Tunsin hurriganesin jätkät jotka ovat nyt ikävä kyllä poistuneet(Cisse ja Albert).
Tämä kirja mikä on kirjopitettu Honey Aaltosen(taiteilijanimi?feikki?)nimellä piti sisällään niin paljon valheita että on uskomatonta että moinen julkaistiin.
Miten voi olla mahdollista että tuollainen paska päästettiin julkisuuteen??!!!!!!!!!!!!!!!!
pelkkää valhetta
8
3303
Vastaukset
- ...
tarkoitat tällä: "Honey Aaltosen(taiteilijanimi?feikki?)" ?
- Code
Honey Aaltosen oikea nimi on Honey Aaltonen. Ihan elävä ihminen, ei mikään feikki, eikä taiteilijanimen takaa kirjoitteleva Remun sukulainen.
Kirja ei sisällä valheita, pikemminkin Remun puuhia on hiukan kaunisteltu. Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota. - plääh-ööh
Code kirjoitti:
Honey Aaltosen oikea nimi on Honey Aaltonen. Ihan elävä ihminen, ei mikään feikki, eikä taiteilijanimen takaa kirjoitteleva Remun sukulainen.
Kirja ei sisällä valheita, pikemminkin Remun puuhia on hiukan kaunisteltu. Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota.CodeAIkku: "Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota."
Siitä syystä, että Järvinen ja Cisse sekoilivat (Cisse kyllä hoiti yleensä duunit) bändissä, Remu ehkä muualla. Siksi joidenkin sekoilut kuuluvat enemmän Hurriganeskirjaan. vaikket niin haluaiskaan ehkä. - Tö truut
Code kirjoitti:
Honey Aaltosen oikea nimi on Honey Aaltonen. Ihan elävä ihminen, ei mikään feikki, eikä taiteilijanimen takaa kirjoitteleva Remun sukulainen.
Kirja ei sisällä valheita, pikemminkin Remun puuhia on hiukan kaunisteltu. Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota.Meinaaks code että Honey värittelee asioita eri tavoin kuin ne oikeasti oli? Ootko code ollu reissussa mukana kun bändi kiersi??? Honey on varmaan skrivannu ihan sitä mitä haastateltavilta on kuultu.
- Anonyymi
plääh-ööh kirjoitti:
CodeAIkku: "Cissen sekä Järvisen tekemisiin kiinnitetään jostain syystä Remun puuhia enemmän huomiota."
Siitä syystä, että Järvinen ja Cisse sekoilivat (Cisse kyllä hoiti yleensä duunit) bändissä, Remu ehkä muualla. Siksi joidenkin sekoilut kuuluvat enemmän Hurriganeskirjaan. vaikket niin haluaiskaan ehkä.Eiköhän silloi 70 luvulla KAIKKI sekoilleet. joten mitä sit..
- rökkenrölfiivör
Määkin olen tuon kirjan lukenut, tosi hyvä oli. En ole koskaan näitä heeboja tavannut tai edes keikoilla ollu. :-( En enää muista mitä lähteitä Honey on käyttänyt kirjassa, ainakin on haastatellut eri tahoja. Mitä valheita esim. olet löytänyt? Kehiin vaan!
- asiassa
Kannattaa muuten sanoa just noin. Että tuntee ne tyypit, jotka on jo kuollut... Ei tarvitse sien kummemmin todistella ja silti voi esiintyä "vähän niinku paremmin asioista tietävänä".
- Anonyymi
Tunsin Honeyn jo Powerhouse aikaan.ei kirjoittanut muuta kuin nimensä siihen aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1094515Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka553336- 841113
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552929Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma83820- 171814
- 57779
Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek140766Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois195748Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.
Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/189716