Onko poliisin kuorma-autot kaikki Sisuja?

Vahva huhu kiertää, että poliisin kuorma-autot olisivat kaikki Sisuja?
Kuvia on tosi hintsusti mutta yhdestä vanhimmasta jo kilvettömästä löytyi linkki Nuffield-kerhon sivustolta:

http://fireimages.net/gallery/displayimage.php?album=toprated&cat=0&pos=5
21549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oikeasti ollut kuormureita? Ettei vaan ole tuo kuvan Sisu jokin tee-se-itse viritys? Poismuudyistä poliisiautoista poistetaan nuo teippaukset ennen myyntiä.

Äänestä
  • Ei kai tota Sisua mihinkään myyty ole, vaan palvelee kilvettömänä vielä ajoharjoitteluradalla harjoittelu/hoitoautona?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin väitetään. kirjoitti:

Vahva huhu kiertää, että poliisin kuorma-autot olisivat kaikki Sisuja?
Kuvia on tosi hintsusti mutta yhdestä vanhimmasta jo kilvettömästä löytyi linkki Nuffield-kerhon sivustolta:

http://fireimages.net/gallery/displayimage.php?album=toprated&cat=0&pos=5

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu