98Se/2000

Koneeni on P3 733MHz, 374MB, 20GB. Pelaan aika paljon, myös vanhempia pelejä. Kumpi olisi parempi käyttöjärjestelmä?
6383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pelaat kerran paljon on 98 parempi.

Äänestä

Mitäpä suotta odottelemaan.

Äänestä
  • Kun kerran pelaat paljon.Ja etenkin jos vielä vanhempia pelejä.XP on aikamoinen resurssisyöppö. Ja ainahan pelaamista ajatellen on parempi,että on enemmän resursseja käytettävissä itse pelaamiseen. Vanhemmista peleistä vielä sen verran,että itse vaihdoin XP:hen ja nyt noin 30 peliä pölyttyy hyllyssä niihin kun ei XP-tukea ole eikä tule. Itse laittaisin myös 98SE:n.

    Äänestä

  • Jomppa kirjoitti:

    Kun kerran pelaat paljon.Ja etenkin jos vielä vanhempia pelejä.XP on aikamoinen resurssisyöppö. Ja ainahan pelaamista ajatellen on parempi,että on enemmän resursseja käytettävissä itse pelaamiseen. Vanhemmista peleistä vielä sen verran,että itse vaihdoin XP:hen ja nyt noin 30 peliä pölyttyy hyllyssä niihin kun ei XP-tukea ole eikä tule. Itse laittaisin myös 98SE:n.

    kiitosta vain. taidan pysyä tässä 98Se:ssa

    Äänestä

  • oletko lukutaidoton vai täysi idiootti. Kysymys oli 2K vai 98.

    Runkkaa vaa ittekses sen Xp:n äärellä jos se sua niin kiihottaa. Jokainen valitsee käyttiksen käyttötarpeidensa/laiteresurssiensa mukaan. XP ei ole mikään jumalan sana.

    Äänestä

  • kuovi kirjoitti:

    oletko lukutaidoton vai täysi idiootti. Kysymys oli 2K vai 98.

    Runkkaa vaa ittekses sen Xp:n äärellä jos se sua niin kiihottaa. Jokainen valitsee käyttiksen käyttötarpeidensa/laiteresurssiensa mukaan. XP ei ole mikään jumalan sana.

    "oletko lukutaidoton vai täysi idiootti" .....
    "Runkkaa vaa ittekses sen Xp:n äärellä jos se sua niin kiihottaa"

    Että sellaista tekstiä taas ....olet siirtynyt virussivulta tänne häiriköimään! Moni luuli jo päässeensä kuovista eroon oikein jäähyväiskirjeen kera:

    "son moro"
    Kirjoittanut: kuovi etc..., 4.1.2003 klo 13.42

    "Joo, olen ihmetellyt pitkään, minkä takia roikun täällä palstalla tunnin päivässä ja kirjoittelen vastauksia. Täysin turhaa touhua."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jätkä kirjoitti:

Koneeni on P3 733MHz, 374MB, 20GB. Pelaan aika paljon, myös vanhempia pelejä. Kumpi olisi parempi käyttöjärjestelmä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu