Priscilla

Cilla

Heitetääs pien kysely ilmoille, kun on niin pirun hiljaista ollut täällä...elikkäs olen tuossa eräänkin kerran funtsinut ja tutkinut tuota Priscilla Presleytä eri tietolähteitä käyttäen ja jotenkaan en ole päässyt selvyyteen onko rouva lintu vai kala täällä joukossamme?? Rouva kyllä osaa olla todella herttainen, mutta on jotenkin niin katkeran oloinenkin ajoittain. Tässä mun kysymys ja keskeneräinen mielipiteeni...mutta hei, kertokaa te mielipiteitänne...:)

-TCB-

4

802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selvis

      En ole erityisesti Priscillan touhuihin keskittynyt, mutta jos on katkera, niin ymmärrän hyvin.

      Elviksellähän oli kiertueillaan vieraita naisia sänkyyn pääsyä odottamassa kaupungissa kuin kaupungissa. Las Vegasissa joskus jopa jonossa majoitettuna alempiin kerroksiin siltä varalta, että Elvistä ei olisi miellyttänyt hänelle sillä kerralla sattunut seuralainen ja vaihto olisi ollut tarpeen.

      Jos Priscilla olisi ollut kiertelevä tähti, jonka sviittiin otettiin miehiä Priscillan toiveiden mukaan, ja Elvis olisi samaan aikaan viettänyt aikaansa yksikseen Gracelandissä, Elvis ei ehkä olisi pitänyt asiasta.

      Kyseisessä tapauksessa naista kutsutaan joskus huoraksi, miehestä ei ole tietääkseni mitään vastaavaa nimitystä.

      • Elvarifani

        Priscillalla ei pitäisi olla mitään syytä olla katkera.. miehiä on riittänyt Elviksen jälkeenkin ja talous on kunnossa.

        Cilla-arvostukseni nousi kun luin hänen kirjansa Elvis And Me: Oli nimittäin yllättävän rehellisen tuntuinen opus, suosittelen. Kertoo nuoren tytön kasvutarinan supertähden tytöstä itsenäiseksi naiseksi.
        http://en.wikipedia.org/wiki/Elvis_and_Me

        Toinen hauska juttu oli vuosi pari takaperin Voguessa nimeltä Presley's Women tms., yhteishaastattelussa Priscilla, Lisa Marie ja Lisan tytär. Tämä nuorin oli tuolloin 15 vuotias ja pökerryttävän kaunis!


        btw. Red ei taida tietää Cillasta paljoakaan: Kun Elvis petti niin sai Cillakin pian hyvää kyytiä Elviksen karatevalmentajalta. Elvistähän Cilla ei kiinnostanut seksuaalisesti enää Lisa Marien syntymän jälkeen, synnyttäneen naisen paneminen kun oli hänestä jostain syystä vastenmielistä.


    • Priscilla

      Priscilla ei ollut katkera. Häntä vain harmitti ja jopa itkettikin se, että Elvis oli matkoilla niin paljon, ja Cilla ja Lisa Marie joutuivat olemaan yksin kotonaan.
      Eron syykin oli silloin se, että Elvis ei ollut kotona niin paljon. Mutta Elvis ja Cilla päättivät, että kun Elvis ei enää olisi niin paljon matkoilla, he palaisivat yhteen takaisin. Mutta Elvis kuoli sitä ennen :(

    • ldjghadklhadkhasd

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      35
      3872
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      98
      3444
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      110
      3407
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3158
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      84
      3131
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2815
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2600
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2493
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      46
      2463
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      90
      2186
    Aihe