Jouskari on ihana!

Kalatyttönen

Olen huhtikuusta asti seurustellut jousimies-miehen kanssa, enkä parempaa miestä voisi itselleni toivoa! On huumorintajuinen, fiksu, hellä, rakastava ja sopivasti tilaa antava, ei mikään mustis roikkuja kuten en itsekään ole. Aina on pieni pilke silmäkulmassa ja yhteinen arki on ihanaa.

Mielenkiinnosta olen lukenut horoskooppimerkkien yhteensopivuuksista, että kalat ja jouskari eivät yhteen sopisi, itse rohkenen kyllä olla eri mieltä :)

14

2871

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalaneito

      niin on se vielä ihanaa, odota vähän aikaa... ;)

      • 20.

        20 vuotta täynnä j.k. ja todella hyvinmenee


    • jouskarinainen -66

      Kolme ihanaa lasta ja 15 vuotta yhdessäoloa, miten niin muka ei sovi :) SOPII! arki,juhla ja seksi ihanaa...

    • meillä ei onnannut

      onneksi, kun näin jälkeenpäin miettii asiaa :)

      Toivottavasti tulette onnelliseksi! :)

      Terv. myös Kalat-tyttö :)

      • PiscesN

        ..saanko kysellä, että minkä takia teillä ei toiminut? :) Itselläni myös takana kariutunut suhde jousimiesmiehen kanssa, lähes alkumetreillä jo huomasimme persoonallisuuksiemme yhteensopimattomuuden.


      • mutta
        PiscesN kirjoitti:

        ..saanko kysellä, että minkä takia teillä ei toiminut? :) Itselläni myös takana kariutunut suhde jousimiesmiehen kanssa, lähes alkumetreillä jo huomasimme persoonallisuuksiemme yhteensopimattomuuden.

        mies yhtäkkiä muuttui, sai vapaudenkaipuu puuskan ja minäkin olin jo puoliväkisin siinä suhteessa ollut, vaal. pun. lasit päässä... :S

        Itkettiin ja hyvästeltiin.

        Sattuu liikaa nähdä molempia, emme ole väleissä, että pääsemme ylitse.

        Enemmänkin oltiin samanlaisia, mutta yhdessä kun oltiin tapeltiin ainakin humalassa jne...

        Ehkäpä koko homma meni plörinäksi kun mentiin liian lujaa eteenpäin. En edes itse olisi välttis halunut, mutta Jousimies puhui pehmosia tarinoitaan ja minä tyttö luulin kokoajan että on tosissaan, ja kun itse aloin olla mukana, tuli hänelle seinä vastaan.

        Näin yksinkertaisesti meidän sukset meni ristiin.

        Muuten oli ihan ok suhde. Menoa, meininkiä ja hauskanpitoa... lähinnä VAIN sitä! :S


      • jatkoa
        PiscesN kirjoitti:

        ..saanko kysellä, että minkä takia teillä ei toiminut? :) Itselläni myös takana kariutunut suhde jousimiesmiehen kanssa, lähes alkumetreillä jo huomasimme persoonallisuuksiemme yhteensopimattomuuden.

        ja sain tietää että Jousimies on pettänyt minua ja siinä suurin syy suhteen loppumiseen. Sanoi että hän pelkää itseään, ei suostunut kertomaan syytä. Hiljaisuus iski päin kasvojani ja kertoi ettei ansaitse minua, mutta syytä ei suostunut kertomaan. Sellainen *ihana* Jousimies. Emmie tommosta ottais enää ikuna, se on saletti!


    • norlyn

      Minä myös olen seurustellut Jouskarin kanssa huhtikuun alusta asti. Olen leijona. Ihan samaa mieltä kanssasi. Kuka sanoo sitten ja mitä sopiiko leijona vai kalat vai joku muu merkki jouskarille?
      Minulle on tärkeintä, että saan rakastaa häntä ja tulla rakastetuksi. Toden totta olen valmis mihin vain hänen vuokseen. Elämme kaukorakkautta, siis emme näe joka pv, vaan ehkä kerran viikossa.Kaipuu ja ikävä on välillä itkettävää, välillä ihanaa. Mutta kun tapaamme, se on jotain käsittämättömän taivaallista. Sanoinkuvaamattoman ihanaa. Olemme myös yrittäneet olla erossa, mutta ei siitä mitään tule. Jokin käsittämätön voima vetää meitä yhteen.
      Nytkin odotan vain päivää jolloin tapaamme.

      • rapu tyttö

        minäkin elän kaukosuhteessa jousimiehen kanssa.näemme noin kerran viikossa ja ihanaa on..jousimies ilmaisee kyllä tunteensa, mutta silti minua kyllä toisinaan epäilee että hänellä olisi toistenkin kanssa säpinää..?mutta olen itse niin mustis että luulen mielikuvituksen tekevän tätä ajattelua..olen hyvin onnellinen kun minulla on hänet ja tulevaisuuden suunitelmissa yhteenmuutto ja elämä.


    • minäkalat

      Moi!

      Olisin kiinnostunut tietämään, meneekö sinulla vielä jouskarin kanssa hyvin? Itse aloin seurustella jousimies-miehen kanssa toukokuussa - itse olen kalat - ja edelleen on ihanaa! :) Riidellään kyllä joskus, varsinkin kun bailataan, mutta ei mitään vakavampia vaikeuksia. Ihana kun voi sanoa "turvallisesti" negatiivisetkin asiat.

      • Kalatyttönen

        ..vaan sinulle!

        Juu, kyllä meillä hyvin menee edelleen. Oikeastaan koko ajan paremmin, minkäänlaisia väljähtämisen merkkejä ei ole suhteessa näkynyt. Meidän välillemme on kehittynyt niin luja ystävyys ja luottamus, etten edes osaa oikein kuvitella elämää ilman jouskariani.

        Riidat meillä on sellaista kinastelua, jota on muuten myös ilmennyt joskus silloin, kun ollaan oltu yhdessä juhlimassa. Jännää on, etteivät ne koskaan ole olleet mitään mustasukkaisuuskohtauksia kuten joillain pareilla saattaa baarissa ilmaantua, vaan kiukuttelua milloin mistäkin aiheesta.


    • kalatneiti

      elokuusta itse. ja voin todeta ihan samoin! parasta, mitä minulle on tapahtunut miesrintamalla.

    • vähän aikaa

      Jousimies kyllästyy nopeasti ja se on sen menoa sit!

    • lahnataihaukikala

      Miksi jouskari kyllästyy? Mutta en yhtään ihmettele (anteeksi vain), että kaloihin kyllästyykin. Jouskarihan paistaa kalan pannulla ja se on siinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6339
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6167
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      6000
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2375
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe