Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Näppylät terskassa

Onko kellään keinoa miten terskassa olevat tali/rasvanäppylät sais vege. Ovat vaan niin epäesteettisen näköisiä. Näppylät ovat terskan juuressa esinahan alla. Käytin noin 20 vuotta sitten jotain voidetta joka auttoi mutta nyt ne ovat uusiutuneet. Silloin lekuri sanoi kyseessä olevan rasvanäppylät.
3809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

arsttäviä tollaset!

Äänestä

Talinäppylöitä pitää pestä esim. maitohappobakteeria sisältävillä pesunesteillä. Kyse on hygienian puutteesta. Käythän joka päivä suihkussa.

Äänestä

Minkälaisia nuo näppyläsi ovat ja kuinka paljon niitä sinulla on ? Minkä värisiä? Ovatko ne esinahan alla terskan ihan juuressa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuoma kirjoitti:

Onko kellään keinoa miten terskassa olevat tali/rasvanäppylät sais vege. Ovat vaan niin epäesteettisen näköisiä. Näppylät ovat terskan juuressa esinahan alla. Käytin noin 20 vuotta sitten jotain voidetta joka auttoi mutta nyt ne ovat uusiutuneet. Silloin lekuri sanoi kyseessä olevan rasvanäppylät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu