Eli alottaako Tarkki vai Suomalainen ykkösmokena?
TUoMAS TARkKI
4
477
Vastaukset
- Laura1
Sen näkee sitten=)
- Ake
Tuskin Kärppien kaltainen seura huonoja mokkeja pestaa..??
Sama kumpi aloittaa,kausi on pitkä,ja jyvät löytyy
mokke riihestäkin kauden kuluessa.
Mua huolettaa eniten pakkikalusto..
Mut eihän sekään oo koskaan postannut.
Huhtikuuta täs jo oottelen..:) - Laura1
Ake kirjoitti:
Tuskin Kärppien kaltainen seura huonoja mokkeja pestaa..??
Sama kumpi aloittaa,kausi on pitkä,ja jyvät löytyy
mokke riihestäkin kauden kuluessa.
Mua huolettaa eniten pakkikalusto..
Mut eihän sekään oo koskaan postannut.
Huhtikuuta täs jo oottelen..:)Vaikka johto onkin kovin varovainen,niin pelaajalistoja silmäillen otaksuisin olevan kutakuinkin selvää,että pohjolan vikkelä pikkupeto menee salamana finaaliin:)
Totta on,että rapakon taakse lähtivät loistavat pakit,mutta ainahan muutosta tulee ja pitääkin. Luotetaan omiimme ja lopuksi, kun mokke ei vuoda kuin seula,niin se antaa perusluottamusta koko peliin, eikä se olekaan mikään vähäpätöinen asia.
Pietilän pelatessa, ei millään pahalla, joukkue joutui koko ajan olevan jotenkin "varpaillaan", koska luotto mokkeen ei ollut sama kuin Niken aikana. Uskon Kärppien valinneen hyvät moket, joten katsotaan kuin käy:)!
On siis se ja sama kuka aloittaa. Tod.näk.sekä Suomalainen että Tarkki molemmat pääsevät kokeilemaan ns.siipiään. Chiodon sairausloma voi huonossa tapauksessa vielä venähtääkin.Iso rooli kieltämättä kelle tahansa näistä mokeista on seistä Kärppien maalilla. En usko kuitenkaan punttien tutisevan vaan päinvastoin kokevat pelin haasteena.
Eiköhän Suomalainen aloita. Uskoisin näin. Toivottavasti ei Kärpät kovin salamana finaaleihin pääse, olis kiva nähdä nuo runkosarjan pelit, kun niistä on maksanutkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028162Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m957437Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785582Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1174790Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1242561Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572449Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71411Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71394Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461240