Tunsin hurriganesin jätkät jotka ovat nyt ikävä kyllä poistuneet(Cisse ja Albert).
Tämä kirja mikä on kirjopitettu Honey Aaltosen(taiteilijanimi?feikki?)nimellä piti sisällään niin paljon valheita että on uskomatonta että moinen julkaistiin.
Miten voi olla mahdollista että tuollainen paska päästettiin julkisuuteen??!!!!!!!!!!!!!!!!
pelkkää valhetta
8
3157
Vastaukset
- ...
tarkoitat tällä: "Honey Aaltosen(taiteilijanimi?feikki?)" ?
- Code
Honey Aaltosen oikea nimi on Honey Aaltonen. Ihan elävä ihminen, ei mikään feikki, eikä taiteilijanimen takaa kirjoitteleva Remun sukulainen.
Kirja ei sisällä valheita, pikemminkin Remun puuhia on hiukan kaunisteltu. Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota. - plääh-ööh
Code kirjoitti:
Honey Aaltosen oikea nimi on Honey Aaltonen. Ihan elävä ihminen, ei mikään feikki, eikä taiteilijanimen takaa kirjoitteleva Remun sukulainen.
Kirja ei sisällä valheita, pikemminkin Remun puuhia on hiukan kaunisteltu. Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota.CodeAIkku: "Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota."
Siitä syystä, että Järvinen ja Cisse sekoilivat (Cisse kyllä hoiti yleensä duunit) bändissä, Remu ehkä muualla. Siksi joidenkin sekoilut kuuluvat enemmän Hurriganeskirjaan. vaikket niin haluaiskaan ehkä. - Tö truut
Code kirjoitti:
Honey Aaltosen oikea nimi on Honey Aaltonen. Ihan elävä ihminen, ei mikään feikki, eikä taiteilijanimen takaa kirjoitteleva Remun sukulainen.
Kirja ei sisällä valheita, pikemminkin Remun puuhia on hiukan kaunisteltu. Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota.Meinaaks code että Honey värittelee asioita eri tavoin kuin ne oikeasti oli? Ootko code ollu reissussa mukana kun bändi kiersi??? Honey on varmaan skrivannu ihan sitä mitä haastateltavilta on kuultu.
- Anonyymi
plääh-ööh kirjoitti:
CodeAIkku: "Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota."
Siitä syystä, että Järvinen ja Cisse sekoilivat (Cisse kyllä hoiti yleensä duunit) bändissä, Remu ehkä muualla. Siksi joidenkin sekoilut kuuluvat enemmän Hurriganeskirjaan. vaikket niin haluaiskaan ehkä.Eiköhän silloi 70 luvulla KAIKKI sekoilleet. joten mitä sit..
- rökkenrölfiivör
Määkin olen tuon kirjan lukenut, tosi hyvä oli. En ole koskaan näitä heeboja tavannut tai edes keikoilla ollu. :-( En enää muista mitä lähteitä Honey on käyttänyt kirjassa, ainakin on haastatellut eri tahoja. Mitä valheita esim. olet löytänyt? Kehiin vaan!
- asiassa
Kannattaa muuten sanoa just noin. Että tuntee ne tyypit, jotka on jo kuollut... Ei tarvitse sien kummemmin todistella ja silti voi esiintyä "vähän niinku paremmin asioista tietävänä".
- Anonyymi
Tunsin Honeyn jo Powerhouse aikaan.ei kirjoittanut muuta kuin nimensä siihen aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss986278Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243637- 1802304
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2382159Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1821848Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2901654Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91345- 691134
Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1201100Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211080