sanella pelisäännöt
Niin kyllähän demarit osaa.Harmi vaan, kun Varkautelaiset on niin v.... viisasta kansaa, että äänestävät taas seuraavissa kunnallisvaaleissa sitä tuttua ja turvallista demaria tai paksua vasemmistoliitolaista. Naurattaa miten ihminen on niin tyhmä.
tosi sairasta porukkaa nämä demarit, lähteä polkemaan omaa toveria. Olis kiva tietää ketä siihen tekniseen lautakuntaan kuuluu demari edustajina
polettakoon suohon kaikki demarit
mikä vitun juttu tää oikein on kun ei tiiä asiasta mitään tuntuu kiinnostavan toisia niin kertokaa mistä nyt on kyse
Taisi Mika Arokin saada selkäänpuukotuksesta tarpeekseen, kun erosi koululautakunnasta ja ei näy valtuustossakaan
niin että Demari leirissä valtaa pitävät vanhat, poliittiset raakit haluaa pitää kaikki ohjat omissa käsissään! Ääniharavaks kyllä kelpaa ja lautakunnan tappipaikalle istutetaan mutta ohjeet tulee sit näiltä jääriltä.. oleppa siinä sitten sätkynukkena..
kuin tuntea sääliä kyseisen puoleen porukkaa kohtaan