Mihinkä toimenpiteisiin sosialidemokraatit aikovat ryhtyä Rajamäen suhteen? Mikäli Rajamäki ei tajua itse erota ministerin virasta, tulee puolueen ryhtyä toimenpiteisiin Rajamäen erottamiseksi. Mikäli puolue ei sitä tee, tulee kansan tehdä omat johtopäätöksensä seuraavissa eduskuntavaaleissa. Emmehän suinkaan halua elää poliisivaltiossa?
ELÄKÖÖN DEMOKRATIA!
ELÄKÖÖN DEMOKRATIA!
Vastaukset 13
Vanhimmat
alas sosialidemokratia!
Miksi Rajamäen pitäisi erota?? Poliisi toimi ihan oikein ASEM:ssa. Jos Rajamäkeä jostain voi syyttää niin se on poliisin vitkastelusta. Turhaan piirittivät porukkaa niin kauan --> olisivat vieneet heti putkaan vaan niin poliisit olisivat voineet nopeammin jatkaa veronmaksajien rauhan turvaamista kaduilla.
että poliisi oli siellä kadulla veronmaksajien rauhaa turvaamassa?
kyllä paskasakin pamputus on meidän kaikkien etu.
Silloin, kun kaltaisesi psyykkisesti häiriintynyt väkivaltaa ihannoiva persoona puolustaa jotakin tekoa, on kohtuuden ja laillisuuden raja ylitetty.
anarkisteilla, ette ole psyykkisesti häiriintyneitä ettekä ihannoi väkivaltaa, vai miten? Mitä nyt vähän psyykelääkkeitä käytätte kaljan lisukkeena.
En ole minkään sortin anarkisti. Päinvastoin pidän koko aatetta naivina ja typeränä. Mutta olen aito demokraatti, joka sallii vastustajillekin oikeuden esittää mielipiteensä. Sitä taas kaikenlaiset fasistit, sadistit ja narsistisesta persoonallisuushäiriöstä kärsivät perverssit eivät ymmärrä.
Rajamäki on ainoa ministeri,jolla on selkärankaa
tarttua anarkistien touhuihin.Myös sosialietuuksilla
pelleilevien touhuihin yleensä.Olipa kysymys Suomalaisesta tai maahan muuttaja rikollinen.
Olis vaan muutkin ministerit yhtä tarmokkaita, niin suomi olisi hyvä maa elää ja olla meille veronmaksajille.
Kiitos Rajamäki! Jatka samaan malliin, niin saat 77% Suomen kansalaisten äänistä. Muista sinun ei kanna edes välittää!
Poliisin suorittaman laittoman vapaudenriiston kohteista vain pienellä vähemmistöllä oli lainvastaisia suunnitelmia. Astaloita oli vain kourallisella anarkisteja. Poikkeava ulkonäkö ei ole rikos Suomessa.
ELÄKÖÖN DEMOKRATIA!
näyttää taas esiintyvän ja kirjoittelevan tämä meidän kriittinen huumorimiehemme "Usko". Herrasmiehenä hän jopa osoittaa hyvän paikan minne eri mieltä olevan tulee mennä. Mikäpäs siinä gonjaggigrogeiltaan Usko ei ole siinä paikassa ehtinyt / kyennyt vierailemaankaan.
Ulkonäöltään muistuttaa Fagiiria! Kun olet hänen lähellään,kuulet jotai loisketta hänen päästään!
Se on kusta, joka läikkyy aivojen tilalla.
Revi siitä!
Kari Rajamäen on erottava. Pistäkää nimenne addressiin osoitteessa: http://www.adressit.com/karirajamaenerottava
Kun nimilista jää alle 10000 nimen syyskuun loppuun mennessä niin on aika kaikkien vasemmistolaisten tajuta ettei tämän maan veronmaksajat ole teidän kanssa hulinoimassa vaan Rajamäellä on käytännössä veronmaksajien täydellinen tuki. Saman porukan "Kannabis lailliseksi" - adressi on kerännyt n. 2000 nimeä tähän mennessä... Ei muuta kuin Kiinaan mieltä osoittamaan paikallisten duunarien puolesta niin näkisitte miten siellä paikallinen poliisin pamppu heiluu :) Tulisi sen jälkeen ikävä Suomalaisen poliisin "kovia" otteita...