Ranskan pressa

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Chirac Vanhanen Suomen seksikkäin mies/1135221546641
314890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Täysi kahjo. Tollasia johtajia maailmalla onkin. Ihan kuin aikoinaan aivoistaan rappeutuneet aateliset keskieuroopassa olivat.

Äänestä
  • ovat tehneet kaikki itsensä naurunalaisiksi maailmalla. Varsinkin Vanhanen noilla pakkomielteisillä naissekoiluillaan.

    Äänestä

  • johtajat kirjoitti:

    ovat tehneet kaikki itsensä naurunalaisiksi maailmalla. Varsinkin Vanhanen noilla pakkomielteisillä naissekoiluillaan.

    Eihän sitä pidetä ulkomailla naurettavana, jos kansa itse valitsee pääministerinsä maansa seksikkäimmäksi mieheksi.

    Naurettavaa oli, kun Päivi Lipponen kirjoitti miehensä pyynnöstä itseään panomiehenä mainostavan kirjan.

    Äänestä

  • johtajat kirjoitti:

    ovat tehneet kaikki itsensä naurunalaisiksi maailmalla. Varsinkin Vanhanen noilla pakkomielteisillä naissekoiluillaan.

    Ranskalaisethan ne vasta sekoilee, muttei niistä kirjoiteta, kun ei niitä pidetä minään siellä.

    Äänestä

  • Jaa,a.Mistähän kohtaa Vanhanen on seksikäs.Minä en näe siinä miehessä yhtään seksikkyyttä.Sehän on kuin Manu aikoinaan.Sanoo vain ;Tarttis tehdä jotain,eikä saa mitään järkevää aikaan!!!!!!!!!.

    Äänestä

  • emma kirjoitti:

    Jaa,a.Mistähän kohtaa Vanhanen on seksikäs.Minä en näe siinä miehessä yhtään seksikkyyttä.Sehän on kuin Manu aikoinaan.Sanoo vain ;Tarttis tehdä jotain,eikä saa mitään järkevää aikaan!!!!!!!!!.

    seksikkäin on tivoliteltan kuuluttaja Kimmo Sasi. Kielitaitoinenkin, Suomi vain on heikoin kieli.

    Äänestä

  • emma kirjoitti:

    Jaa,a.Mistähän kohtaa Vanhanen on seksikäs.Minä en näe siinä miehessä yhtään seksikkyyttä.Sehän on kuin Manu aikoinaan.Sanoo vain ;Tarttis tehdä jotain,eikä saa mitään järkevää aikaan!!!!!!!!!.

    Onko seksikkyys järkevää?

    Äänestä

  • Täysi homo!!!!

    Äänestä

Tämänpäiväistä Hesarin Karlssonin pilakuvaa mukaellen: Lipponen = viisas mies, Vanhanen = Suomen seksikkäin mies, Tuomioja = nolla.

Äänestä

toi sirakki

Äänestä
  • korjailla vanhoja ruokapuheitaan.

    Äänestä

Joopa joo...ekana haukkuu Suomea milloin mistäkin ja sitten vielä vittuilee että vanhanen on sitä ja tätä...

Äänestä

Pisteet kotiin jatkossakin!:D

Äänestä

Juupa juu, selvä naurettava yritys saada sympatiaa Ranskalle edellisten otsikkojen jälkeen. Vähän liian läpinäkyvää :):) :)
Seuraava episodi on että kehuvat saaneensa elämänsa parasta ruokaa Suomessa EU-kokousten aikana ja lehdistö leppyy ja kirjoittaa taas positiiviseen sävyyn Hra Chr. ja Ranskasta.

Äänestä
  • Vanhanen on seksikkäin,eli miehellä on boolsit paikallaan.Tuomioja sopii hedelmöityshoidon puolestapuhujaksi.Ei rekistöröityä sukupuolikäyttäytymistä lehtien lööpeistä.Voi harmi kallis vasuripiiretty jäi nyt kohun jalkoihin

    Äänestä

Eiköhän tämä ole sitä niin kutsuttua sarkasmia.Eli jos Vanhanen on hänen mukaansa seksikkäin, jokainen voi vetää omat johtopäätöksensä lopusta Suomen kansasta...:/

Äänestä
  • sentään yksi medialukutaitoinen joukossa!

    viesti espanjan pääministerille kuului:

    ”voitko uskoa, että tällaista puupää-pökkelöä
    pidetään suomessa SEKSIKKÄÄNÄ”

    Äänestä

Minusta alkaa pikkuhiljaa tuntua, että tuo Cirac on järkimiehiä.

Olisin itse voinut yhtä sarkastisella tavalla ilmoittaa suhtautumiseni sekä Tuomiojaan, että Vanhaseen.

Suomen antama julkisuuskuva on kaikessa pikkumaisuudessaan varsin tehoton ja lähinnä koominen. Näkyyhän se jo tehottomassa sisäpolitiikassa, miten sitten ulkomailla!

