kyllä on

kankkustamatonta

kansaa. Tässä todiste suomalainen ei krapulaa sairasta. Tai sit ne on niin kipeitä että ne ei pysty. Tai sit ne dokut on jossain faking miitingeissä!

2

670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • krapulalääkkeetkin.

      Pari pamia nassuun vaan niin kyllä lähtee krapulatkin. Myös masennuslääkkeet auttavat suurempina annoksina itselläni. Ja näitä itsehoitoon tarkoitettuja lääkkeitä ei todellakaan tarvitse kauas lähteä etsimään ihan lääkärillä käyntikin riittää.
      En tiedä kyllä miten enään pärjäisikään normikonsteilla su-krapulasta. Onneksi se ei ole tarpeellista.

      • taas näitä

        hörhöjä, jotka sotkevat asioita keskenään, kun ne on jo valmiiksi sotkussa. Ei diapameja ole tarkoitettu krapulan hoitoon eikä mielialalääkkeitäkään. Diapam voi lievittää krapulan oireita, mutta isona annoksena viinan kanssa se on myös tappavayhdistelmä.

        Jotkut ruokkivat täällä tietoisesti ajatusyhtälöä: jos käytät mielialalääkkeitä, olet myös alkoholisti - et vain ole tunnistanut tätä puolta itsessäsi. Hirvittävä ajatus ja syyllistää jo ennestään mielenterveyspotilaiden/toipilaiden oloa, kun heille nämä lääkkeet on määrätty mt-sairaudenhoitoon - ei alkoholismista toipumiseen tai krapulatilaan.

        Jos ei ole helppoa olla alkoholisti, niin ei ole helpompaa olla mielisairaskaan - miettikääpä tätä, vai haluatteko todella vaihtaa osia?!

        Joku talvella kirjoittaneista kavahtikin ajatusta, että mielenterveyskuntoutuja, jolla on samanaikaisesti alkoholiongelma, tulisi esim. AA -kokouksiin - hirvittävä juttu - "eihän me niitä hulluja hörhöjä tänne haluta, ties mitä vielä tekevät". Niinpä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe