Mikä on siivoojien palkka? Olisiko tämä palkka liian pieni siivoojalla 7,37 €/h?
siivoojia tekemään erilaisia porrassiivouksia/loppusiivouksia, oman auton käyttömahdollisuus eduksi. Kokopäivätyö, mahdollisuus myös osa-aikatyöhön. Ei edellytetä välttämättä kokemusta alalta, työnantaja antaa tehtävään koulutuksen. Mitä mieltä olette tuntipalkasta??
Siivoojien palkka??
5
706
Vastaukset
- porissa
että asun yksin kahden lapsen kanssa vuokralla.
- pakusta
Kohta 3500 on allekirjoittanut vetomuksen väkivallan lopettamiseksi.Allekirjoita sinäkin.
Pieni roskajoukko antaa huonon nimen kaikille ulkomaalaisille!
www.adressit.com sivulla kaksi (2) otsikolla "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen"
Olkoon tämä kaikkien raiskattujen puolesta. Kiitos. - AROSUSI-09
Esimerkiks rakennussiivoojilla on alkupalkka kympin hujakoilla.Kysele tarkemmin tuolta Työpaikat/Siivousala-palstalta?
Vaikuttaa ihan kohtuu hyvältä palkalta.
Siivoojan minimipalkka työehtosopimuksessa on kai 7 euron paikkeilla. Oli siis 6.92 viimevuoden lopulla, kun aloitin siivoustyöt, mutta tänävuonna tuli joku korotus, josta en nyt osaa tarkemmin sanoa. Aikaisempi työkokemus tietty nostaa palkkaa.
Vaihdoin sittemmin toiseen siivousfirmaan, jossa palkan sai sovittua pomon kanssa paremmaksi ja palkkani on nyt 7.67. Yhdessä firmassa tarjottiin 8 euroo, mutta en menny kun nykyinen on kivempi paikka. Joku tuttu kertoi, että on saanut rakennussiivouksista ja tiskaamisesta n. 9 euroa.
Jos saa kokoaikaisen paikan, niin palkalla pärjää, mutta pienihän palkka tällä alalla aina on. Mutta säästääpähän rahaa ja aikaa kun ei tarvitse käydä kuntosalilla tai muissa vastaavissa liikunta harrastuksissa.Itse olen siivoamassa eräässä ravintolamaailmassa Turussa ja tuntipalkkani on 8,50€. Kuukaudessa jää elämiseen noin 1200€ ku verot on menneet. Yksin pärjään nipin napin ku jättää juhlimiset vähiin ja ostan halvimpia mahdollisia tuotteita. SAISI KYLLÄ PALKKA OLLA PAREMPI!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h382852- 1302448
- 1582094
- 412055
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue201788- 401389
- 511047
- 861005
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To24982- 114934