Vaihteistokotelon

Mariner 90 käyttöohjekirja hukassa, joten kysyn, että paljonko vaihteistokotelon tilavuus on. Muistan laittaneeni joskus OMC:n 30hv koneeseen 1,5 tuubia eli n. 350-400ml. Kuinkahan suuri 90 heppasissa koneissa kotelo on. Tarvis tietää, että montako tuubia ostan, kiitos.
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tilavuus on 0,665

Äänestä

Miksi käytät tuubeja? Osta hyvä mies peräöljypumppu, jolla homma sujuu leikiten. Letku vai vaihteistokotelon täyttöreijän kierteisiin ja sitten pumpaten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilavuus kirjoitti:

Mariner 90 käyttöohjekirja hukassa, joten kysyn, että paljonko vaihteistokotelon tilavuus on. Muistan laittaneeni joskus OMC:n 30hv koneeseen 1,5 tuubia eli n. 350-400ml. Kuinkahan suuri 90 heppasissa koneissa kotelo on. Tarvis tietää, että montako tuubia ostan, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu