Mikä ihmeen LIVE

Onkos kellään samanlaisia kokemuksia tästä uudesta "livemesestä" ku mulla?
Asennuksen jälkeen ei enään webkamera avaudu!?
ja kappas. MSN:n sivuilla ei oo enään ku tää uusi.
Haluan vanhan toimivan takaisin ja heti!
VAi missä on vika? Asetukset on 100 kertaan tarkistettu..
9934
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mulla toimii ainakin ihan hienosti kamera ja kaikki muukin.Et vain osaa.

Äänestä
  • kyllä tuossa softassa on jotain 'keskeneräistä'.

    Äänestä

toiminto äänen ja videon määrittäminen, siis työkalut -> äänen ja videon määrittäminen
- myös äänet piti laittaa erikseen, eli tehdä tuo homma 2-kertaan(?).
Minunkin mielestä tämän asennus/käyttöönotto meni jotenkin päin perx"#¤. Taitaa olla tuurista kiinni!.

Äänestä

No onhan se huomattu, etteivät Vistalle lopullisesti lanseerattavat tuotteet toimi XP:n kanssa täydellisesti. Kaikilla erikoistehosteilla sovelluksista on saatu niin raskaita, että esimerkiksi Windows Media Player 11 syö koneen tehosta 1/3.

Kannattaa poistaa se live messener ja asentaa tilalle toimiva 7.0 tai 7.5 versio
http://www.oldversion.com/program.php?n=msnm

Äänestä
  • Windows Live Messenger on roskaa

    www.ubuntu.fi.org

    Äänestä

  • kannattaisikin asentaa ubun... kirjoitti:

    Windows Live Messenger on roskaa

    www.ubuntu.fi.org

    tiedetään, mutta anna meidän rauhassa sotkeutua winkkuun!!!

    Äänestä

  • kannattaisikin asentaa ubun... kirjoitti:

    Windows Live Messenger on roskaa

    www.ubuntu.fi.org

    Niinkuin joku jo kerkesikin vastata:
    "Anna porukan rauhassa sotkeutua windowsin purkkaan"

    Alkuperäinen viestin kirjoittaja ei tuskin taidoillaan onnistuisi ubuntuun siirtymisessä vaan parempi vaihtoehto on auttaa pitämään windows kasassa ja niin turvallisena kuin vain suinkin mahdollista.

    Ps. Jos vilkaisit profiiliani niin sieltä käy kyllä selväksi, että itse olen Ubuntumies myös, tosin koneelta löytyy myös XP home edition jonka olen käynnistänyt viimeksi heinäkuussa...

    Äänestä

se tarkottaa sitä että entistä livemmin viuhahtaa madot hakkerit mesen kautta koneelles, sitä se live meinaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mese7 kirjoitti:

Onkos kellään samanlaisia kokemuksia tästä uudesta "livemesestä" ku mulla?
Asennuksen jälkeen ei enään webkamera avaudu!?
ja kappas. MSN:n sivuilla ei oo enään ku tää uusi.
Haluan vanhan toimivan takaisin ja heti!
VAi missä on vika? Asetukset on 100 kertaan tarkistettu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu