Millainen sairaus edustaja Halmeella on, kun se estää kansanedustajan työn, mutta laulukeikat sujuvat?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000019508741&view_mode=threaded
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000019508741&view_mode=threaded
Vastaukset 10
Vanhimmat
Halme sanoi ennen vaaleja, ettei häntä kanneta eduskunnasta niin kuin Fennamo.
Eipä niin, kun äijä ei sinne näemmä kykene edes tulemaan.
Tulisi nyt edes kyttäämään, että muut edustajat ovat paikalla, kuten myös lupasi ennen vaaleja.
Kai siihen edes pystyy, jos laulukeikatkin hoituu, vai miten on?
Millainen sairaus Halmeella on?
Arkadianmäen ruokalassa ei ehkä saa alkoholia?
Eduskunnan ravintolassa kyllä on täydet oikeudet anniskella alkoholia.
Onko se nyt persuille Mahdoton Uskoa, että Halme on tähän lainsäätäjän työhön ollut AINA kykenemätön?
Huuhaaporukkaa muutoinkin koko esempee/persuskset!
Todella Syvältä!
Pitävät pilkkanaan muita lainsäätäjiä. Eli eivät edes itse usko julkístettuihin.
suunnitelmallisesti. Viihdetaiteilija voi jättää aivot narikkaan.
Käsi sydämelle:kuinkahan moni sairauslomallaolija on jonkinasteisessa työssä?
Onko se Halmeella vapaa-ajan toimintaa, jos hän käy laulukeikoilla, joista kuittaa palkkion?
Mitähän siinä lääkärintodistuksessa lukenee?
Ei kykene siihen työhön, johon suurella suullaan itsensä hankki suurta palkkaa nauttimaan, mutta voi kyllä esiintyä 'pellenä', kuten ennen edustajauransaakin?
Käsi sydämelle, kusettiko Halme äänestäjiään?
..ne jotka kehtaa tänä päivänä omalla nimellään ja pärställään myöntää äänestäneensä Halmetta, mahtuu 2 käden sormiin. Se vedätti hyväuskoisia idiootteja urakalla ja laskekaapa paljonko liksaa on kuitannut pelkkien saikkujen aikana itselleen.. Moniko työtön ja huono-osainen, sitä kannattanut ,on hyötynyt sikaniskasta, päinvastoin, yhteiskunnan varoilla on monet kerrat yrittänyt vierottautua itseaihetetuista taudeistaan.
Ja kyllä hävettää vieläkin kun Soini yritti jopa sen veljeä tunkea politiikkaan...
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1233538
..kyllä mullekkin kelpaisi halmeen tauti, poissa ikävästä ja aivoja vaativasti duunista ja mielummin hillumaan kapakoihin mikki kädessä. Onhan se menneelle suuruudelle mukavampaa kun mömmömaket ja juoppojaskat taputtelee illasta iltaan olkapäähän ja kantaa ilmaista kaljaa.
Kukakohan lääkäri kirjoittelee noin pitkiä sairaslomia kevyeen päiväduuniin mutta sallii työt keikkahommiin??
Kerro oi suuri tohtori nimesi sun niin jonoa on ovella, takaan sen.