Äänestä
  • suomalaisen poliitikon itsestään ulospäin antama kuva
    muistuttaa varmasti keski- tai eteläeurooppalaisen mielestä
    lähinnä harmaata virkamiehestä (pikkutarkka, sisäänpäin
    kääntynyt puuhastelija, joka viihtyy turvallisesti takarivissä)

    näissä vanhoissa ”sivistysmaissa” (esim. italiassa politikoinnilla
    on tuhansien vuosien perinteet ceasarin & kumppaneiden ajoista
    alkaen) johtavat poliitkot ovat usein värikkäitä, särmikkäitä ja
    huomiota herättäviä persoonia (esim. berlusconi & chirac), jotka
    pyrkivät luomaan itsesään kuvaa seksiä tihkuvina alfa-uroksina.

    suomeenkin ehkä syntyisi tuomiojaa värikkäämpiä poliitikkoja,
    mutta tämä kateellinen kansa on valmis vetämään jalustalta
    jokaisen, joka yrittää vähääkään poiketa joukosta - siksi
    menestyvä suomalainen poliitkko näyttää aina itämerestä
    nostetulta, pullottavasilmäiseltä ja liian suuren
    raskasmetalliannoksen haukanneelta silakkavanhukselta.

    Äänestä

Mukavaa, kun maiden johdossa on seniilejä höppänöitä ja muuten sekopäitä. Jäis jo eläkkeelle, on näköjään tosi pahasti dementoitunut koko mies.

Äänestä

Uutislehti 100, 11.9.2006:

Chirac: Vanhanen on seksikäs

HELSINKI - Ranskan presidentti Jacques Chirac aloitti Asem-kokouksessa hurmauskampanjan kutsumalla pääministeri Matti Vanhasta "Suomen seksikkäimmäksi mieheksi".
-Salli minun esitellä sinulle Suomen seksikkäin mies. Usko minua, näin kirjoittavat kaikki lehdet täällä, Chirac sanoi Espanjan pääministerille Jose Luis Rodriquez Zapaterolle sunnutaina alkaneessa kokouksessa Messukeskuksessa.
Sananvaihdon sattui kuulemaan uutistoimisto Reutersin valokuvaaja, joka seisoi miekolmikon lähistöllä. Vanhanen ei suostunut kommentoimaan asiaa illansuussa pitämässään tiedotustilaisuudessa.
Aiemmin Ranskan presidentti Chirac on tullut tunnetuksi happamammista Suomi-kommenteista. Juuri kokouksen alla ranskalaislehdet kertoivat hänen nimittäneen ulkoministeri Erkki Tuomiojaa "nollaksi" ja taannoin hän panetteli suomalaista keittiötä maailman kamalimmaksi brittikeittiön jälkeen. STT-Reuters

Saatanan sliipatut eurojupit nauraa meille!!! :E Kaivetaan kirveet esiin!

Tässä avoin kirjeeni Chiracille:

"ehkä meidän keittiössä ei ole saatanan hienoja etanoita ja mitä ötömönkiäisiä ikinä syöttekään, mei lipitetä viiniä eikä olla pyntättyjä sliipattuja eurohinttejä niinkuin te. Mutta ainakaan mei nuoltu (natsien) persettä toisessa maailmansodassa!"
Jos joku tietää minne lähettää, niin kääntäköön englanniksi ja lähettäköön!

-Takku Takiainen
http://koti.welho.com/asuokas/00000index.htm

Äänestä
  • Suomihan taisteli natsien rinnalla lähes maailmansodan loppuun saakka...

    Toisin sanoen Mannerheim imi Aatun ja Göbbelsin jormaa oikein urakalla.

    Äänestä

  • Niin miten niin ei nuoltu natsien perseitä. Miehet nuoli perseet ja naisille jäi herrkumutterin nuoleminen. Muistaaksesi Suomi oli Saksan kanssa yhdessä sodassa Neuvostoliittoa vastaan. Ja palkaksi tästä natsit poltti Lapin lähtiessään. Chiracista olen sitä mieltä, että sen olis parasta pysyä omalla maallaan kun kerran ei osaa käyttäytyä.

    Äänestä

  • bimbolta.

    Äänestä

Chirak taitaa olla homo, kun näkee Vanhasessa seksikkyyttä. Minä en naisena näe mitään seksikästa Matti Vanhasessa, vaikka olen Matin kanssa samaa luokkaa.

Äänestä
  • Chrirac siis lausahti:

    " >Salli< minun esitellä sinulle Suomen seksikkäin mies.

    >Usko< minua, >näin kirjoittavat kaikki lehdet täällä>",

    Chirac sanoi Espanjan pääministerille Jose Luis Rodriguez Zapaterolle sunnuntaina alkaneessa kokouksessa Helsingin Messukeskuksessa.

    Äänestä

Taitaa ranskan pressa olla homo

Äänestä

Heh....Urho Kekkonen aikoinaan sanoi pojalleen Matti Kekkoselle, että , jos tietäisit, miten vähällä järjellä isojakin maita johdetaan, kauhistuisit.Tässä historia taas toistaa itseään.

Äänestä

Ei ainakaan ulosanti ole " pää-ministerin" tasolla. "MOni kakku päältä kaunis" Sopii tähän ! Ulos-anti kurssille. Matti,,, Kukaan ei ymmärrä puheitasi,,,

Äänestä

tyypillinen patonkiperse

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanhasesta tällä kertaan kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Chirac Vanhanen Suomen seksikkäin mies/1135221546641

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu