Olisiko kenelläkään tietoa, saako pekko-elokuvia ostettua enää mistään. Olisi valtavan ihanaa nähdä ne kaikki mutta tv:stä niitä on varmasti turha enää odottaa enkä osaa sanoa mistä niitä voisi etsiä. kenties jostakin netistä tms?
Pekko-elokuvat
13
2529
Vastaukset
- Wompatinpuolisko
Pekko-elokuvat ovat ilmestyneet dvd:nä.
- ainakin
uudenmaan seudun prismoista...jos et halua nettikauppaa harrastaa...
- !!!
Kiitoksia oikein paljon! :)
- Jusso
Kukaan muu ei sellaista sontaa halua katsella.
- !!!
Se onkin vain sinun mielipiteesi. Monikin pitää näistä vanhoista perussuomalaisista elokuvista.
- yks turust
!!! kirjoitti:
Se onkin vain sinun mielipiteesi. Monikin pitää näistä vanhoista perussuomalaisista elokuvista.
kaikki Pekko leffat VHS:llä. Otin niitä telkasta sillon tuli tv 2.ssa. Mutta en ostasi DVD:tä
- sadalla
Yhdyn edelliseen arvioon ja mielipiteeseen.
- 90s
Hyviä elokuvia.
- Anonyymi00009
Tänään YLE Teemalta tulee klo: 21:50 alkaen
Pekko aikamiespojan poikamiesaika elokuva
ja myös sunnuntaina 15.2.2026 tulee tuo klo: 13:30 🎬
Ihme, kun muita Pekko elokuvia eivät näytä televisiossa. Tietysti sitä yhtä eivät ainakaan näytä. - Anonyymi00010
Pyytävät niistä DVD:stä aika isoa hintaa.
- Anonyymi00011
Ihan hyviä elokuviahan nuo ovat.
Hienot kesämaisemat 👍 - Anonyymi00012
Oliko tästä joku sarja, jossa oli myös joulu?
- Anonyymi00014
Pekko DVD:t voisi tulla uudelleen tuotantoon ja myös se televisiosarja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658